ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
realme TV SLED 4K 55

realme TV SLED 4K 55’’ – pierwszy telewizor z nową matrycą i inne nowości marki

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Artykuły

realme TV SLED 4K 55” to nowy produkt, który może wprowadzić sporo zmian na rynku telewizorów. Producent zdecydował się bowiem na zastosowanie nowego rodzaju matrycy, który ma znacząco wpłynąć na to, jak będzie wyglądał obraz na telewizorze. Dodatkowo realme zaprezentowało jeszcze garść produktów, które są wyjątkowo interesujące.

realme TV SLED 4K 55’’

realme TV SLED 4K 55
realme TV SLED 4K 55

Po pierwszych zapowiedziach realme zdecydowało się w końcu na to, by w pełni zaprezentować swój nowy telewizor. Model realme TV SLED 4K 55’’ ma być pierwszym tego typu produktem, który korzysta z nowego rodzaju matrycy. Może nie tyle nowego, bo dalej mówimy tutaj o LCD, ale do podświetlania nie są wykorzystywane tutaj białe diody. Zamiast nich korzysta się z czerwonych, zielonych oraz niebieskich, co ma przekładać się na o wiele większą głębię barw. Dodatkowo znacznie zredukowano tutaj emisję niebieskiego światła, a na potwierdzenie tego stanu rzeczy, realme pochwaliło się odpowiednim certyfikatem od TUV Rheinland. Do tego dochodzi jeszcze 108-procentowe pokrycie dla palety barw NTCS oraz wsparcie dla HDR10+.

Jeżeli chodzi o sam wygląd telewizora, to realme postawiło na wyjątkowo niewielkie ramki wokół samego wyświetlacza (szerokość ramki to 9,5 mm). Według producenta ekran zajmuje aż 94,6 procent frontowego panelu, więc powieszony na ścianie może wyglądać naprawdę bardzo ciekawie. Przekątna ekranu ma 55 cali (139 centymetrów) oraz jak sama nazwa wskazuje, sprzęt może wyświetlać treści w jakości 4K. Nie zabrakło także funkcji Chroma Boost, czyli specjalnego algorytmu mającego poprawiać jakość obrazu oraz nasycenie kolorów.

Zobacz też: Recenzja realme 7 Pro – smartfon do zadań specjalnych.

realme TV SLED 4K 55
realme TV SLED 4K 55

Cena, która zaskakuje

Za nagłośnienie odpowiada tutaj zestaw głośników 24 W Quad Stereo ze wsparciem Dolby Audio. Jeżeli chodzi o samo wnętrze realme TV SLED 4K 55’’, to procesorem zarządzającym został czterordzeniowy MediaTek. Towarzyszy mu grafika Mali-470 MP3 oraz 1,5 GB RAM. Na dane przeznaczono 16 GB. Urządzenie działa na systemie Android TV oraz ma wbudowanego Chromecasta. Do tego dochodzi jeszcze Asystent Google, a jeżeli chodzi o łącza, to na pokładzie znajdziemy 3xHDMI, AV, Tuner, 2xUSB czy słuchawkowe. Telewizor będzie można kupić w Indiach, choć niewykluczone, że kiedyś pojawi się także na innych rynkach. Byłoby miło, bo jego cenę ustalono na 39999 rupii, czyli niewiele ponad 2000 złotych.

Co jeszcze pokazało realme?

realme soundbar
Sound Bar 2.1

Sam telewizor SLED 4K nie był jedynym z zaprezentowanych przez producenta produktów. Urządzeniem, które ma pasować do telewizora idealnie, będzie nowy soundbar 2.1. Sprzęt ma być wykonany z metalu, a za dźwięk będą odpowiadały tutaj cztery głośniki (łącznie 60 W) oraz dodatkowy subwoofer (40 W, 50 Hz-24 KHz). Soundbar będzie można podłączyć do telewizora zarówno z wykorzystaniem kabla, jak i przy wykorzystaniu Bluetooth 5.0. Ten sprzęt został wyceniony na 6999 rupii indyjskich, co po przeliczeniu daje około 370 złotych. Można więc powiedzieć, że razem z nowym telewizorem, powinno dać się kupić taki zestaw w cenie 2500 złotych. Jeżeli realme zdecyduje się wejść do Polski z takimi produktami, to może okazać się poważnym konkurentem dla Xiaomi.

Firma zapowiadała ostatnio, że ma zamiar solidnie rozszerzyć portfolio swoich produktów i tak się właśnie stało. Na rynku pojawi się także realme Smart Cam 360°, czyli kamera do monitoringu mieszkania. Wyposażona została w obiektyw o polu widzenia 105 stopni, a treści potrafi nagrywać w jakości 1080p. Materiały przechowywane będą na karcie microsSD (do 128 GB) w specjalnym formacie, którego nie da się otworzyć na komputerze, kiedy skopiuje się pliki bezpośrednio z karty. Urządzenie jest kontrolowane przez aplikację realme Link i posiada m.in. tryb nocny czy funkcję redukcji szumów z otoczenia. W Indiach wyceniono je na 2999 rupii, czyli około 150 złotych.

realme Smart Cam 360°
realme Smart Cam 360°

Firma zaprezentowała także nowy powerbank (20000 mAh), soniczną szczoteczkę do zębów, ale także i kijek do selfi, który może posłużyć też jako statyw. Wszystkie produkty będą dostępne w Indiach. Patrząc jednak na politykę firmy, jest szansa, że część z nich trafi na europejski rynek. Niestety, ale nie wiadomo kiedy miałoby to nastąpić.

Źródło: realme / GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy