ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
PayPal pozwoli wypłacać krytpowalutę

Masz konto PayPal, ale z niego nie korzystasz? Lepiej je usuń, bo zapłacisz 50 zł

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

PayPal to bardzo popularny serwis pozwalający otworzyć konto internetowe, z którego można opłacać zamówienia w wielu miejscach w Sieci i przesyłać pieniądze rodzinie czy przyjaciołom. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1998 roku, m.in. przez Elona Muska – mężczyznę znanego szerzej z posiadania takich firm jak Tesla czy SpaceX. PayPal cały czas radzi sobie bardzo dobrze, ale ostatnio platforma zaktualizowała swój regulamin i po cichu dodała do niego bardzo niekorzystną dla użytkowników wzmiankę, która może narazić ich na dodatkowe koszta. O tym warto wiedzieć.

Zmiany w regulaminie PayPal, czyli opłata za… niekorzystanie z konta

PayPal nieaktywne konto

Niedawno PayPal zaczął rozsyłać do użytkowników maile, w których poinformował o zmianach w swoim regulaminie. Nie da się ukryć, że większość osób takie informacje ignoruje i w ogóle się z nimi nie zapoznaje, ale o ostatniej aktualizacji zdecydowanie warto wiedzieć. Otóż PayPal przemycił w niej wzmiankę o opłacie za… niekorzystanie z konta. Od 16 grudnia 2020 roku, czyli momentu wejścia zmian w życie, użytkownicy, którzy mają konto w serwisie, ale z niego nie korzystają, zapłacą 50 zł kary, jeśli mają wystarczająco duże saldo. W nowej wersji regulaminu czytamy bowiem:

A3.11 Nieaktywne konto PayPal
Opłata za brak aktywności będzie równa mniejszej z dwóch wartości: 
opłaty wymienionej poniżej lub salda pozostałego na koncie Użytkownika.
Złoty polski: 50,00 PLN

Z powyższego punktu wynika, że osoby, które nie mają na koncie ani złotówki, nie zostaną objęte karą za nieaktywny rachunek. Jednocześnie trzeba wspomnieć, że aby PayPal uznał dane konto za nieaktywne, użytkownik nie może z niego korzystać przez okres 12 miesięcy.

Zobacz także: Twitter chce, abyśmy obserwowali więcej osób – trwają testy nowej funkcji

Choć nie brzmi to tak źle, jak mogłoby się wydawać, to z pewnością jest wiele osób, które konto PayPal mają, ale używają go raz na kilka lat. Bać powinni się wszyscy, którzy traktują PayPala jako swojego rodzaju skarbonkę, w której odkładają pieniądze na przyszłe cele. W takim wypadku najlepiej zrobić choć jedną transakcję w roku lub po prostu zrezygnować z usług firmy i przenieść się gdzie indziej. Zaktualizowany regulamin serwisu można znaleźć pod tym adresem.

Jak usunąć konto PayPal?

Po zapoznaniu się z nowym regulaminem PayPala niektórzy z pewnością zechcą usunąć swoje konto. Na szczęście cały proces jest bardzo prosty i sprowadza się jedynie do kilku kliknąć. W celu zamknięcia rachunku w tytułowej usłudze wystarczy wykonać poniższe kroki.

  1. Zaloguj się na swoje konto w przeglądarce
  2. Naciśnij ikonę Zębatki znajdującą się w menu
  3. Zjedź na dół i odszukaj opcję Zamknij konto, do której przejdź

Później wystarczy już tylko postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie. Należy jeszcze wspomnieć, że przed zamknięciem konta PayPal warto najpierw usunąć z niego wszelkie informacje finansowe, takie jak powiązany rachunek bankowy czy karta kredytowa/debetowa. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie pomocy platformy.

Zmiany w regulaminie PayPal – podsumowanie

Nie da się ukryć, że PayPal nie jest najtańszą usługą. Najnowsze zmiany w jej regulaminie tylko pogarszają całą sytuację. W Sieci jest cała masa głosów użytkowników, którzy zadeklarowali usunięcie swojego konta. Po prawdzie trudno się temu dziwić, bo chyba nikt nie chciałby wejść na konto i pewnego dnia zobaczyć, że pobrano z niego 50 zł.

Kto wie, czy firma nie pożałuje swojej decyzji. Konkurencja jest niemała.

Źródło: PayPal

Sprawdź najnowsze wpisy