ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPhone 12 debiut

Wszystko jest już jasne – wiemy, kiedy zadebiutuje iPhone 12

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

„Hi, Speed” – tak Apple zaprasza wszystkich na 13 października. Wtedy odbędzie się chyba najbardziej wyczekiwane wydarzenie roku online, czyli debiut iPhone 12. Nie spodziewaliśmy się jeszcze na początku roku, że tak ważny dla firmy z Cupertino keynote zostanie przesunięty. Jednak jeszcze w sierpniu, podczas ogłaszania wyników finansowych zapowiedziano, że nowe smartfony pojawią się na rynku kilka tygodni później niż zwykle. 

Zobacz także: 48 milionów złotych kary – tak dobija się piratów w Polsce

Apple przesunęło premierę, ale iPhone 12 zadebiutuje 13 października

Nic dziwnego, że tegoroczne wydarzenie dotyczące iPhone’a jest nieco później niż zwykle. Firma zapowiedziała, że przesunie swoje standardowe, wrześniowe okno premiery. Późniejsze uruchomienie jest prawdopodobnie spowodowane pandemią COVID-19. Mimo tego, spółka Tima Cooka nie zrezygnowała z jesiennego sezonu, prezentując nowe modele Apple Watch i iPady podczas imprezy w połowie września. Wygląda jednak na to, że problemy z produkcją i dostawami, były argumentem za zmianą terminu debiutu telefonów. To jednak zupełnie inna skala sprzedaży.

iPhone 12 debiut

O iPhone 12 wiemy chyba wszystko

Oczekujemy się, że linia iPhone 12 otrzyma nowy wygląd z kwadratowymi krawędziami (być może podobnym do iPada Pro) i obsługę sieci 5G. Ma również być dostępna w czterech różnych modelach, w tym w nowej wersji 5,4-cala (która będzie mniejsza niż iPhone 11 Pro) i w rozmiarze 6,7 cala (który będzie największym iPhone’m w historii). Ale jeśli mieliśmy nadzieję, że nowe telefony będą miały odświeżanie ekranu 120 Hz, to być może trzeba będzie poczekać kolejny rok. „Hi, Speed” – tak Apple zapowiada wydarzenie i wygląda na to, że w tym roku najmocniej będzie reklamowana ta prędkość. Coś czego smartfonów z Cupertino nigdy nie można było zarzucić. Innych nowości będzie stosunkowo niewiele. Czy to rozczarowanie? Przekonamy się za kilka dni. 

Ale Apple może nam pokazać kilka niespodzianek…

Podobno firma pracuje nad wieloma innymi produktami, w tym nowymi słuchawkami nausznymi AirPods Studio, mniejszym i tańszym HomePodem oraz lokalizatorem AirTag. Apple ogłosiło w czerwcu, że do końca tego roku wypuści swój pierwszy komputer Mac z procesorem ARM. Prawdopodobnie 13 października dowiemy się więcej na jego temat. Może zostać także podana dokładna data debiutu systemu macOS Big Sur.

Oto, jak oglądać debiut iPhone 12

Wydarzenie odbędzie się 13 października 2020 roku, o godzinie 19:00 czasu środkowoeuropejskiego. Apple pokaże całość online (prawdopodobnie nagrane wcześniej). Będziemy mogli je obejrzeć, na urządzeniach i przeglądarkach wymienionych poniżej:

  • iPhone, iPad lub iPod touch z przeglądarką Safari w systemie iOS 10 lub nowszym;
  • Komputer Mac z przeglądarką Safari w systemie macOS Sierra 10.12 lub nowszym;
  • Komputer z systemem Windows 10 i Microsoft Edge;
  • Apple TV (2. generacji lub nowszy) z najnowszym oprogramowaniem Apple TV lub tvOS;
  • Inne platformy z najnowszymi wersjami przeglądarki Chrome lub Firefox, które obsługują kodeki strumieniowe MSE, H.264 i AAC.

Źródło: The Verge, Phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy