Apple ma własną linię słuchawek i głośników sygnowaną marką Beats, ale firma oferowała w swoich sklepach słuchawki innych firm, takich jak Bose czy Sonos. Mówimy tutaj zarówno o sklepach stacjonarnych, jak i Apple Online Store, obecnym także w Polsce. To się już zmieniło. Nowy raport Bloomberga ujawnia, że ​​firma nie sprzedaje już konkurencyjnych słuchawek, głośników, ani akcesoriów audio. To nie przypadek – wszystko dzieje się przed ogłoszeniem AirPods Studio oraz nowej wersji inteligentnego głośnika HomePod. Z resztą zajrzyjcie na polską stronę Tima Cooka i spółki…

Zobacz także: Wygląd LG K92 5G bez tajemnic – smartfon może się podobać

Bose i Sonos znikają ze sklepu Apple – AirPods Studio nadchodzą

Konsumenci mogli znaleźć akcesoria Bose, Sonos i Logitech w sklepach detalicznych i internetowym Apple, ale te produkty zostały już usunięte z witryny i wkrótce nie będą również dostępne w ich sklepach stacjonarnych.

AirPods Studio

Bloomberg dowiedział się, że Apple nakazało pracownikom swojego sklepu detalicznego, aby usunęli słuchawki i inne akcesoria audio innych marek. Raport twierdzi, że jest to część strategii mającej na celu ulepszenie własnej linii produktów audio, w tym HomePod, AirPods i nadchodzącego modelu Studio.

Wszystkie słuchawki i głośniki firmy Bose, głośniki marki Logitech Ultimate Ears i najnowsze akcesoria Sonos zniknęły ze sklepu internetowego pod koniec ubiegłego miesiąca, zgodnie z kontrolami przeprowadzonymi przez Bloomberg. Stało się to także w naszym kraju, a kiedy w wyszukiwarce wpisujemy Bose Noise Cancelling Headphones 700 pojawia się poniższy komunikat. 

AirPods Studio

W ostatnich dniach pracownicy fizycznych sklepów detalicznych z nadgryzionym jabłkiem w logo zostali również poinstruowani, aby wycofać produkty przeznaczone do sprzedaży w sklepach. Akcje Sonos spadły aż o 7% po tych wiadomościach.

AirPods Studio elementem znanej strategii firmy z Cupertino

To nie pierwszy raz, kiedy spółka Tima Cooka usunęła produkt konkurencji ze swojego sklepu przed wprowadzeniem własnego rozwiązania w tym samym segmencie. Firma zaprzestała sprzedaży produktów Fitbit w 2014 roku – zaraz po wprowadzeniu Apple Watch, a także niektórych urządzeń Sonos wraz z ujawnieniem HomePod. Bloombergowi została udzielona informacja, że spółka regularnie wprowadza zmiany w oferowanych produktach, gdy pojawiają się nowe akcesoria innych firm i zmieniają się potrzeby klientów.

AirPods Studio

Według plotek, Apple zaprezentuje w tym roku własne nauszne słuchawki AirPods Studio. 9to5Mac poznał kilka ekskluzywnych szczegółów dotyczących nowego akcesorium na początku tego roku, w tym możliwość wykrywania uszu i szyi za pomocą wielu czujników, a także zaawansowany korektor graficzny przeznaczony dla profesjonalnych użytkowników.

Niedawno wyciekł film podobno pokazuje AirPods Studio z owalnymi nausznikami i pałąkiem na głowę połączonym metalowymi ramionami. Jak plotki wskazują nauszne słuchawki zobaczymy w tym roku. Mogą zostać przedstawione podczas specjalnego wydarzenia w tym miesiącu – razem z iPhone 12. Aktualne informacje wskazują, że wydarzenie zaplanowane jest na 13 października, a jeśli tak, to już jutro moglibyśmy zobaczyć oficjalne zaproszenie.

Źródło: 9to5mac