gryslowne

Każdy czasem lubi pogłówkować, a wybór gier logicznych w Sklepie Play jest ogromny. Dziś przyjrzymy się pewnej grupie tytułów opartej na zabawie słowami i literami. Przedstawiam trójkę najlepszych słownych gier dostępnych na Androida!

 Words On Tour

Words-on-Tour

Words On Tour to zdecydowanie najładniejsza i najciekawsza z prezentowanych dziś produkcji. Sama gra składa się z poziomów umiejscowionych w kilku miastach. Przyjdzie nam przemierzyć Paryż, Londyn, a nawet Tokio. Oczywiście jest to tylko motyw przewodni mający uprzyjemnić nam zabawę.

unnamed

Tytuł nie pozwala nam się nudzić, bo oferuje masę różnorodnych wyzwań. Musimy ułożyć jak największą ilość słów związanych często z miejscem, w którym aktualnie jesteśmy. Kiedy pasek postępu się zapełni, kończymy poziom otrzymując gwiazdki i bonusowe punkty. Z czasem przyjdzie nam zmierzyć się z trudniejszymi planszami oraz hasłami. Nie zabrakło mikropłatności, które pozwalają wykupić podpowiedzi lub inne ułatwienia, na szczęście można się bawić całkowicie za darmo.

zynga

Words On Tour to ładna i wciągająca gra dla osób szukających inteligentnej rozrywki, serdecznie polecam.

Pobierz Words On Tour ze Sklepu Play!

Słowotok

Slowotok

Dla tych, którzy szukają mocniejszych wrażeń, przedstawiam Słowotok. W tym tytule możemy się wykazać naszą znajomością języka polskiego i różnych, skomplikowanych słów. Gra składa się z kilkuminutowych rund, podczas których razem z innymi graczami wyszukujemy wyrazy z losowej grupy liter.

slowo

Osoba, która zbierze najwięcej punktów wygrywa rundę. Mimo prostej formuły, tytuł bardzo wciąga i mogę go szczerze polecić, bo rozwija on nasz umysł i wzbogaca słownictwo.

unnamed (1)

Pobierz Słowotok ze Sklepu Play!

Classic Words Solo

8uTRqB9

Classic Words to swoiste Scrabble w mobilnej wersji. Zmierzymy się tu z przeciwnikami na kwadratowej planszy gdzie umieszczamy wyrazy. Gra składa się z tur, a my w każdej z nich możemy utworzyć jedno słowo z siedmiu wylosowanych liter. Za użycie konkretnej litery dostajemy odpowiednią dla niej liczbę punktów.

unnamed (2)

W każdej chwili możemy wymienić się z przeciwnikiem tracąc turę na tą akcję. Co ciekawe, wszystkie ułożone słowa muszą być w języku angielskim. Poprawia to zdecydowanie naszą znajomość języka, a raczej konkretnych wyrazów, które mogą się kiedyś przydać.

unnamed (3)

Classic Words Solo to interesująca, ale wymagająca sporego myślenia gra. Wszystko rekompensuje element edukacyjny i intuicyjny, przyjazny interfejs.

Pobierz Classic Words Solo ze Sklepu Play!

 
Czekam na kolejne propozycje gier do następnego wydania pod adresem e-mail [email protected] Macie jakieś inne typy do tej Fantastycznej trójki?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Dawid Przewoźnik