ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iOS 14.2

iOS 14.2 beta już dostępny dla wszystkich – co nowego w systemie Apple?

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Po wczorajszym wydaniu wersji deweloperskiej, Apple wypuściło dziś drugą publiczną wersję beta systemu iOS 14.2. Aktualizacja zawiera nowe opcje emoji, a także poprawki do Centrum Sterowania. W nowym systemie zmieniono sterowanie odtwarzaniem na ekranie blokady i przeprojektowano elementy sterujące AirPlay 2 w Centrum sterowania. Kolejną ze zmian jest zupełnie nowy widżet aplikacji Shazam. Możemy już zaktualizować system, przechodząc do aplikacji Ustawienia, wybierając Aktualizacja oprogramowania i instalując dostępną aktualizację. Musimy oczywiście być zarejestrowani w Apple Beta Software Program.

Zobacz także: To rewolucja w systemie Apple – iOS 14 wreszcie dostępny

Nowe emoji zadebiutują w iOS 14.2

Najważniejszym elementem publicznej wersji beta systemu iOS 14.2 są nowe emoji. Zostały one zatwierdzone na początku tego roku jako część wydania Emoji 13.0 przez Unicode. Warto zauważyć, że znalezienie nowych emotikon w iOS 14 jest łatwiejsze niż w poprzednich aktualizacjach. Jedną z nowych funkcji jest właśnie możliwość przeszukiwania kolekcji znaków.

iOS 14.2

Łącznie w tym roku na iPhone’a, iPada i komputery Mac pojawi się 117 nowych emoji, z różnymi opcjami odcieni skóry, nowymi opcjami uwzględniającymi płeć i nie tylko. Nowe wersje emoji w iOS 14.2 beta 2 obejmują herbatę bąbelkową, pieczęć, pióro i wiele innych.

iOS 14.2

iOS 14.2 z nowym widżetem Shazam

System dla iPhone’ów w kolejnej wersji wprowadzi nową kontrolę rozpoznawania muzyki dla Centrum Sterowania, pogłębiając integrację należącej do Apple aplikacji Shazam z systemem iOS. Pozwala to odkrywać muzykę odtwarzaną wokół nas i rozpoznaje muzykę odtwarzaną w aplikacjach, nawet gdy nosimy słuchawki AirPods. Warto zauważyć, że sam widżet nie wymaga dodatkowo zainstalowanej aplikacji Shazam. Funkcję można dodać w aplikacji Ustawienia. Aby skorzystać z tej funkcji, musimy otworzyć Centrum sterowania, a następnie dotknąć ikony Shazam, aby zainicjować pojedyncze rozpoznawanie.

iOS 14.2

Jeszcze więcej muzyki w wersji beta iOS 14.2

Nowa wersja beta zawiera przeprojektowany widżet Teraz odtwarzane dla Centrum Sterowania, który zawiera listę ostatnio odtwarzanych albumów, oraz tych które możemy chcieć posłuchać, gdy nie mamy odtwarzanej muzyki. Dostępny jest również przeprojektowany interfejs AirPlay, ułatwiający odtwarzanie muzyki na wielu urządzeniach z funkcją AirPlay 2 w domu.

Dla osób niedowidzących Apple dodało funkcję Wykrywanie osób w aplikacji Lupa, która używa aparatu, aby użytkownicy iPhone’a wiedzieli, jak daleko znajdują się inni ludzie, co może być przydatne w celu zachowania dystansu między ludźmi. Jeśli chodzi o mniejsze, ale interesujące poprawki, iOS 14.2 wprowadza nową ikonę aplikacji Watch, służącej do obsługi zegarka z Cupertino. Ma ona teraz jeden z nowych pasków Solo Loop. 

iOS 14.2

Wersja beta iOS 14.2 prawdopodobnie będzie testowana przez kilka tygodni, ponieważ Apple pracuje nad wypuszczeniem nowych iPhone’ów. Te mają zadebiutować w październiku i prawdopodobnie wtedy pojawi się też oficjalnie system.

Źródło: MacRumors, 9to5mac

Sprawdź najnowsze wpisy