Po wydaniu na rynek iOS 14 w zeszłym tygodniu Apple przekazało dziś aktualizację poprawiającą błędy w postaci wersji 14.0.1. Update wprowadza poprawki do widżetów ekranu głównego oraz naprawia błąd, który mógł powodować domyślne resetowanie aplikacji innych firm po ponownym uruchomieniu iPhone’a, ale nie tylko. To naprawa błędów i rozwiązanie tych, których nie udało się naprawić podczas pierwszego uruchomienia iOS 14. Aktualizacja jest dostępna na wszystkich kwalifikujących się urządzeniach bezprzewodowo w aplikacji Ustawienia. Aby uzyskać dostęp do nowego oprogramowania, przejdź do Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania.

Zobacz także: Oto kilka sposobów, w jakie iOS 14 pomoże chronić naszą prywatność

iOS 14

Apple wydaje iOS 14.0.1 i naprawia irytujący błąd ze zmianą domyślnych aplikacji

W zeszłym tygodniu użytkownicy zwrócili uwagę na irytujący błąd w iOS 14, który powodował, że domyślna przeglądarka lub ustawienia aplikacji pocztowej resetowały się po ponownym uruchomieniu iPhone’a lub iPada. Wracały wtedy aplikacje firmy z Cupertino czyli Mail i Safari. Dzisiejsza aktualizacja do iOS 14.0.1 rozwiązuje ten problem, zapewniając, że wystarczy raz ustawić domyślne preferencje aplikacji.

Apple twierdzi również, że dzisiejsza wersja iOS 14.0.1 zawiera poprawkę dla widżetu Apple News, która powodował problem z wyświetlaniem obrazów, a także naprawia błędy związane z łącznością Wi-Fi i wysyłaniem wiadomości od niektórych dostawców poczty. Dla użytkowników iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus pojawiło się rozwiązanie problemu, który mógł wpływać na podgląd zdjęcia z aparatu.

To uaktualnienie zawiera poprawki błędów dotyczące iPhone’a:

– Usuwa błąd, który mógł powodować wyzerowanie ustawienia domyślnej przeglądarki Internetu i aplikacji poczty email po ponownym uruchomieniu iPhone’a.

– Usuwa problem, przez który iPhone 7 i iPhone 7 Plus mogły nie wyświetlać podglądu z aparatu.

– Rozwiązuje problem, który mógł uniemożliwiać łączenie z sieciami Wi‑Fi.

– Usuwa błąd, który mógł uniemożliwiać wysyłanie wiadomości z kont niektórych dostawców usług poczty email.

– Usuwa problem, przez który widżet News mógł nie wyświetlać obrazków.

iOS 14.0.1

Apple wypuszcza macOS Catalina 10.15.7 z poprawkami błędów

Firma udostępniła dziś także macOS Catalina 10.15.7, czyli najnowszą aktualizację oprogramowania dla komputerów. ‌Naprawia ona kilka poważnych błędów, z którymi borykali się użytkownicy komputerów Mac i pojawia się miesiąc po ostatnim update, a niedługo przed pojawieniem się systemu Big Sur.

Według informacji o tym wydaniu, ‌macOS Catalina‌ 10.15.7 rozwiązuje problem, w wyniku którego komputer nie łączył się automatycznie z Wi-Fi, naprawia tez błąd, który mógł uniemożliwiać synchronizację plików przez iCloud Drive. To istotna aktualizacja zwłaszcza w przypadku właścicieli nowych komputerów iMac, bo rozwiązuje problem z pojawieniem się małej białej migającej linii na maszynach wyposażonych w Radeon Pro 5700 XT.

Uaktualnienie macOS Catalina 10.15.7 zawiera ważne poprawki zabezpieczeń systemu oraz poprawki błędów dotyczące Maca:

– Rozwiązuje problem, w wyniku którego system macOS nie łączył się automatycznie z sieciami Wi-Fi.

– Usuwa problem, który mógł uniemożliwiać synchronizowanie plików za pośrednictwem iCloud Drive.

– Rozwiązuje problem dotyczący grafiki, który mógł występować na iMacach (Retina 5K, 27 cali, z 2020 roku) z kartą Radeon Pro 5700 XT.

Od czasu premiery 27-calowego iMaca w sierpniu, pojawiły się skargi dotyczące usterki graficznej w modelu zawierającym procesor graficzny 5700 XT. Wielu użytkowników zgłosiło miganie poziomej białej linii i chociaż nie było jasne, czy był to problem z oprogramowaniem czy sprzętem, dzisiejsza poprawka wskazuje, że rzeczywiście był to błąd związany z systemem.

Źródło: MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)