ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Jabra Elite 85t

Jabra Elite 85t – nowe słuchawki i aktualizacja modelu 75t, która daje… ANC

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Artykuły

Jabra Elite 85t to nowe słuchawki douszne, które pojawią się niedługo na rynku. Jednak to nie wszystko, co Jabra ma dla swoich użytkowników. Okazuje się bowiem, że ci korzystający z poprzedniej wersji słuchawek, mogą liczyć na darmową aktualizację, która dodaje ANC, czyli aktywną redukcję szumów. Trzeba przyznać, że to wyjątkowe podejście do klienta, za które Jabra należą się wielkie brawa. Zacznijmy jednak od samych słuchawek. Co mają do zaoferowania?

Jabra Elite 85t

Jabra Elite 85t
Jabra Elite 85t

Obecnie trudno już znaleźć słuchawki, które nie mają w jakimś stopniu aktywnej redukcji szumów. Klienci stali się na tyle wymagający, że to już po prostu mus, choć oczywiście to coś, co podwyższa cenę samego urządzenia. W przypadku Jabra Elite 85t także trzeba będzie wyłożyć trochę grosza, bo słuchawki będą kosztowały w Europie 229 euro, czyli około 1020 złotych. W sprzedaży mają pojawić się w listopadzie, więc jeżeli kogoś zainteresują, to może już zacząć odkładać na nie pieniądze. Jako pierwsze, zadebiutują w kolorze tytanowo-czarnym, ale mają pojawić się także wersje złoto-beżowa, miedziano-czarna, czarna oraz szara.

Jeżeli chodzi o same słuchawki, to te wyposażono w technologię Jabra Advanced ANC, która ma eliminować hałas z otoczenia jeszcze lepiej, niż dotychczasowe produkty firmy. Tak ma się dziać, dzięki dwóm chipsetom, które jednocześnie mają pozwalać na podsłuchiwanie dźwięków z otoczenia (funkcja HearThrough). Jeżeli chodzi o sam wygląd słuchawek, to dostajemy to, do czego Jabra zdążyła nas już przyzwyczaić. Patrzymy na produkt z odrobinę wyższej półki, ale to już każdy musi odpowiedzieć sobie sam, czy taki wygląd słuchawek dousznych mu odpowiada. Poniżej znajdziecie najważniejsze cechy nowych słuchawek Elite 85t.

Zobacz też: Czy Xbox Game Pass to opłacalna usługa?

Jabra Elite 85t
Jabra Elite 85t

Najważniejsze cechy Jabra Elite 85t

 • Kompaktowa konstrukcja i owalne silikonowe wkładki EarGels™ zapewniające solidne i wygodne dopasowanie
 • Specjalny chip do ANC, który skuteczniej eliminuje hałasy z otoczenia
 • Najwyższa jakość dźwięku rozmów w dowolnym miejscu dzięki wykorzystaniu technologii z sześcioma mikrofonami i ochronie przeciwwiatrowej
 • Aktywna redukcja szumów przy użyciu 4 mikrofonów wewnątrz i na zewnątrz słuchawek
 • 12-milimetrowe głośniki emitujące donośny dźwięk i mocne basy
 • Półotwarta konstrukcja umożliwiająca naturalne słuchanie dźwięku
 • Regulowana aktywna redukcja szumów z dwoma suwakami: od pełnej ANC po pełny podsłuch
 • Wytrzymałość o stopniu IPX4 i dwuletnia gwarancja odporności na kurz oraz wodę
 • Działanie baterii nawet przez  5,5 godziny lub do 25 godzin przy użyciu etui ładującego (z włączoną funkcją ANC) i do 7 godzin lub łącznie 31 godzin z wyłączoną funkcją ANC
 • Certyfikat zgodności ze standardem ładowania bezprzewodowego Qi i kompatybilność ze wszystkimi ładowarkami Qi
 • Regulowany korektor dźwięku w aplikacji Sound+ doskonali brzmienie muzyki
 • Aktywni asystenci głosowi. Elite 85t współpracuje z Alexą, Siri® i Google Assistant™
 • Funkcja MyControls umożliwiająca konfigurowanie przycisków i Jabra MySound do indywidualnej regulacji dźwięku

Model Jabra Elite 75t z ANC

Jabra Elite 85t

O ile nowe słuchawki są interesujące, to o wiele bardziej jest to, co Jabra postanowiła zrobić dla posiadaczy modelu Jabra Elite 75t (Active i standardowej). Jabra jako pierwsze firma postanowiła udostępnić aktualizację w formie OTA, która przyniesie ANC dla użytkowników. Żeby z niej skorzystać, trzeba będzie tylko posiadać konto w aplikacji Jabra Sound+. Tym samym firma pokazała, że tak należy dbać o klienta, bo jeżeli ten dopiero co kupił słuchawki, to teraz nie będzie musiał wymieniać ich na nowszy model. Ten model ma także pojawić się na rynku już z funkcją ANC, a to nastąpi jakoś w październiku.

Jabra opracowuje produkty praktyczne i nasze zaangażowanie w rozwój funkcji ANC jest tego kolejnym przykładem. Współcześni użytkownicy oczekują świetnych funkcji w małych produktach, dlatego miło nam zaoferować im najlepszą w tej klasie funkcję aktywnej redukcji szumów w bardzo kompaktowej i eleganckiej konstrukcji. Cieszymy się też, że możemy zaoferować funkcję ANC także dotychczasowym użytkownikom dzięki bezpłatnej aktualizacji dotychczasowych produktów z rodziny Elite 75t. Taką aktualizację zdalną oferujemy jako pierwsza globalna marka. Nasza funkcja ANC eliminuje nie tylko hałas, ale i wszelkie kompromisy jakościowe – René Svendsen-Tune, dyrektor generalny Jabra.

Źródło: Jabra informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy