ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xbox Series X i Series S

Przedsprzedaż Xbox Series X i Series S wystartowała – gdzie można kupić konsolę?

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Artykuły

Przedsprzedaż Xbox Series X oraz Xbox Series S wystartowała dziś o godzinie 9 rano. Oznacza to, że każdy, kto ma ochotę stać się posiadaczem konsoli nowej generacji od Microsoftu, może już to zrobić. Jednak sam sprzęt dotrze do nas w listopadzie, ale jeżeli chcemy mieć pewność, że będziemy jednymi z pierwszych posiadaczy konsol w kraju, warto skorzystać z opcji pre-orderu.

Przedsprzedaż Xbox Series X

przedsprzedaz xbox series x
Fot. Xbox Series X i Series S

I choć obowiązuje zasada, że nie zamawiać się nic w przedsprzedaży, to i tak dobrze wiemy, że część graczy swoje zamówienia na konsolę albo już zrobiło, albo zrobi niedługo. Microsoft od dawna podgrzewał atmosferę odnośnie swojego sprzętu, a teraz, kiedy wystartowała przedsprzedaż Xbox Series X, może tylko liczyć na to, że kampania promująca sprzęt przyniosła odpowiednie efekty. Wczoraj firma podała do wiadomości, że skład jej zespołów developerskich powiększył się o m.in. o Bethesdę. Gigantyczna transakcja może sprawić, że rynek gier będzie wyglądał niedługo trochę inaczej. Część z produkcji może trafić bowiem na wyłączność do katalogu Xbox-a oraz na komputery osobiste.

Przedsprzedaż Xbox Series X
Xbox Series X

Przejdźmy jednak do samej konsoli. W Polsce cena Xbox Series X wynosi 2249 złotych i w przedsprzedaży znajdziecie ją u tych sprzedawców:

Zobacz też: Play zostanie sprzedane – do kogo trafi fioletowa sieć?

Przedsprzedaż Xbox Series S

przedsprzedaż xbox series s
Xbox Series S

Od dziś można także zamawiać najmniejszą konsolę w portfolio Microsoftu, czyli Xbox Series S. To urządzenie z odrobinę gorszą specyfikacją oraz pozbawione napędu fizycznego. Tutaj więc w grę wchodzą tylko produkcje cyfrowe. Jednak biorąc pod uwagę to, jak Microsoft rozwija usługę Game Pass, dla wielu osób ten właśnie model będzie odpowiedni. Za Xbox Series S w Polsce zapłacimy 1349 złotych, a sprzęt w przedsprzedaży można zamawiać tutaj:

Xbox All Access

Wczoraj polski oddział Xbox podzielił się także informacją o tym, ile będzie w naszym kraju kosztowała opcja Xbox All Access. To możliwość zakupienia konsoli (Series X lub Series S) razem z dostępem do Game Pass Ultimate. Mówimy tutaj o abonamencie, który normalnie kosztuje 54,99 złotych miesięcznie i daje dostęp do ogromnej biblioteki gier. Te można ogrywać na konsoli, ale także na PC-tach oraz w tym przypadku, na smartfonach z systemem Android. To ostatnie dzięki Project xCloud, które jest funkcją streamingu gier i jest też dostępne w Polsce. Warunkiem skorzystanie z xCloud, jest właśnie posiadanie abonamentu Game Pass Ultimate. Za Xbox All Access zapłacimy 111 złotych lub 148 złotych miesięcznie w zależności od wybranej przez nas konsoli. Umowa obowiązuje na dwa lata, a więcej na ten temat znajdziecie we wpisie poświęconym usłudze.

Specyfikacja Xbox Series X

 • Procesor: 8-rdzeniowy AMD Zen 2, @ 3,8 GHz/3,6 GHz z SMT  
 • GPU: AMD RDNA 2 GPU 52 CUs, @ 1,825 GHz  
 • Moc GPU: 12,15 TFLOPS
 • Dysk: 1 TB PCIe Gen 4 NVMe SSD
 • Pamięć RAM: 16 GB GDDR6 (10 GB @ 560 GB/s, 6 GB @ 336 GB/s)
 • Wydajność: 4K przy 60 fps, tryb do 120 fps
 • Pamięć zewnętrzna: karta 1 TB
 • Napęd optyczny: 4K UHD Blu-ray
 • Wyjście wideo: HDMI 2.1
Xbox Series X
Xbox Series X

Specyfikacja Xbox Series S

 • Procesor: 8-rdzeniowy AMD Zen 2, @ 3,6 GHz/3,4 GHz z SMT
 • GPU: AMD RDNA 2 GPU 20 CUs, @ 1,565 GHz
 • Moc GPU: 4 TFLOPS
 • Dysk: 512 GB PCIe Gen 4 NVMe SSD
 • Pamięć RAM: 10 GB GDDR6 (8 GB @ 224 GB/s, 2 GB @ 56 GB/s)
 • Wydajność: 1440p przy 60 fps, tryb do 120 fps
 • Pamięć zewnętrzna: karta 1 TB
 • Napęd optyczny: brak
 • Wyjście wideo: HDMI 2.1

Którą konsolę wybrać?

Tutaj każdy powinien odpowiedzieć sobie sam, co bardziej będzie mu odpowiadało. Series S jest oczywiście zauważalnie tańszym rozwiązaniem, ale też z pewnymi minusami. Gorsza specyfikacja i brak napędu optycznego może być problemem. Szczególnie jeżeli ma się jeszcze bibliotekę gier na płytach, bo obie konsole wspierają wsteczną kompatybilność. Jeżeli ktoś nie wie, która konsola będzie lepiej pasowała wizualnie do pokoju, gdzie ma stać, to Microsoft przygotował ciekawą rzecz. Można skorzystać ze specjalnej wycinanki, która pozwoli na to, by zobaczyć konsolę w takich wymiarach, jak ma w rzeczywistości.

Oba sprzęty trafią do sklepów 10 listopada. W przedsprzedaży można zamawiać po jednej sztuce na osobę.

Źródło: Microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy