Sony Xperia 5 II została oficjalnie zaprezentowana. Nowy smartfon Sony to mocna pozycja dla tych, którym mogło brakować Xperii. Seria, która kiedyś wyróżniała się innowacyjnym podejściem do wyglądu i specyfikacją, teraz jest jakby odrobinę zapomniana przez użytkowników. Tym razem może być inaczej.

Sony Xperia 5 II

Sony Xperia 5 II
Sony Xperia 5 II

Nowa Sony Xperia 5 II ponownie przychodzi do nas z iście filmowym ekranem. Użytkownicy, którzy lubią proporcje 21:9, będą w pełni usatysfakcjonowani, bo Sony nie odpuszcza tych wartości. Przy czym możemy mówić o „kompaktowym” rozwiązaniu, bo przekątna ekranu ma tutaj 6,1 cala. Dalej otrzymujemy ekran, który nie jest w żaden sposób wycięty, więc nic nie będzie przeszkadzało w oglądaniu treści czy pracy. Do ramek na górze i dole, trzeba się po prostu przyzwyczaić, ale nie są jakoś strasznie rzucające się w oczy. To wygląd, który po prostu trzeba zaakceptować, bo Sony ma jednak swój styl.

Sony Xperia 5 II
Sony Xperia 5 II

Jeżeli chodzi o samą specyfikację, to dostajemy dość mocny zestaw, choć oczywiście jest kilka punktów, które mogą lekko niepokoić. Sony zawsze przykładało wagę do aparatów i choć wartości w Mpix nie zachwycają, to raczej jesteśmy spokojni o to, co smartfon będzie potrafił. Xperia ma odzwierciedlać pasje jej użytkowników. I tak też zapowiadano ten sprzęt, bo ma to być smartfon dla każdego, kto ma wyjątkowe pasje. Wspominano o fotografii oczywiście, ale także i o grach mobilnych. W końcu proporcje 21:9 robią swoje.

Sony Xperia 5 II
Sony Xperia 5 II

Możliwości fotograficzne

Oczywiście sprzęt jest wodoodporny (IP65/68), więc nie powinno być obaw przed korzystaniem nawet w deszczową pogodę. Podkreślano, że Xperia 5 II ma podobne właściwości fotograficzne, co pokazana na początku roku Xperia 1 II. Przybywa więc wyjątkowo szybko auto focus i technologia Alpha. Dodajmy do tego możliwość nagrywania w jakości 4K przy 120 klatkach na sekundę.

Smartfon Xperia 5 II utrwala pamiętne chwile z wykorzystaniem ciągłego autofokusa wyznaczającego parametry AF/AE 60 razy na sekundę. Umożliwia precyzyjne wykonanie i zapis 20 zdjęć (20 kl./s) z dokładnie ustawioną ostrością i zoptymalizowaną ekspozycją.

Uniwersalny aparat z trzema obiektywami o ogniskowych 16, 24 i 70 mm pozwala utrwalać piękne krajobrazy, wykonywać portrety i pokazywać w zbliżeniu odległe obiekty. Aby zapewnić doskonałe odwzorowanie obrazu i wysoki kontrast, elementy optyczne firmy ZEISS zostały skalibrowane specjalnie do smartfona Xperia 5 II i pokryte powłoką ZEISS T*, znaną ze skutecznego tłumienia odblasków. Do zapewnienia wysokiej jakości obrazu rejestrowanego w słabym świetle przyczynia się duży przetwornik obrazu typu 1/1,7″ i redukcja szumów w procesorze obrazu Bionz X™ for Mobile.

Dostępny jest też tryb Photography Pro, znany już z modelu Xperia 1 II. Jego interfejs użytkownika, opracowany we współpracy z zawodowymi fotografami, umożliwia ręczny wybór wielu ustawień występujących w aparatach serii AlphaTM: czułości ISO, czasu otwarcia migawki i poziomu EV. Tryb ten zapewnia ponadto obsługę plików RAW.

Specyfikacja Xperia 5 II

  • Wyświetlacz: OLED, przekątna 6,1 cala, rozdzielczość Full HD+ (2520×1080 pikseli), proporcje ekranu 21:9, odświeżanie 120 Hz, dotyk 240 Hz, Gorilla Glass 6 (front i tył)
  • Procesor: Qulacomm Snapdragon 865 z modemem Snapdragon X52
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Pamięć Flash: 128 GB z możliwością rozszerzenia z wykorzystaniem karty microSD
  • Aparat front: 8 Mpix
  • Aparaty tył: 12 Mpix; 12 Mpix (szeroki kąt), 12 Mpix (teleobiektyw)
  • Akumulator: 4000 mAh (brak ładowania bezprzewodowego)
  • Wymiary: 158 x 68 x 8 mm

Cena i dostępność

Niestety, ale nie poznaliśmy jeszcze ceny nowej Xperii, choć ta ma kosztować ponoć około 4000 złotych. Wiadomo za to, że sprzęt zadebiutuje na rynkach jesienią tego roku, więc trzeba po prostu jeszcze chwilę na niego poczekać. Może być ciekawie. Sprzęt sprzedawany będzie ze specjalną podpórką, która ma pomagać w oglądaniu filmów, a pojawi się w kolorach czarnym oraz niebieskim.

Źródło: Sony

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.