To była jedna z najdziwniejszych prezentacji nowości przez Apple. Po raz pierwszy od lat nie zobaczyliśmy tego, co najwazniejsze czyli nowych iPhone’ów. Na smartfony widać przyjdzie czas potem. Z jednej strony zobaczyliśmy pełnego ciekawych funkcji Apple Watch Series 6, z drugiej kilka produktów wypełniających średnią półke. iPad Air czy Apple Watch SE powalczą o klienta, który nie jest zdecydowany na flagowe urządzenia. Dzięki ciekawym nowościom i sprawdzonym rozwiązaniom firma z Cupertino zrobi zamieszanie na rynku, podobnie jak stało się to za pomocą iPhone SE. Zobaczyliśmy też kolejny etap walki na rynku usług. Apple One łączy kilka obecnych rozwiązań i oferuje je w atrakcyjnej cenie.

Zobacz także: Pandemia COVID-19 niestraszna branży technologicznej

Co oferuje Apple One – ile można zaoszczędzić?

Firma ogłosiła dziś Apple One, czyli pakiet zawierający wszystkie serwisy, a także pamięć masową iCloud. Cztery usługi zostały połączone w jedną subskrypcję. Istnieją dwa poziomy w naszym kraju:

  • Pierwszy nazwany Dla Ciebie oferuje dostęp do Apple Music, TV+, Arcade oraz 50 GB w iCloud. To wszystko wyceniono na 24,99 złotego miesięcznie. Biorąc pod uwagę standardowe ceny usług oszczędność to 48,97 złotego miesięcznie. Serwis z muzyką kosztuje 19,99 zł na miesiąc, a te z filmami i grami każdy po 24,99 złotego miesięcznie. 50 GB w chmurze z Cupertino za miesiąc to 3,99 zł. 
  • Drugi to pakiet Dla Rodziny. Oferuje dostęp do tych samych usług co powyższy, ale w chmurze iCloud do dyspozycji mamy 200 GB. Możemy go dzielić z pięcioma innymi osobami, w oszczędność to 51,97 złotego miesięcznie. Wysokość naszych oszczędności obliczona jest na podstawie standardowej ceny za serwisy kupowane oddzielnie. 
Apple One

Jak korzystać z usługi Apple One?

Po zakupie pakietu możemy korzystać z usług Apple One na wszystkich platformach, na których są one dostępne. Chodzi między innymi o przeglądarki internetowe obsługujące Apple Music czy TV+. Do dyspozycji mamy tez wybrane telewizory smart – na nich działa serwis z muzyką i  TV+. Serwis streamingowy z muzyką funkcjonuje też na urządzeniach z systemem Android. Gdy 50 GB w pakiecie podstawowym lub 200 GB w pakiecie dla rodziny to dla nas za mało możemy po prostu dokupić więcej miejsca na dysku iCloud.

Apple One

Czy Apple One oferuje bezpłatny okres próbny?

Tak, ale związane jest to z pewnymi ograniczeniami. Przez pierwszy miesiąc subskrypcji możemy bezpłatnie korzystać ze wszystkich jeszcze niesubskrybowanych usług. Po zakończeniu okresu próbnego subskrypcja pakietu automatycznie odnawia się co miesiące, bez zobowiązań i z możliwością anulowania w dowolnym momencie.

Kiedy premiera Apple One?

Pakiet będzie dostępny „tej jesieni” – dokładna data premiery nie została jeszcze ogłoszona. iOS 14 i macOS Big Sur automatycznie podpowiedzą klientom dostępne plany i zachęca do rejestracji. A czy z serwisów dalej możemy korzystać oddzielnie? Tak, jeśli nie chcemy pakietu, nie trzeba go mieć. Można nadal subskrybować usługi Apple indywidualnie. Jednak niekoniecznie musi to nam się opłacać. 

Apple wreszcie zebrało swoje usługi w jedno sensowne rozwiązanie. Nawet korzystając z dwóch pakietów, czyli iCloud (który w zasadzie jest obowiązkowy) oraz Apple Music (które nie jest idealne, ale jest wygodne) rozsądne wydaje się skorzystanie z Apple One i przy okazji wypróbowanie choćby TV+. Przy okazji możemy zaoszczędzić kilka złotych. Subskrybuję obecnie 50 GB w iCloud oraz streaming muzyki. Serwis z wideo na razie mam w wersji próbnej, która zaraz się skończy. Jednak choćby genialny serial The Morning Show na TV+ jest warty wydania tych kilkunastu złotych miesięcznie, a teraz nowy pakiet zaproponuje całe rozwiązanie w niższej cenie.

Źródło: 9to5mac

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)