Apple będzie gospodarzem wirtualnego wydarzenia we wtorek o godzinie 19:00 naszego czasu. Wcześniej Mark Gurman z Bloomberga przedstawił swoje oczekiwania dotyczące nowości Apple, które zostaną zapowiedziane zarówno jutro, jak i w kolejnych miesiącach. Dziennikarz, który ma bardzo dobre osiągnięcia, powtórzył, że we wtorek wydarzenie będzie koncentrować się na wprowadzeniu Apple Watch Series 6 i iPada Air, dodając, że firma z Cupertino planuje wprowadzić iPhone’a 12 dopiero w październiku. Trudno spojrzeć na slogan „Time flies” i pomyśleć, że nie oznacza on nowych modeli zegarków. Prawdopodobnie oznacza serię 6, ale plotki krążą również wokół dodatkowego, tańszego modelu, który ma zastąpić starzejącą się serię 3.

Zobacz także: Apple One – gigant szykuje pakiety subskrypcji, które połączą wszystkie usługi

Po pierwsze, Apple Watch Series 6

Zgodnie z plotkami, Apple Watch Series 6 będzie dostępny w tych samych opcjach 40 mm i 44 mm, co modele z serii 5. Nowością będzie monitorowanie tlenu we krwi (spO2), z uwagi na to, że funkcje zdrowotne urządzenia nadal się poszerzają. Obecne spekulacje w dużej mierze koncentrują się na dodaniu nowych czujników stanu zdrowia, Jednak takie pomiary mogą być możliwe przy użyciu tych samych czujników, których Apple już używa do monitorowania tętna, więc nie jest jasne, czy ta funkcja będzie dostępna wyłącznie dla zegarków Series 6. Taki model może zawierać zmodernizowany czujnik, aby zapewnić bardziej precyzyjne odczyty, nawet jeśli funkcja będzie dostępna we wszystkich innych wersjach. Oczekiwano też innych czujników stanu zdrowia – takich jak monitorowania poziomu glukozy – ale wydaje się, że są one bardziej oddalone w czasie. 

Nowości Apple

Jak informuje Gurman, na imprezie zostanie również zapowiedziany nowy model z niższej półki, będący następcą Series 3. Prawdopodobnie zyska on design taki sam lub zbliżony jak Series 4 i Series 5, ale zubożony choćby o niektóre funkcje, takie jak EKG. Wygląda na to w każdym razie, że smartwatch z Cupertino stał się po wielu latach tak ważnym produktem, że będzie wręcz gwiazdą całej prezentacji.

Po drugie, iPad Air 4

Gurman spodziewa się również, że zostanie wprowadzony nowy model iPada Air z podobną konstrukcją, czyli ekranem od krawędzi do krawędzi, co w modelach Pro. Jako urządzenie średniej klasy, nowy tablet najwyraźniej nie będzie wyposażony w najnowszy procesor Apple z serii A ani wyświetlacz ProMotion. To może być bardzo ciekawe urządzenie, ale wykorzystanie konstrukcji już istniejącego sprzętu nie powoduje, że czekamy na niego z ekscytacją. Niespodzianką będzie cena, ale na pewno będzie ona wyższa niż generacji obecnej na rynku.

Nowości Apple

Najważniejszym pytaniem jest, jaki procesor może mieć Air. Plotki sugerują, że zmodernizowany model może korzystać z tego samego procesora A14, który ma zadebiutować w tegorocznej ofercie iPhone’ów, ale oznaczałoby to, że ma on znacznie nowszy układ niż iPady Pro 2020, które używają chipa A12Z. Obecny iPad Air z 2019 roku już korzysta z układu A12, co oznacza, że ​​każdy procesor, którego nowy tablet mógłby używać, byłby prawdopodobnie tak szybki – jeśli nie szybszy niż – jak ten w nowych iPadach Pro.

Cała masa nowości Apple – które z nich zobaczymy jutro?

W raporcie dodano, że pierwsze komputery procesorami Apple zostaną zaprezentowane w listopadzie, zgodnie z obietnicą dotyczącą ogłoszenia przed końcem roku. Plotki na temat innych nowości Apple, czyli słuchawek nausznych i akcesorium do lokalizacji AirTag mogą przekuć się w gotowe produkty już pod koniec tego roku, a mniejszy HomePod również pozostaje na razie w sferze planów.

Nowości Apple

Wrześniowe wydarzenie nie jest oczywiście niczym nowym dla firmy z Cupertino, która organizuje je regularnie przez ostatnią dekadę. W przeszłości oznaczało to wprowadzenie nowych modeli iPhone’ów, ale oczekiwania zostały określone przez Apple podczas ostatniej kwartalnej telekonferencji. Smartfony pojawią się później niż zwykle w tym roku. To znaczy – nie będzie ich w tym tygodniu.

Wraz z nowym sprzętem pojawi się oczywiście nowe oprogramowanie. Wydanie nowego zegarka z pewnością będzie wymagało watchOS 7, który z kolei będzie wymagał iOS 14. Podobnie, nowe iPady raczej nie pojawią się bez iPadOS 14.

Źródło: MacRumors, 9to5mac, Macworld

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)