ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
LG Wing

LG Wing oficjalnie – tak wygląda przyszłość, która się obraca. Jest piękna!

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Artykuły

LG Wing zostało dziś oficjalnie zaprezentowane przez firmę, która postanowiła nas wszystkich zaskoczyć. Wprawdzie projekt już kilkukrotnie pojawiał się w sieci, ale mimo wszystko, dalej ciężko było w niego uwierzyć. Mieliśmy już obracane moduły aparatów, jak chociażby w ostatni Asus ZenFone 7, ale obrotowego wyświetlacza i to w takiej formie, jeszcze nie widzieliśmy. Czy to w ogóle użyteczne?

LG Wing oficjalnie

LG Wing
LG Wing

Korzystanie z kilku aplikacji naraz na smartfonie, nie jest łatwe. Owszem, da się niektóre z nich zminimalizować i korzystać z „pływających” okien, ale to nie to samo, co proponuje LG w swoim nowym projekcie. Jednym z wielu, jak się okazuje. Na pierwszy ogień idzie LG Wing, czyli smartfon wyposażony w dwa wyświetlacze. Jeden ukryty pod drugim i wykorzystywany do obsługi innych aplikacji, niż na ekranie głównym. Można jednak wykorzystywać go na kilka sposobów. Jak rozszerzenie konkretnej aplikacji (np. YouTube) lub też jako dwa niezależna wyświetlacze. To wielozadaniowość, której nie uświadczymy w rozkładanych smartfonach.

LG Wing
LG Wing

Zobacz też: Oculus Quest 2 zaprezentowany, czyli nowe gogle do VR.

Przeprojektowany wygląd głównego ekranu, robi wrażenie i znacznie ułatwi pracę tym, którzy uwielbiają oglądać materiały wideo. Po rozłożeniu wszelkie powiadomienia będą pojawiały się na dodatkowym wyświetlaczu. Ten można zablokować tak, by przypadkiem nie dotknąć czegoś na wyświetlaczu. Co ciekawe, LG Wing wyposażony został w funkcje znane z gimbali. Będzie można nagrywać materiały wideo z wykorzystaniem samego smartfona, bez konieczności podpinania go do samego gimbala. Urządzenie będzie też wyposażone np. w funkcje śledzenia konkretnego obiektu czy time laps.

Specyfikacja LG Wing

 • Wyświetlacz: P-OLED FullVision, przekątna 6,8 cala, rozdzielczość 2460×1080 pikseli, proporcje 20,5:9, czytnik linii papilarnych
 • Drugi wyświetlacz: przekątna 3,9  cala, rozdzielczość 1240×1080 pikseli
 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 765G z grafika Adreno 620
 • Pamięć RAM: 8 GB RAM
 • Pamięć Flash: 128/256 GB
 • Aparat front: 32 Mpix
 • Aparat tył: 64 Mpix z przysłoną F1.8; 12 Mpix szeroki kąt – gimbal; 13 Mpix – ultra szeroki kąt
 • Akumulator: 4000 mAh z Quick Charge 4.0+
 • System: Android 10
 • Łączność: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / Bluetooth 5.1 / NFC / USB Type-C (USB 3.1 Gen 1)
 • Normy: MIL-STD 810G, odporność na wodę i pył IP54
 • Wymiary: 169.5 x 74.5 x 10.9 mm
 • Waga: około 260 gramów
LG Wing
LG Wing

Więcej możliwości

Nie da się zaprzeczyć, że LG Wing jest wyjątkowym smartfonem. Niestety, ale jeszcze nie podano jego ceny, więc może czekać nas dość nieprzyjemne rozczarowanie. Podejrzewamy, że będzie dość drogo, no ale za innowacje się płaci. W tym przypadku cena może jednak odgrywać drugorzędną rolę, bo dwa wyświetlacze to jednak ciekawostka, która może się podobać. Chodzi o innowacyjne podejście, a nie samą cenę, czyli ten sam przypadek, co np. pierwszy Samsung Galaxy Fold.

Dodajmy do tego fakt, że Wing naprawdę pozwala na wiele. Uruchomienie nawigacji GPS i jednoczesne przeglądanie sieci. Oglądanie filmów i jednoczesne wysyłanie wiadomości to tylko niektóre z funkcji, które model będzie oferował. Czy to wystarczy, by osiągnąć sukces? Trudno ocenić, ale z całą pewnością to model wyjątkowy.

I więcej dobroci

LG Wing pojawi się w Europie, a w tym i w Polsce, już w przyszłym miesiącu. W sprzedaży pojawią się dwie wersje kolorystyczne: Aurora Gray oraz Illusion Sky. Dwa ekrany dają multum możliwości, choć najciekawsza jest chyba ta dla twórców zajmujących się kręceniem filmów wideo. LG zapowiada, że to będzie doświadczenie jedyne w swoim rodzaju i w tym przypadku, wierzymy im na 100 procent.

Z myślą o użytkownikach, którzy utrwalają swoje przeżycia nagrywając filmy przy użyciu smartfona, firma LG wyposażyła urządzenie w zaawansowane funkcje kamery filmowej. Smartfon LG WING jest wyposażony w trzy aparaty: 64 MP z obiektywem szerokokątnym i optyczną stabilizacją obrazu, 12 MP z obiektywem ultraszerokokątnym i matrycą o dużych pikselach oraz 13 MP z obiektywem szerokokątnym. Po obróceniu głównego ekranu można włączyć funkcję jednoczesnego nagrywania dwoma aparatami, wykorzystującą wysuwany aparat 32 MP oraz jeden z tylnych aparatów smartfona. Nagranie można zapisywać w jednym pliku albo w dwóch oddzielnych plikach z obrazem w formacie 1:1 albo 16:9. Co więcej, gdy na głównym ekranie jest wyświetlany film lub zdjęcie, drugi wyświetlacz może pełnić funkcję dedykowanej palety edytora. Smartfon LG WING jest wyposażony w zestaw funkcji dla wymagających użytkowników LG Creator’s Kit, obejmujący między innymi regulację prędkości klatek Timelapse Control, redukcję odgłosów tła Voice Bokeh oraz nagrywanie subtelnych dźwieków ASMR.

Źródło: LG

Sprawdź najnowsze wpisy