Huawei Watch GT 2 Pro został oficjalnie zaprezentowany, a wraz z nim inne produkty, które zmierzają na rynek. Wśród nich nowy Watch Fit, ale także słuchawki Huawei FreeBuds Pro i FreeLace Pro. Do tego zaprezentowano nowe laptopy Huawei MateBook X i MateBook 14. Na co warto czekać i czego możemy spodziewać się na naszym rynku?

Huawei Watch GT 2 Pro

Jeden z najpopularniejszych smartwatchy właśnie doczekał się swojej nowej wersji. Wiadomo już, że ta pojawi się na naszym rynku, ale cena Huawei Watch GT 2 Pro jest jeszcze tajemnicą. Przynajmniej w Polsce, bo w Europie urządzenie ma kosztować od 329 euro (około 1460 złotych) za wersję Sport i 349 euro (około 1550 złotych) za wersję Classic. Jeżeli chodzi o samą specyfikację, to obie wersje są pod tym względem identyczne. Klienci otrzymają smartwatch z wyświetlaczem OLED o średnicy 1,39 cala (rozdzielczość 454×454 pikseli), a chroniło go będzie szafirowe szkło. Koperta ma być wykonana z tytanu, a tył będzie ceramiczny, co pozwoli na bezprzewodowe ładowanie (zgodne z Qi). Nawet 5 minut takiego ładowania ma zapewnić do 10 godzin pracy.

Procesorem został tutaj dobrze znany Kirin A1, a autorski system od Huawei ma zapewnić naprawdę długi czas pracy na jednym ładowaniu (z trybem GPS nawet do 30 godzin). Zwykły tryb ma spokojnie wystarczyć na około 2 tygodnie pracy. Do tego dochodzi jeszcze około 100 trybów sportowych czy alerty pogodowe. W przyszłym tygodniu dowiemy się, ile za sprzęt trzeba będzie zapłacić u nas.

Huawei Watch Fit

O tym smartwatchu wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu, a jego specyfikację znajdziecie w osobnym wpisie. Podano za to jego europejską cenę, która ma wynosić 129 euro, czyli około 573 złotych. Zobaczymy czy urządzenie pojawi się na naszym rynku, ale byłoby miło, gdyby tak się właśnie stało. W końcu to dość ciekawy sprzęt, który może spodobać się miłośnikom bardziej prostokątnego wyglądu smartwatchów.

Zobacz też: EMUI 11 zaprezentowane – co przynosi nowa nakładka?

Huawei MateBook X 2020

Wiemy już, co ma do zaoferowania Huawei MateBook X 2020, bo sprzęt został zaprezentowany oficjalnie w zeszłym miesiącu. Teraz znamy jego europejską cenę. Za wersję z procesorem Intel Core i5 10 generacji oraz 16 GB RAM i dyskiem SSD 512 GB zapłacimy 1599 euro (około 7112 złotych). Za model z procesorem Intel Core i7 10 generacji (16/512 GB) zapłacimy 1799 euro (około 8000 złotych).

Ultrasmukły i lekki MateBook X wyposażony jest w wyświetlacz 3K Infinite FullView, dzięki któremu ramki ekranu są praktycznie niewidoczne. Wyświetlacz obsługuje gesty, w tym gest pozwalający na robienie szybkiego zrzutu ekranu tylko za pomocą ruchu trzech palców. Urządzenie napędza procesor Intel Core 10-tej generacji, który zapewnia najwyższą wydajność podczas codziennej pracy. MateBook X wyposażono w touchpad, który jest o 26% większy w porównaniu z urządzeniami poprzedniej generacji, a także w pełnowymiarową klawiaturę oraz system głośników składający się z dwóch głośników wysokotonowych i dwóch niskotonowych. 

Huawei MateBook 14

Ten laptop ma zawitać do Europy w październiku i pojawi się w kilku wersjach. Najtańsza ma kosztować od 849 euro, czyli około 3780 złotych i będzie oferować  procesor Ryzen R5 4600H, 8 GB RAM i dysk SSD 256 GB. W najwyższej konfiguracji pojawi się dotykowy wyświetlacz 2K, ale cena zaczynała się będzie już od 1049 euro (około 4665 złotych).

Laptop wyposażony jest w procesor AMD Ryzen 4000H Series z chłodzeniem Huawei Shark Fin, zapewniającym doskonałą wydajność termiczną. Laptop ma też wyjątkowo czytelny wyświetlacz FullView 2K obsługujący inteligentne funkcje, w tym Multi-Screen Collaboration.

Huawei FreeBuds Pro

Bezprzewodowe słuchawki Huawei FreeBuds Pro, które z wyglądu dość mocno przypominają rozwiązanie Apple, mają kosztować 199 euro (około 885 złotych). Pojawią się w październiku, a ich głównym wyróżnikiem ma być bardzo dobra redukcja szumów z otoczenia (aż 40 dB). Do tego ma dojść nowe sterowanie gestami, a na jednym ładowaniu mają wytrzymać do 4,5 godziny pracy (z włączonym ANC).

Huawei FreeLace Pro

Pojawią się także nowe słuchawki zakładane częściowow na szyję. Tutaj także z opcją aktywnej redukcji szumów z otoczenia oraz dwoma 14-milimetrowymi przetwornikami. Słuchawki mogą pracować nawet do 24 godzin na jednym ładowaniu. Cena? 119 euro, czyli około 530 złotych. O dostępności produktów w Polsce powinniśmy wiedzieć więcej już w przyszłym tygodniu.

Źródło: Huawei

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.