pushbullet

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Witam Was w pierwszej odsłonie “Aplikacji tygodnia” w 2015 roku. Dziś na celownik wybrałem jedną z najbardziej użytecznych mi aplikacji. Przydaje się nie tylko jako spoiwo dla komputera, laptopa i telefonu, ale także jako zdalny dostęp do powiadomień z mojego smartfona, czy informator o nowych wpisach ze śledzonych kanałów RSS. Jak pewnie się domyślacie chodzi mi o Pushbullet.

 

pushbullet1

 

Początkowo idea tej aplikacji była bardzo prosta – miało to być łatwe rozwiązanie dla wysyłania plików/linków/notatek z komputera na telefon i vice versa, jednak twórcy poszli ze swoim pomysłem o krok (o ile nie kilka kroków) dalej. Poza transferem danych między poszczególnymi urządzeniami postanowili rozszerzyć działanie swojej aplikacji o przekazywanie powiadomień ze smartfonów na PC, dzięki czemu możemy odpisać na SMS-a bez potrzeby odrywania się od laptopa.

 

Inną niezwykle użyteczną funkcją Pushbullet są tzw. kanały, które w szybki sposób informują nas o wszystkim, co jest dla nas istotne. Oczywiście w przypadku braku poszukiwanego przez nas kanału RSS możemy dodać własny. Jedną z moich ulubionych funkcji tejże aplikacji jest uniwersalne kopiowanie – skopiowany tekst/link na jednym urządzeniu możemy najzwyczajniej w świecie wkleić na innym, podłączonym do tego samego konta.

 

pushbullet2

 

Pobierz Pusbullet za darmo ze Sklepu Play!

Jest to jedna z najbardziej użytecznych aplikacji zainstalowanych na moim telefonie, a jej możliwości są wręcz nieograniczone. Mam nadzieję, że przyda się i Wam.
Daniel Marcinkowski