Xiaomi ma w swoim portfolio naprawdę wiele różnych produktów. Oczkiem w głowie firmy są oczywiście smartfony, ale sprzedaje również telewizory, oczyszczacze powietrza, bieliznę (serio), inteligentne wagi i setki innych wynalazków. Jako że ostatnio moja waga łazienkowa wyzionęła ducha, zacząłem się rozglądać za nową. Po krótkim czasie wybór padł na Mi Smart Scale 2 – inteligentne rozwiązanie od wspomnianego wcześniej Xiaomi. Czy warto ją kupić i dlaczego jest określana mianem „inteligentnej”? O tym w dalszej części artykułu.

Moja opinia o Xiaomi Mi Smart Scale 2

Xiaomi Mi Smart Scale 2 czy warto

Wiele osób szuka opinii o Mi Smart Scale 2, dlatego pomyślałem, że warto napisać co nieco na temat tego produktu. Jak się prezentuje, każdy widzi – w moim odczuciu bardzo elegancko, przez co idealnie dopasuje się do wystroju wielu pomieszczeń. Ponadto sprzęt sprawia wrażenie bardzo solidnie wykonanego – nic się tu nie rusza ani nie trzeszczy. Jeśli chodzi o ważenie, to waga działa bez zarzutu – nie myli się i dostarcza dokładne wyniki. Brzmi to niesamowicie nudno, aczkolwiek „inteligenta” od Xiaomi można sparować ze smartfonem za pomocą Bluetooth i aplikacji Mi Fit. Chętnie skorzystałem z tej możliwości i powiem szczerzę, że to naprawdę fajny bajer, który może ułatwić życie osobom próbującym pozbyć się zbędnych kilogramów lub chcących przytyć. Wystarczy mieć bowiem włączony Bluetooth i stanąć na wadze, a wynik, który się pokaże, zostanie automatycznie zapisany w Mi Fit. Następnie aplikacja obliczy BMI użytkownika, porówna jego ciężar z innymi i wskaże, jaka waga byłaby dla niego idealna.

Jakby tego było mało, program śledzi wszystkie postępy – jeśli ktoś wchodzi na wagę np. raz na tydzień, to za każdym razem będzie mógł porównać swój ciężar do poprzednich okresów. Mi Fit pokazuje bowiem progres lub regres w stosunku do ostatniego ważenia. Tym sposobem osoby na diecie nie będą już musiały zapisywać swoich wyników ręcznie, jeśli oczywiście w ogóle to robiły. Zawsze fajnie mieć dostęp do takich statystyk.

Mi Smart Scale 2 to świetny gadżet. Ani trochę nie żałuję zakupu, tym bardziej, że wcale się nie wykosztowałem. Z czystym sercem polecam tę wagę.

Czy warto kupić Xiaomi Mi Smart Scale 2?

Z ekonomicznego punktu widzenia, zależy. Jeśli opisane wyżej funkcje ułatwią czyjeś życie, to jak najbardziej warto. Waga Mi Smart Scale 2 droga nie jest, bo można ją kupić już za nieco ponad 50 złotych. To nie jest wygórowana kwota w stosunku do tego, co oferuje.

Zobacz także: Porównanie Xbox Series X i Xbox Series S. Którą konsolę wybrać?

Natomiast jeśli ktoś zupełnie nie potrzebuje wspomnianych wcześniej ułatwień, to może lepiej po prostu wybrać zwykłą wagę łazienkową za 20 czy 30 złotych. Nie ma bowiem sensu dopłacać za funkcje, z których i tak się nie skorzysta. Z drugiej strony może jednak warto zaryzykować – ja zdecydowałem się na zakup w ciemno i jak widać, nie zawiodłem się. Wcześniej nawet nie wiedziałem, że potrzebuję takich bajerów.

Xiaomi Mi Smart Scale 2 można kupić na Allegro za 58,59 zł z wysyłką Allegro Smart. Sam skorzystałem z tej oferty i nie mogę powiedzieć złego słowa.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.