Wielkimi krokami zbliża się czas, w którym najnowsze konsole od Microsoftu i Sony wreszcie zaczną trafiać na sklepowe półki. Konkurencja jest ogromna i przez wiele miesięcy giganci branży nie odważyli się na podanie nam bardziej szczegółowych informacji na temat nadchodzących produktów – wiedzieliśmy jedynie o podzespołach i grach, przy których będziemy mogli się bawić. Microsoft uznał jednak, że to najwyższy czas, by poinformować klientów, czego powinni się spodziewać. Dziś gigant z Redmond opublikował informacje o cenie, dacie premiery oraz promocjach, jakich będziemy mogli spodziewać się w związku z debiutem Xbox Series X. Wygląda to bardzo obiecująco.

Xbox Series X – cena i data premiery nowej konsoli

Xbox Series X

Microsoft dziś zdecydował się ujawnić wyczekiwane informacje dotyczące m.in. ceny i daty premiery swoich nowych konsoli. W tym wpisie skupimy się jednak głównie na Xbox Series X, ponieważ większość danych na temat Xbox Series S możecie znaleźć we wpisie Bartosza. Na początku warto przypomnieć sobie jednak specyfikację tego urządzenia, która w sieci pojawiła się już jakiś czas temu: możecie o niej przeczytać w tym wpisie. Nie przedłużając jednak: Xbox Series X w Polsce zadebiutuje dokładnie 10 listopada i będziemy mogli kupić go za 2249 zł. Osoby, które będą chciały zarezerwować swój model z pierwszeństwem, będą mogły zrobić to już 22 września, ponieważ właśnie wtedy ruszą zamówienia przedpremierowe na nowe konsole. Myślę, że Microsoft wycenił swój produkt bardzo uczciwie, szczególnie że pierwsze plotki głosiły, jakoby dziewiąta generacja miała kosztować nawet około 3000 zł.

Zobacz także: Oto lista gier, jakie zostaną ulepszone dla Xbox Series X.

Warto wspomnieć również o programie Xbox All Access, który ruszy już tej jesieni i obejmie 12 rynków. Dzięki niemu użytkownicy mogą wybrać odpowiadającą im konsolę, którą otrzymają w pakiecie z 24-miesięcznym abonamentem Game Pass Ultimate. Opłata za urządzenie uiszczana będzie w comiesięcznych ratach, przez dwa lata od zakupu. W Polsce abonament Xbox All Access początkowo pojawi się w zestawie z konsolą Xbox One S i dostępny będzie w cenie 99 zł miesięcznie.

Xbox Game Pass – abonenci programu zyskają dostęp do kolejnej usługi

Microsoft poinformował również dzisiaj o planach związanych z usługą Xbox Game Pass Ultimate oraz Xbox Game Pass na PC. Okazuje się, że abonenci już tej jesieni otrzymają bezpłatny dostęp do usługi EA Play, w której zawiera się katalog gier Electronic Arts. Myślę, że dostęp do 60 dodatkowych pozycji z pewnością spodoba się fanom cyfrowej rozrywki. A co wy sądzicie o planach Microsoftu, a dokładniej o cenie Xboxa Series X i rozwoju usługi Game Pass? Czy decyzje giganta z Redmond sprawią, że kupicie nową generację konsoli? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Microsoft

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.