gunsandglory

W dzisiejszym, noworocznym wydaniu przyjrzymy się trójce gier od jednego, konkretnego producenta jakim jest HandyGames. Seria Guns’n’Glory to opierające się na podobnych zasadach produkcje, które jednak nieco się różnią i pozwalają doświadczyć różnych emocji. Zapraszam do zapoznania się z trzema ciekawymi tytułami, które przygotowałem!

Guns’n’Glory

Guns'n'Glory v1.7.2 apk

To najstarsza i można powiedzieć, że najbardziej klasyczna odsłona serii. Wcielamy się tutaj w dowódcę zgrai postaci wprost z Dzikiego Zachodu. Cała zabawa rozgrywa się podobnie jak w tytułach tower defense. Mamy wyznaczoną trasę, po której maszerują bądź jadą wrogie oddziały. My musimy ustawić swoich obrońców wzdłuż tej trasy w dowolnych miejscach tak, aby jak najmniej przeciwników dotarło do celu.

gng-ipad

Zabawa jest bardzo przyjemna i potrafi zająć sporo czasu. Za ukończone poziomy dostajemy odpowiednią ilość gwiazdek w zależności od tego jak nam poszło. Do dyspozycji mamy kilka rodzajów postaci, które sprawdzają się najlepiej w różnych warunkach. Należy tak nimi manewrować, aby zapewnić jak największą skuteczność ataku, a to wymaga czasem wielu prób.

guns-n-glory-android-game

Gra świetna, przyjemna, a przede wszystkim bardzo długa. Poziomów starczy nam na kilkanaście bądź nawet kilkadziesiąt godzin jeśli chcemy wszystkie wymaksować. Polecam zapoznać się z tytułem, który przetrze szlaki dla kolejnych gier z serii Guns’n’Glory.

Pobierz Guns’n’Glory ze Sklepu Play! 

Guns’n’Glory Heroes

screen568x568

Jeśli klimat Dzikiego Zachodu nie do końca Wam pasuje bądź po prostu jesteście nim znudzeni, sprawdźcie kolejną grę z serii czyli Heroes. To ciekawa odmiana pozwalająca przenieść się do klasycznego uniwersum fantasy.

1355986616_screen_20121220_1239

W tym przypadku mamy trzech bohaterów, odpowiednio człowieka, który jest rycerzem, krasnoludzkiego berserkera i elfickiego maga. W każdym z poziomów musimy ustawiać nasze postacie w dowolnych miejscach mapy, aby przetrwać napór wroga. Otoczka fabularna opowiada o inwazji orków i mrocznych elfów na ludzkie siedziby czyli standard. Naszych bohaterów możemy rozwijać oraz kupować im ekwipunek za zdobyte złoto. Dzięki temu są coraz silniejsi w kolejnych poziomach.

Guns-n-Glory-Heroes-Premium

GnG Heroes to w mojej opinii tytuł ciekawszy niż Guns’n’Glory. Osadzenie w fantastycznych realiach zdecydowanie bardziej przypada mi do gustu, a obcowanie z imiennymi bohaterami jest bardziej intymne i głębsze. Polecam!

Pobierz GnG Heroes ze Sklepu Play!

Guns’n’Glory WW2

maxresdefaultDla najbardziej wybrednych, którzy nie mają ochoty na poprzednie części serii jest jeszcze nadzieja. WW2 to właściwie zwykłe Guns’n’Glory osadzone w realiach II wojny światowej.

guns-and-glory-ww2-android-1

Opisując ten tytuł musiałbym powtórzyć to, co pisałem w przypadku najstarszej odsłony GnG, bo mechanika jest taka sama. Tutaj jednak gramy Niemcami bądź Rosjanami w potyczkach odzwierciedlających kampanie II wojny światowej. Po każdej ze stron gra się w zasadzie podobnie, czasem tylko kolor mundurów uświadamia nas jaką armię prowadzimy. Możemy ustawiać żołnierzy i pojazdy, których jest sporo, bo bitwy mają większy rozmach niż w Guns’n’Glory.

original-e23b185ed2

WW2 to całkiem przyjemna i dopracowana gra choć jest to odcinanie kuponów od oryginału. Reasumując, dzisiejsza trójka to pozycje obowiązkowe dla każdego szanującego się fana tytułów typu tower defense. Gorąco polecam każdą z prezentowanych gier, bo wszystkie są godne uwagi.

Pobierz Guns’n’glory WW2 ze Sklepu Play!

 
Zachęcam do przysyłania propozycji trójek na adres [email protected] Życzę Wam wielu wspaniałych godzin spędzonych z grami na waszych smartfonach i Szczęśliwego Nowego Roku!

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Dawid Przewoźnik