Serwis DigiTimes podtrzymuje swoje wcześniejsze przewidywania, że ​​Apple wypuści obydwa 6,1-calowe modele iPhone 12 przed wprowadzeniem pozostałych dwóch wariantów. Nowa gama będzie prawdopodobnie składać się z czterech wariantów: 5,4-calowego iPhone’a 12, 6,1-calowego 12 Max, 6,1-calowego 12 Pro i 6,7-calowego 12 Pro Max. Najnowszy raport oparty jest na informacjach ze źródeł, które twierdzą, że chociaż dostawy płyt głównych SLP dla wariantów 6,1-calowych rozpoczęły się w lipcu, to w przypadku wersji 5,4-calowej rozpoczęły się one dopiero w drugiej połowie sierpnia, a największy problem jest z produkcją 6,7-calowego flagowca.

Zobacz także: Apple rządzi i dzieli na rynku smartfonów – iPhone 11 ogromnym sukcesem

Apple może ujawnić datę premiery iPhone 12 we wtorek

Firma wcześniej potwierdziła, że opóźni premierę iPhone 12 o kilka tygodni. Chociaż nie określono powodów tej decyzji, większość specjalistów z branży uważa, że ​​debiut został przełożony z powodu zakłóceń spowodowanych pandemią. Według raportu data premiery nowej rodziny smartfonów może zostać ogłoszona już jutro. Są szanse, że debiut w sklepach nastąpi w drugim tygodniu października.

Jednak dane DigiTimes zaprzeczają dwóm innym źródłom, które twierdzą, że 12 i 12 Max pojawią się w sprzedaży w październiku, a 12 Pro i 12 Pro Max zadebiutują się w listopadzie. Niezależnie od harmonogramu premiery rynkowej prawdopodobnie wszystkie telefony zostaną pokazane w tym samym czasie.

iPhone 12

Nowe modele iPhone’a będą prawdopodobnie pierwszymi telefonami Apple’a oferującymi łączność 5G. Wszystkie modele mają mieć wyświetlacze OLED i będą zasilane przez procesor A14 Bionic. Oczekuje się, że cena zacznie się od $699, a piąty model bez obsługi sieci nowej generacji może pojawić się w drugim kwartale 2021 roku. Jedynie wariant z najwyższej półki z 6,7-calowym wyświetlaczem ma oferować najszybszą dostępną obsługę sieci 5G.

6,1-calowe warianty iPhone 12 zadebiutują jako pierwsze

Raport dotyczący łańcucha dostaw mówi, że jako pierwsze do sprzedaży trafia 6,1-calowe telefony. Dostawcy płyt SLP do urządzeń nowej generacji zwiększają dostawy powiązanych produktów od lipca do sierpnia, pomimo faktu, że nowe iPhone’y zadebiutują później niż zwykle planowano.

Nowa linia iPhone’ów ma pojawić się w dwóch etapach, z dwoma 6,1-calowymi modelami w pierwszym i kolejnymi 6,7-calowymi i 5,4-calowymi w drugim. Tak podały źródła, zwracając uwagę, że dostawy płyt głównych SLP do modeli 6,1-calowych były wystartowały w lipcu, a te dla 6,7-calowych i 5,4-calowych modeli rozpoczęły się najwcześniej w drugiej połowie sierpnia.

iPhone 12

Sformułowanie jest praktycznie identyczne jak we wcześniejszym raporcie, po prostu stwierdzając, że produkcja największego i najmniejszego modelu faktycznie rozpoczęła się pod koniec zeszłego miesiąca. Po raz pierwszy widzieliśmy podobną sytuację w 2017 roku, kiedy iPhone X został zapowiedziany we wrześniu, ale nie trafił do sprzedaży w listopadzie, a także w następnym roku, kiedy XR został ogłoszony we wrześniu i był dostępny dopiero w październiku.

Najpopularniejsze modele zadebiutują najwcześniej

Jeśli raport jest prawdziwy, oznaczałoby to, że najpopularniejsze urządzenia z gamy zadebiutują jako pierwsze – może to mieć sens.

Apple powiedziało tylko, że tegoroczne iPhone’y będą dostępne „kilka tygodni później” niż zwykle, ale nic poza tym. Mark Gurman z Bloomberga zasugerował wczoraj, że Apple ogłosi wydarzenie online w komunikacie prasowym w tym tygodniu, zaprzeczając wcześniejszemu raportowi Jona Prossera, że ​​na premierze pojawi się nowy iPad Air i Apple Watch Series 6.

Źródło: 9to5mac, MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)