fitnessowe

 

Za pewne w czasie, gdy publikuję ten artykuł, większość z Was zmierza na imprezy sylwestrowe lub się do nich przygotowuje. Jako, że jest to mój ostatni artykuł w 2014 roku, chciałbym na wstępie życzyć Wam spełnienia noworocznych postanowień. Na pewno jednym z najczęściej powtarzających się pragnień będzie zgubienie zbędnych kilogramów po świątecznym obżarstwie. Aby nieco pomóc Wam osiągnąć ten cel dzisiejszą “Fantastyczną trójkę” poświęciłem aplikacjom fitnessowym.

 

Endomondo

 

endomondo

 

Fanom biegania czy jazdy na rowerze na pewno dobrze znana jest aplikacja Endomondo. Służy ona do rejestrowania danej aktywności fizycznej i wszelkich statystyk z nią związanych. Poza pustymi liczbami stanowi ona rolę świetnego motywatora do treningu – możemy konkurować z naszymi znajomymi lub stawić czoła setkom czekających na nas wyzwań. Endomondo duży nacisk kładzie na funkcje społecznościowe, dzięki czemu każdą naszą aktywność jesteśmy w stanie opublikować na Facebooku, z którego też możemy pobrać listę znajomych. Interfejs należy do stosunkowo ładnych, jest również prosty w obsłudze. Aplikacja posiada wsparcie dla szerokiej gamy urządzeń noszonych, m.in. zegarków z Android Wear, Gearów od Samsunga, czy Pebble. Abonament premium dający nam dostęp do rozbudowanych statystyk kosztuje 14 zł miesięcznie lub 109 zł rocznie. Płatna wersja PRO Endomondo nie jest już rozwijana, stąd odradzam jej zakupu.

 

Pobierz Endomondo za darmo ze Sklepu Play!

 

Runtastic

 

runtastic

 

Świetną alternatywą dla popularnego w naszym kraju Endomondo jest Runtastic. Obie aplikacje są do siebie bardzo podobne. Oferują wręcz identyczną funkcjonalność, jednak w wielu miejscach to Runtastic przoduje. Najbardziej pozytywne wrażenie wywarło na mnie podsumowanie danego treningu, które jest o wiele bardziej rozbudowane niż to znane z Endomondo. Znajdziemy tu także zintegrowany z aplikacją odtwarzacz muzyki, dzięki czemu nie będziemy musieli przeszukiwać telefonu podczas treningu. Oczywiście nie zabrakło tu rozmaitych funkcji społecznościowych, które działają podobnie jak w konkurencyjnych rozwiązaniach. Runtastic posiada także wsparcie dla większości popularnych wearebles. Wersja PRO dająca nam dostęp do dodatkowych informacji to jednorazowy koszt 21,35 zł.

 

Pobierz Runtastic za darmo ze Sklepu Play!

Kup Runtastic PRO w Sklepie Play!

 

Google Fit

 

fit

 

Do ostatniej propozycji przekonywałem się dosyć długo, ale ostatecznie skusiła mnie swoją prostotą – Google Fit. Jest to dosyć młoda usługa, która magazynuje informacje o podstawowej aktywności fizycznej, tj. ilość kroków, chodzenie, bieganie, jazda na rowerze, czy setka innych dyscyplin. Wystarczy uruchomić aplikację raz, żeby ta na podstawie informacji zbieranych za pomocą sensorów naszego telefonu była w stanie dać nam wykres z dzienną ruchliwością. Wbrew pozorom jest to naprawdę dokładne rozwiązanie, może z wyjątkiem ilości kroków, która nawet z podłączonym do telefonu zegarkiem z Android Wear bardzo zawyża wyniki. Poza tą wadą Fit świetnie wykrywa kiedy biegamy, kiedy chodzimy, a kiedy jeździmy na rowerze. Istnieje również możliwość manualnego dodania aktywności lub synchronizacji z jedną z aplikacji fitness, jak np. Runtastic.

 

Pobierz Google Fit za darmo ze Sklepu Play!

 

Ktoś z Was postanowił sobie więcej ćwiczyć w 2015 roku? Pamiętajcie, ruch to zdrowie!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Daniel Marcinkowski