Oprócz nowych iPhone’ów, co roku Apple prezentuje zaktualizowaną wersję swojego smart zegarka, wprowadzającą nowe możliwości i ulepszającą obecną funkcjonalność. Nie inaczej będzie w tym roku. Wkrótce możemy spodziewać się Apple Watch Series 6 z nowymi przydatnymi funkcjami śledzenia stanu zdrowia.

Zobacz także: Apple wydaje iOS 13.7 – iPhone powiadomi o narażeniu na COVID-19

Apple Watch Series 6 z nowymi funkcjami monitorowania zdrowia

Apple Watch Series 6

Najbardziej godną uwagi nową opcją, jaką możemy zobaczyć w modelach serii 6, jest badanie poziomu tlenu we krwi. Normalny wartość wynosi od 95% do 100%, a kiedy spada, może to wskazywać na problem zdrowotny wymagający natychmiastowej pomocy lekarskiej. Kod zawarty w iOS 14 sugeruje, że Apple dostarczy powiadomienia, gdy poziom spadnie poniżej zdrowego progu, umożliwiając właścicielowi urządzenia na szybką pomoc w przypadku kłopotów z oddychaniem lub sercem. Monitorowanie byłoby użyteczną funkcją podczas trwającej pandemii, ponieważ wirus może powodować spadek poziomu tlenu, a osoby tego doświadczające potrzebują pomocy w nagłych wypadkach.

Co jeszcze możemy zobaczyć w nowym zegarku Apple?

Spodziewamy się nowego hardware, w tym całkiem nowego procesora , który poprawi wydajność. Przypomnijmy, że zeszłoroczna generacja wykorzystuje w zasadzie ten sam układ co Series 4. Może też nastąpić poprawa wodoszczelności i ulepszona transmisja bezprzewodowa w celu uzyskania szybszych prędkości Wi-Fi i sieci komórkowej.

Według wycieków akumulator ma mieć pojemność 303,8 mAh i nie różni się zbytnio od baterii 296 mAh w modelach z serii 5. Z tego względu niespodziewamy się znacznego wydłużenia żywotności baterii poza tym, co jest dostępne poprzez ulepszenia oprogramowania. WatchOS7, który dostępny będzie jesienią wprowadzi także funkcję śledzenia snu, co może wpływać negatywnie na czas pracy smart zegarka.

Apple Watch Series 6 pomoże w stresujących sytuacjach

Krążyły plotki o zdolnościach w zakresie zdrowia psychicznego, które pozwoliłyby Apple Watch Series 6 wykryć ataki paniki lub wysoki poziom stresu i zapewnić ćwiczenia oddechowe, aby nas uspokoić. Taka funkcja byłaby niesamowicie ciekawa i przydatna. Jeśli faktycznie się pojawi, to może polegać na danych dotyczących tętna lub uwzględniać poziom tlenu we krwi, a także częstość oddechów, aby określić poziom stresu.

Apple Watch Series 6

Niepewna data premiery Apple Watch Series 6

Nowe modele ‌Apple Watch‌ zawsze były wydawane wraz z iPhone’ami, ale premiera w 2020 roku jest niejasna, biorąc pod uwagę opóźnienia smartfonów. Jon Prosser, uważa, że ​​Apple przedstawi nowy model w komunikacie prasowym już w tym tygodniu, na długo przed premierą nowych iPhone’ów. Według niego nowe modele Apple Watch i iPada zostaną ogłoszone w komunikacie prasowym w drugim tygodniu września, po czym prawdopodobnie odbędzie się wirtualna prezentacja iPhone’a w październiku. Jednak inny sprawdzony przeciek, który używa aliasu L0vetodream, twierdzi, że w tym miesiącu nie będzie żadnego zegarka.

Już wkrótce dowiemy się jak będzie. W każdym razie Apple nigdy nie oddzieliło premiery Watcha od prezentacji iPhone’a. Jeśli debiut nie nastąpi teraz, japoński serwis Mac Otakara uważa, że ​​seria 6 zostanie zaprezentowana na październikowym wydarzeniu wraz z iPhone’m 12.

Wrzesień z pewnością wydawałby się niezwykle pusty bez żadnych zapowiedzi produktów, więc być może firma Tima Cooka wypełni tę lukę innymi. Potencjalni kandydaci to przeprojektowany iPad Air z ekranem od krawędzi do krawędzi, mniejszy HomePod, nauszne słuchawki AirPods Studio, czy nowe Apple TV.

Źródło: MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)