ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nowe produkty Xiaomi

Nowe produkty Xiaomi w Polsce – Mi TV Stick, gamingowy monitor, hulajnogi i inne dobroci

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Artykuły

Nowe produkty Xiaomi w Polsce będą dostępne już „na dniach”, ale teraz każdy, kto ma ochotę i możliwość, może je zobaczyć na własne oczy. Marka przygotowała bowiem specjalną wystawę, gdzie zaprezentowano nowe urządzenia, a wśród nich wyczekiwany Mi TV Stick czy nowe hulajnogi producenta. Co jeszcze ciekawego pojawi się na naszym rynku i ile trzeba będzie za to zapłacić?

Nowe produkty Xiaomi w Polsce

Nowe produkty Xiaomi w Polsce
Monitor gamingowy od Xiaomi

Od dziś, czyli od 4 września, aż do 11 dnia tego miesiąca, będzie można odwiedzać przygotowaną przez Xiaomi specjalną strefę produktową. Ta nazwana została Mi Pop Up Store i znajduje się w Warszawie przy ulicy Nowy Świat 6/12 (plac przy Centrum Biznesowo-Finansowym „Nowy Świat”). Działać ma w godzinach od 9 do 22 i przychodząc tam, można będzie przetestować na miejscu niektóre ze sprzętów. Jeżeli ktoś nie ma możliwości dostania się do strefy, zawsze może obejrzeć specjalną transmisję z miejsca, która odbędzie się w sobotę 5 września o godzinie 12. Będzie można ją oglądać na profilu Facebookowym marki. Przejdźmy jednak do tego, jakie nowe produkty Xiaomi z ich ekosystemu pojawią się w naszym kraju.

Mi TV Stick

Mi TV Stick
Mi TV Stick

Xiaomi Mi TV Stick to urządzenie, które zamieni nasz telewizor w prawdziwe centrum multimedialne. To prosta przystawka, która wyposażona jest w funkcje Chromecast do strumieniowania treści ze smartfona, ale także działająca na systemie Android TV. Dzięki temu użytkownik dostanie dostęp do aplikacji ze sklepu Google, czyli np. Netflixa czy YouTube. Materiały będzie można odtwarzać w jakości 1080p, a urządzenie wspiera także Dolby oraz DTS. Do telewizora podłącza się je za pomocą HDMI, a łączność zapewnia Bluetooth 4.2 oraz  Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4GHz/5GH. Sprzęt pojawi się w Polsce w drugiej połowie września i trzeba będzie za niego zapłacić 179 złotych.

Zobacz też: Google Maps z trybem ciemnym coraz bliżej.

Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34″

Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34"
Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34″

Nowy monitor dla graczy ma zakrzywiony wyświetlacz (1500R, rozdzielczość WQHD – 3440×1440 pikseli, proporcje wyświetlania obrazu 21:9, kontrast 3000:1). Mi Curved Gaming Monitor 34′’ ma zapewniać wyjątkowe wrażenia wizualne i idealnie nadawać się do gier. Oferuje odświeżania na poziomie 144 Hz co 4 ms. Pokrycie kolorów sRGB na poziomie 121% oraz jasność do 300 nitów z pewnością także się przyda w grach. Do tego dochodzi jeszcze technologia AMD FreeSync Premium. Sprzęt pojawi się w sklepach 15 września w cenie 1999 złotych.

Mi Electric Scooter Pro 2

Mi Electric Scooter Pro 2
Mi Electric Scooter Pro 2

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 to nowa hulajnoga elektryczna, która osiąga maksymalną prędkość do 25 km/h. Na jednym ładowaniu może przejechać nawet do 45 kilometrów. Silnik o mocy 300 W pozwoli na pokonywanie wzniesień o nachyleniu 20%. Do tego urządzenie zostało wyposażone w ekran LCD, gdzie zobaczymy wszystkie podstawowe wartości (m.in. prędkość czy poziom naładowania). Sprzęt waży 14,2 kg, a da się ją złożyć w około 3 sekundy, więc ma być wyjątkowo poręczna.  Do przedsprzedaży (mistore.pl, mimarkt.pl oraz Mi Home w Galerii Młociny w Warszawie) trafi już 12 września w cenie 2399 złotych. W późniejszym terminie hulajnoga ma być jeszcze dostępna we wszystkich salonach stacjonarnych Mi Store.

Mi Electric Scooter 1S EU

Mi Electric Scooter 1S EU
Mi Electric Scooter 1S EU

Ta hulajnoga do przedsprzedaży trafi odrobinę wcześniej, bo już 7 września. Za sprzęt trzeba będzie zapłacić 1899 złotych.

Mi Electric Scooter 1S osiąga prędkość do 25 km/h i pozwala pokonać dystans 30 km na jednym ładowaniu. Bezszczotkowy silnik o mocy 250W umożliwia pokonywanie wzniesień  o nachyleniu 14%. Podwójny układ hamulcowy oraz wzmocnione, pneumatyczne opony zapewniają bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Hulajnoga Mi Electric Scooter 1S waży 12,5 kg – jest lekka, poręczna, łatwa w składaniu i transporcie.

Mi Electric Scooter Essential

Mi Electric Scooter Essential
Mi Electric Scooter Essential

Za ten model zapłacimy 1299 złotych i do kupienia będzie jeszcze we wrześniu. Mi Electric Scooter Essential pojedzie z maksymalną prędkością 20 km/h, a na jednym ładowaniu pokona dystans 20 kilometrów. Silnik o mocy 250W umożliwia pokonywanie wzniesień o nachyleniu 10%. Hulajnoga waży ledwie 12 kilogramów, więc ma być łatwa w transporcie.

Mi Air Purifier Pro H

Mi Air Purifier Pro H
Mi Air Purifier Pro H

Oczyszczacz powietrza Mi Air Purifier Pro H ma pochłaniać z powietrza 99,99% cząstek wielkości nawet 0,1 mikrona (pyły, dym papierosowy, sierści zwierząt, zarodniki pleśni, pyłki, zarazki, wirusy czy zapachy). Wszystko dzięki filtrowi HEPA, który może być wymieniany nawet co 14 miesięcy. W ciągu godziny urządzenie jest w stanie oczyścić 600 m³ powietrza (CADR). Urządzenie do sprzedaży ma trafić w październiku.

Mi Air Purifier 3C
Mi Air Purifier 3C

Do sprzedaży w listopadzie trafi także mniejsza wersja oczyszczacza, a mianowicie Mi Air Purifier 3C. Ten w ciągu godziny będzie w stanie oczyścić do 320 m³ powietrza (CADR), a filtr HEPA trzeba w nim wymieniać co około pół roku. Oba urządzenia można obsługiwać za pomocą aplikacji lub też głosowo (Google, Amazon). W październiku dostępny będzie za to Mi Smart Antibacterial Humidifier, czyli ultradźwiękowy nawilżacz, którego zbiornik o pojemności 4,5 l pozwala na pracę od 12-15 godzin. Dodatkowo wbudowana w zbiornik lampa UV-C pomaga w usuwaniu zarazków.

Mi Smart Antibacterial Humidifier
Mi Smart Antibacterial Humidifier

Mi Robot Vacuum-Mop Essential

Mi Robot Vacuum-Mop Essential
Mi Robot Vacuum-Mop Essential

Nowy Mi Robot Vacuum-Mop Essential oferuje funkcję inteligentnego planowania. Dzięki wbudowanemu żyroskopowi urządzenie w czasie rzeczywistym skanuje pomieszczenie i tworzy mapę sprzątania. Trójpoziomowy system filtrowania składa się z warstwy nylonowej, gąbki oraz filtra HEPA. Oprócz odkurzania, Mi Robot Vacuum-Mop Essential również zmywa podłogę. Trzy poziomy regulacji wody zapewniają ochronę powierzchni. Moc ssania wynosi 2200Pa, a akumulator o pojemności 2500mAh wystarczy na posprzątanie mieszkania o powierzchni do 90m2. Wysokość urządzenia to 8,2 cm. Mi Robot Vacuum-Mop Essential można sterować głosowo lub z poziomu aplikacji Mi Home.

Dostępność: od września 2020 r.

Cena: od 799 zł

Mi AioT Router AX3600

Mi AioT Router AX3600
Mi AioT Router AX3600

Nowy Mi AIoT Router AX3600 przewodzi następnej generacji pod względem szybkości sieci. To pierwszy router od Xiaomi z obsługą sieci Wi-Fi szóstej generacji, oferującej najnowsze standardy łączności bezprzewodowej. Zawiera antenę dedykowaną połączeniom AIoT oraz układ Wi-Fi, co pozwala na automatyczne wykrywanie urządzeń AIoT i parowanie za pomocą jednego kliknięcia. Router obsługuje do 248 urządzeń jednocześnie.

Dostępność: listopad 2020 r.

Cena: zostanie podana w przed samym wprowadzeniem urządzenia na rynek

Mi AioT Router AC2350

Mi AioT Router AC2350
Mi AioT Router AC2350

Doskonały zasięg i stabilne połączenie z siecią Wi-Fi – do 1733Mbps w paśmie 5GHz oraz 450Mbps w paśmie 2.4GHz – zapewnia siedem anten wykorzystanych w Mi AioT Router AC2350. Urządzenie działa w standardzie Wi-Fi 5 i zawiera antenę dedykowaną połączeniom AioT. Ponadto, automatycznie wykrywa nowe sprzęty – obsługuje do 128 urządzeń. Router został wyposażony w układ CPU firmy Qualcomm, aby wzmocnić siłę sygnału.

Dostępność: od września 2020r.

Cena: od 229 zł

Mi True Wireless Earphones 2 Basic

Mi True Wireless Earphones 2 Basic
Mi True Wireless Earphones 2 Basic

Słuchawki bezprzewodowe są już w sprzedaży w cenie 149 złotych. Naładowane umożliwiają pracę do 5 godzin, a etui wydłuża ten czas do 20.

Technologia redukcji szumów oraz podwójny mikrofon, zastosowane w urządzeniu, zapewniają krystalicznie czystą jakość dźwięku podczas odtwarzania muzyki i rozmów telefonicznych. Dzięki obsłudze kodeków SBC/AAC i dużego 14,2 mm przetwornika dynamicznego, słuchawki zapewniają niezrównane wrażenia dźwiękowe. Ponadto, Mi True Wireless Earphones posiadają technologię wykrywania słuchawki w uchu, dzięki której użytkownicy mogą łatwo zatrzymać muzykę wyjmując jedną ze słuchawek oraz zatrzymać lub odtworzyć muzykę, odbierać połączenia telefoniczne i włączyć sterowanie głosem poprzez dwukrotne stuknięcie w słuchawkę. Słuchawki działają z urządzeniami z systemem iOS i Android.

Źródło: Xiaomi

Sprawdź najnowsze wpisy