pocketnaglowek

 

Witam Was w ostatniej odsłonie “Aplikacji tygodnia” w 2014 roku. Pewnie często przeglądając Internet natrafiacie na coś ciekawego, np. artykuł na Waszym ulubionym portalu o Androidzie. W dzisiejszych czasach nie mamy na nic czasu, nawet na lekturę recenzji wymarzonego smartfona. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest Pocket. Jest to aplikacja, bez której nie wyobrażam sobie konsumpcji internetowych mediów. Jednak po kolei, do czego on tak właściwie służy?

 

pocket1

 

Samo działanie tego programu jest banalnie proste – gdy znajdziemy się na stronie, którą chcemy zapisać na później, wciskamy przycisk “udostępnij”. Z listy dostępnych opcji wybieramy “Add to Pocket”, i to tyle. Artykuł, film, zdjęcie, czy dowolny inny link znajdziemy w aplikacji na naszym telefonie, tablecie, a nawet komputerze z przeglądarką Chrome. Szczególną uwagę Pocket poświęca wirtualnym formom pisanym. Każdy dodany artykuł jest pobierany na pamięć naszego urządzenia, dzięki czemu bez najmniejszego problemu przeczytamy artykuł upatrzony przy porannej kawie podczas jazdy autobusem bez połączenia z Siecią. Warto dostosować opcje synchronizacji aplikacji tak, aby była ona dostosowana do naszej rutyny. Polecam także wyznaczyć limit treści offline – zdziwicie się jak dużo miejsca może zajmować Pocket nawet po miesiącu korzystania z niego.

 

Inną opcją wartą kalibracji są ustawienia wyświetlania tekstu. Bardzo jasny ekran na dłuższą metę jest męczący dla oczu, stąd twórcy zaoferowali możliwość zmiany koloru tła, rozmiaru czcionki i jasności wyświetlacza. Aby w łatwy sposób wrócić do treści związanych z daną tematyką warto opisywać zapisywane linki tagami. Gdy zdecydujemy się na subskrypcję Premium (15,22 zł/miesiąc lub 137,11 zł/rok) tagi będą sugerowane automatycznie. Sam abonament pozwala także na korzystanie z ulepszonej wyszukiwarki i tworzenie kopi treści, które usunięto z Internetu.

 

pocket2

 

Sama aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, a interfejs należy przejrzystych i uporządkowanych. Spośród zapisanych linków aplikacja wybiera te najpopularniejsze i wyróżnia je. Poza instalacją Pocket na telefonie zachęcam również do zapoznania się z wtyczką do popularnych przeglądarek, która pozwoli zapisać artykuł na później za jednym kliknięciem myszy.

 

Pobierz Pokcet za darmo ze Sklepu Play!

Mam szczerą nadzieję, że opisywana wyżej aplikacja będzie dla Was tak użyteczna, jak dla mnie. Tym czasem zapraszam również do lektury “Gry tygodnia” Dawida.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Daniel Marcinkowski