Apple wydaje kolejną aktualizację systemu iOS 13. Ile już ich było – trudno policzyć, ale ta jest bardzo istotna. Zacznijmy od kwestii mniej ważnych, Uaktualnienie dodaje nowe naklejki Memoji i wprowadza możliwość udostępniania folderów na iCloud Drive z aplikacji Pliki. To uaktualnienie standardowo zawiera także poprawki błędów i udoskonalenia. Firma dodaje, że niektóre funkcje mogą nie być dostępne we wszystkich regionach lub na wszystkich urządzeniach Apple. W każdym razie iOS 13.7, wraz z odpowiadającą mu wersją iPadOS jest już możliwy do pobrania.

Zobacz także: Galaxy Note20 nie zniknie bez następcy, ale Samsung zmieni strategię

iOS 13.7 oraz iPadOS 13.7 są już dostępne – co nowego?

Firma Tima Cooka wydała dzisiaj iOS 13.7 – główną aktualizację, która pojawia się ponad miesiąc po wydaniu wersji 13.6. Oprogramowanie zostało wydane na rynek w celu wprowadzenia nowego systemu powiadomień o narażeniu na COVID-19, który nie wymaga pobierania aplikacji w celu włączenia tej funkcji.

iOS 13.7

Aktualizacja oprogramowania jest dostępna na wszystkich kwalifikujących się urządzeniach bezprzewodowo w aplikacji Ustawienia. Aby uzyskać do niej dostęp, musimy przejść do Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania. Firma wydała również nową wersję iPadOS 13.7, ale ponieważ powiadomienia o narażeniu na koronawirus nie działają na iPadzie, nowa wersja skupia się tylko na poprawkach błędów.

iOS 13.7 z obsługą powiadomień o narażeniu na COVID-19

Wraz z iOS 13.7 Apple dodaje nową opcję powiadomień, która umożliwia państwom, które zdecydują się uczestniczyć w programie na udostępnianie systemu powiadamiania o narażeniu na COVID-19 bez konieczności wykonywania pracy nad stworzeniem odpowiedniej aplikacji. Po aktualizacji użytkownicy zobaczą nową sekcję w aplikacji Ustawienia (kiedyś znajdowała się w ustawieniach prywatności), w której znajduje się przełącznik Włącz powiadomienia o narażeniu.

Aktywacja powiadomień umożliwia sprawdzenie, czy funkcja jest dostępna w danym kraju, stanie lub regionie za pośrednictwem aplikacji do śledzenia kontaktów. W obszarach, które uczestniczą w programie, użytkownicy będą mogli włączyć informację o narażeniu bez konieczności pobierania aplikacji.

Powiadomienia o narażeniu na COVID-19 – gdzie są dostępne?

Firma z Cupertino poinformowała dziś rano, że Maryland, Nevada, Wirginia i Waszyngton wkrótce przyjmą to rozwiązanie, a w przyszłości może ono pojawić się w obszarach, które w nim nie uczestniczą. Próba włączenia powiadomień o narażeniu skieruje użytkowników w innych regionach do aplikacji utworzonej przez organ zdrowia publicznego, jeśli jest dostępna, lub poinformuje ich, że opcja nie jest jeszcze dostępna w ich okolicy.

13.7 będzie prawdopodobnie jedną z ostatnich lub ostatnią aktualizacją systemu operacyjnego iOS 13, ponieważ zaraz zadebiutuje jego następca. Nowe oprogramowanie oznaczone numerem „14”, dla iPhone’ów i iPadów może być dostępne dla kompatybilnych urządzeń już w połowie września, choć cały czas nie wiemy, kiedy zadebiutuje nowa rodzina smartfonów. Cały czas pojawiają się spekulacje na temat debiutu iPhone 12 w połowie września lub na początku października. Apple oficjalnie poinformowało o kilkutygodniowym opóźnieniu.

Źródło: MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)