Wrzesień to najważniejszy miesiąc w roku dla Apple. Wszyscy czekają na iPhone 12, ale nowa rodzina smartfonów nie będzie jedyną nowością najbliższych tygodni. Firma z Cupertino zamierza także odświeżyć swoje tablety. Nowych generacji mogą doczekać się iPad (z ekranem o przekątnej 10,2-cala) oraz iPad Air. Niedawno pisaliśmy na temat następcy tego drugiego urządzenia. Terasz strona 91Mobiles udostępniła rzekome schematy projektowe zaktualizowanego iPada z 10,8-calowym wyświetlaczem.

Zobacz także: Funkcje Galaxy Note20, które Apple powinno wdrożyć w iPhone 12

Budżetowy iPad może zyskać nowy design

Schematy przedstawiają tablet z 10,8-calowym wyświetlaczem. Zgadza się to z niedawno ujawnionym raportem analityka Ming-Chi Kuo, który poinformował, że spółka Tima Cooka planuje wypuścić nowy model w drugiej połowie 2020 roku. Mimo tego pytań cały czas jest wiele. Chociaż 91Mobiles twierdzi, że schematy dotyczą taniego iPada ósmej generacji, możliwe jest również, że przedstawione urządzenie jest w rzeczywistości iPadem Air 4.

Budżetowy iPad

10,8-calowy iPad kontra iPad Air 4 – czy zastąpi je jeden model?

Na początku tego tygodnia zdjęcia, które wyciekły do sieci rzekomo pokazywały podręcznik użytkownika do iPada Air 4, a urządzenie które teraz widzimy wygląda identycznie jak to na schematach. Raport Ming Chi-Kuo nie precyzował również, czy 10,8-calowy model będzie nową wersją obecnego 10,2-calowego tabletu, czy 10,5-calowego Aira, ale wydaje się, że możliwe jest połączenie obydwu modeli.

Budżetowy iPad

Rysunki sugerują, że nowa wersja ma mieć dwa głośniki, cztery mikrofony i port USB-C, co jest ogromną zmianą – poprzednicy wyposażeni są w Lightning. Z tyłu urządzenia widoczny jest pojedynczy aparat z lampą błyskową LED i magnetycznym złączem Smart Connector. Umiejscowienie tego elementu potwierdza wcześniejsze pogłoski, że akcesorium Magic Keyboard będzie kompatybilne z kolejnymi sprzętami z Cupertino.

Budżetowy iPad

Budżetowy iPad z Face ID? To nieprawdopodobne

91Mobiles twierdzi, że 10,8-calowy iPad otrzyma funkcję Face ID, ale wydaje się to mało prawdopodobne,. Musimy wziąć pod uwagę plotki o tym, że Air 4 może mieć czujnik Touch ID w przycisku zasilania zamiast możliwości odblokowywania za pomocą skanera twarzy. Ta funkcja wydaje się być zarezerwowana tylko dla topowych tabletów. 

iPad Pro wzorem dla budżetowego modelu

Urządzenie będzie wyglądać podobnie do modelu Pro, z cieńszymi ramkami i kwadratowymi krawędziami. Konfiguracja czterech głośników stereo i dwóch kamer byłaby zarezerwowana dla droższej wersji. Jeśli pokazane urządzenie jest rzeczywiście tanim iPadem, schematy wskazywałyby, że Apple chce skonsolidować język projektowania w całej gamie. Możliwe jest również, że zarówno tani model, jak i iPad Air 4 będą miały tę samą konstrukcję, stąd podobieństwo, ale jednocześnie będą się różnić pod względem wydajności.

Budżetowy iPad

Premiera odbędzie się prawdopodobnie już w przyszłym miesiącu. Firma umieściła w tym tygodniu długą listę niewydanych jeszcze modeli iPada i Apple Watch w eurazjatyckiej bazie danych, sygnalizując, że na horyzoncie pojawią się nowe urządzenia. Według analityka Jona Prossera, Apple planuje zapowiedzieć co najmniej kilka nowych modeli iPada i Apple Watch w komunikacie prasowym we wrześniu, a następnie nowe iPhone’y w październiku.

Źródło: MacRumors, 91Mobiles

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple.