Premiera Call of Duty: Black Ops Cold War zbliża się wielkimi krokami. O nowej grze Treyarch po raz pierwszy nieoficjalnie usłyszeliśmy już kilka miesięcy temu, jednak dopiero od niedawna mamy potwierdzenie, że rzeczywiście istnieje. Nadchodząca odsłona popularnej serii strzelanek cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie, dlatego postanowiliśmy zebrać wszystkie najważniejsze informacje na jej temat w jednym miejscu.

Data premiery Call of Duty: Black Ops Cold War, platformy i zwiastun

Call of Duty: Black Ops Cold War

Oficjalna data premiery Black Ops Cold War została ujawniona wczoraj. Wyczekiwana gra trafi do sklepów już 13 listopada 2020 roku, czyli mniej więcej w tym samym czasie, w którym zadebiutuje nowa generacja konsol.

Produkcja najpierw pojawi się na PC, PlayStation 4 i Xboxie One, a nieco później zawita na PlayStation 5 oraz Xboxa Series X. Co ważne, Call of Duty: Black Ops Cold War będzie wspierać rozgrywkę międzygeneracyjną, co oznacza, że po Sieci zagrają ze sobą posiadacze konsol obu generacji. Nie zabrakło też obsługi gry międzyplatformowej i postępów międzyplatformowych.

W skrócie:

  • Premiera: 13 listopada 2020 roku
  • Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X, PlayStation 5, Xbox Series X
  • Gatunek: FPS
  • Wersja językowa: angielska / polska (napisy)

Najnowszy zwiastun gry można zobaczyć poniżej.

Fabuła Call of Duty: Black Ops Cold War

Nowe Call of Duty będzie bezpośrednią kontynuacją Black Opsa z 2010 roku. Jak można wywnioskować po tytule, akcja gry rozgrywa się w czasach Zimnej Wojny. Podczas zabawy spotkamy wiele historycznych postaci i zawalczymy w znanych miejscach, takich jak choćby Berlin Wschodni, Wietnam czy główna siedziba KGB. Naszym zadaniem będzie pokrzyżowanie planów pewnemu agentowi KGB.

Choć do zrozumienia fabuły Black Ops Cold War nie trzeba znać poprzednich części serii, tak w nadchodzącej odsłonie zobaczymy wielu starych znajomych – m.in. Masona, Woodsa i Hudsona. Co interesujące, po raz pierwszy w historii gier z tej serii na początku przygody przywita nas kreator postaci. Będziemy w nim mogli dostosować wygląd, a także charakter głównego bohatera. Warto też wspomnieć, że podczas rozgrywki gracz zostanie zmuszony do podejmowania wyborów, które wpłyną na zakończenie gry.

Multiplayer i tryb zombie

W opisywanej produkcji nie zabraknie uwielbianych przez graczy trybów multiplayer oraz zombie. Na razie nie zdradzono zbyt wielu szczegółów na temat tych elementów, aczkolwiek wszystko zmieni się już 9 września 2020 roku, kiedy odbędzie się oficjalna prezentacja gry wieloosobowej.

Call of Duty Black Ops Cold War

Na chwilę obecną wiemy jedynie, że Treyarch będzie mocno wspierać swój nadchodzący hit – po premierze można się spodziewać olbrzymiej liczby darmowej zawartości, wliczając w to mapy do multiplayera. Znając twórców, do gry zapewne trafi wiele lokacji znanych z poprzednich odsłon. Powróci opcjonalny Karnet Bojowy, a ponadto, jak już wcześniej ustaliliśmy, będzie dostępna gra międzyplatformowa i międzygeneracyjna.

Co ważne, Black Ops Cold War zostanie również zintegrowany z Warzone.

Dostępne edycje Call of Duty: Black Ops Cold War i ich ceny

Call of Duty: Black Ops Cold War edycje

Nowy CoD na konsolach będzie dostępny w trzech edycjach: Standardowej, Międzygeneracyjnej i Definitywnej. Na PC Międzygeneracyjna się nie pojawi, co ma oczywiście sens. Co ważne, wersja na komputery będzie dostępna tylko cyfrowo.

Ceny wydań digital na poszczególne platformy można znaleźć poniżej.

PC (Battle.net):

PlayStation 4 (PlayStation Store):

Xbox One (Xbox Store):

Na konsolach gra będzie dostępna również w wydaniach pudełkowych.

Wymagania Call of Duty: Black Ops Cold War na PC

Na chwilę obecną wymagania tytułowej gry nie są jeszcze znane, choć zapewne już niedługo zostaną ujawnione. Można się jednak spodziewać, że nowy CoD wymaganiami będzie mocno zbliżony do zeszłorocznego Modern Warfare, bo napędzi go ten sam silnik, stworzony przez polski oddział Infinity Ward.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 – wszystko, co musisz wiedzieć o grze CD Projekt RED

Aktualnie to wszystko, co wiemy o tym niezwykle wyczekiwanym tytule. Czekacie na jego premierę? Dajcie znać w komentarzach!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.