Samsung planuje połączenie linii Galaxy S i Galaxy Note w przyszłym roku – o tym informowano regularnie przez ostatnie kilka lat. Teraz, prawie jak w zegarku, pojawił się kolejny raport z podobnymi twierdzeniami i harmonogramem, jak cały proces może wyglądać w 2021 roku. Czy Galaxy Note20 po prostu zniknie bez następcy? Już na wstępie trzeba uspokoić fanów. Wszystko wskazuje na to, że zastąpi go następca Galaxy S20 Ultra, ale wyposażony w rysik. To jednak nie wszystko. Koreańczycy mogą planować także kilka innych modeli z podobnymi funkcjami, „na otarcie łez” użytkowników.

Zobacz także: iPhone SE dominuje w 2020 roku. Prosta decyzja Apple zmieniła rynek

Samsung Galaxy S30 z niespodzianką w ofercie

Następca Samsung Galaxy S20, która może zadebiutować jako Galaxy S30, nosi nazwę kodową „Unbound”. Rodzina tych modeli składa się z trzech smartfonów premium – M1, N2 i O3 – które mają zostać wydane na rynek w pierwszej połowie przyszłego roku. 

Galaxy Note20

Oczekujemy się, że S30 i S30+ podążą wyznaczonym wcześniej torem, łącząc najnowsze procesory Qualcomm lub Exynos z lepszymi aparatami i zaktualizowanym oprogramowaniem. Topowy Galaxy S30 Ultra powinien jednak dostarczyć nam więcej atrakcyjnych nowości

Galaxy S30 Ultra następcą Note20

Próbując skupić się na składanych urządzeniach bez zrażania konsumentów, firma Elec twierdzi, że koreański gigant planuje zaimplementowanie rysika S Pen do Galaxy S30 Ultra. Urządzenie będzie więc duchowym i nie tylko następcą Galaxy Note20 Ultra, wyposażonym we wszystkie jego najlepsze funkcje. Dzięki temu firma może planować w przyszłym roku wycofanie serii Galaxy Note. Według analityków spółka nie planowała jeszcze dokładnych premier i nie ujawniła planów na drugą połowę 2021 roku.

Taka strategia może być słuszną. Wydawało się, że po katastrofie kilka lat temu, seria Note nie ma przed sobą żadnej przyszłości. Jednak nie zrezygnowano z niej i co roku kolejne generacje pojawiają się na rynku. Czy jednak Galaxy Note to bardzo ważne urządzenie w ofercie? Wszystko wskazuje na to, że nie. To raczej uzupełnienie topowej serii „S” – smartfon dla specyficznej grupy klientów. Nie jest hitem sprzedaży i trudno szukać go w rankingach najpopularniejszych smartfonów. Także premiera na początku sierpnia, w okresie wakacyjnym, nie wskazuje na to, że Samsung liczy na ściągnięcie rzeszy nowych użytkowników. Rozszerzenie oferty najważniejszej rodziny „Galaxy S” może za to dodać jej nowych klientów. 

Galaxy Note20

Fold ważniejszy niż następca Galaxy Note20

Jeśli firma zrobi to wszystko w 2021 roku, to z myślą o zwiększeniu sprzedaży składanych smartfonów. Na przykład Galaxy Z Fold 3 mógłby się stać bezpośrednim następcę Galaxy Note, skupiając się głównie na wydajności i szczycąc się integracją z rysikiem S Pen. Może również zająć sierpniową datę premiery Galaxy Note i skupić na sobie więcej uwagi.

Gigant może również zdecydować się na wypuszczenie Galaxy Z Flip 2 w tym samym czasie. W lutym zaprezentowano oryginalny model, ale dopiero niedawno przedstawiono wariant 5G, więc oczekiwanie na drugą wersję miałoby sens. Jeśli południowokoreańska firma ma plany dotyczące innych składanych elementów, można je również zaprezentować podczas sierpniowej imprezy Unpacked.

Galaxy Note20

Następca Galaxy Note20 nie będzie musiał konkurować z Apple

Biorąc pod uwagę niezliczoną liczbę raportów na przestrzeni lat, fuzja Galaxy S i Galaxy Note wydaje się nieunikniona. Ale czy 2021 to rok, w którym w końcu się to stanie? To rozwiązanie ma zalety i wady. Samsung uniknie bezpośredniej konkurencji z coroczną premierą iPhone’a. Ale z drugiej strony, duży nacisk na składane telefony prawdopodobnie oznacza, że ​​sprzedaż nieco spadnie, przynajmniej na początku. Przecież ceny raczej nie będą niższe, co mogłoby zniechęcić konsumentów.

Czy Galaxy Note zniknie na zawsze?

Oczywistym posunięciem byłoby wycofanie nazwy Galaxy S lub Galaxy Note podczas łączenia dwóch linii produktów w jedną, choć to ta pierwsza jest zdecydowanie mocniejsza. Aby jednak zmaksymalizować potencjał oferty, utrzymanie obu marek jest możliwe. Standardowe i flagowe modele w rozmiarze plus mogą być nadal sprzedawane pod marką Galaxy S, ale wariant Ultra w komplecie z rysikiem S Pen może przyjąć nazwę Galaxy Note lub jej odmianę.

Źródło: Phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)