Lato powoli dobiega końca, warto jednak nacieszyć się ostatnimi gorącymi dniami. Pomogą w tym gadżety na wakacje do 100 zł z naszego zestawienia. Przedstawione urządzenia z pewnością będziecie mogli wykorzystać także w kolejnych sezonach. Przed lekturą tego tekstu zachęcam do sprawdzenia naszych propozycji gadżetów do 150 zł, które ułatwią życie w letnie dni. Po przeczytaniu tego artykułu poznacie kilka interesujących gadżetów, o których dzisiaj już mówić nie będziemy.

Różnego rodzaju maszynki do lodów to świetne gadżety na wakacje do 100 zł

Lody to świetny sposób na ochłodzenie się podczas wakacji. Niestety, te ze sklepów nie dla każdego są odpowiednie. Problemem może być zawartość laktozy czy chemicznych dodatków. Lodowy deser można jednak bez problemu przyrządzić samemu. Ceny specjalnych maszynek, które służą do tego celu, zaczynają się już od kilkudziesięciu zł. Z pomocą tego typu urządzeń przygotujemy lody, sorbety, a także mrożone jogurty. Jak działają maszynki do lodów? Oto przykładowy schemat: umieszczamy specjalną miskę w zamrażalniku, wlewamy do niej specjalnie przygotowaną masę, ustawiamy odpowiedni program i uruchamiamy maszynkę. Po kilkunastu minutach lody będą miały odpowiednią konsystencję i temperaturę.

Mini lodówka USB – coś dla fanów chłodnych napojów

Jedziesz w daleką podróż lub np. wybierasz się na plażę, a preferujesz chłodne napoje? Picie napoju z nagrzanej butelki, która godzinami leżała w słońcu, zdecydowanie nie należy do przyjemnych czynności, dlatego warto coś z tym zrobić. Rozwiązaniem może być mini lodówka USB. Jej kompaktowe wymiary ułatwiają zabranie urządzenia w dowolne miejsce. W środku możemy umieścić butelkę lub puszkę z napojem. Co z zasilaniem lodówki? Za pomocą kabla USB podłączymy ją np. do powerbanka, a jeśli posiadamy ładowarkę samochodową, możemy używać lodówki właśnie w samochodzie. Taka ładowarka nieraz znajduje się nawet w zestawie z mini lodówką USB. Co z cenami? Na popularnym portalu z ogłoszeniami bez problemu znalazłem kilka ofert mini lodówek USB, gdzie kosztowały one ok. 60 zł.

Głośnik mobilny – przyda się nie tylko na wakacjach

Przenośny głośnik bluetooth to bardzo przydatna rzecz. Gdy zechcemy posłuchać muzyki poza domem / samochodem lub np. obejrzeć film na smartfonie, docenimy możliwości takiego urządzenia. Oczywiście dysponując budżetem do ok. 100 zł, kupimy jedynie podstawowe modele, ale nawet one mogą zapewnić nam dużo lepszy odbiór dźwięku, niż głośniki w telefonie.

Ostatnio często na promocjach spotykany jest model JBL GO 2. W popularnych marketach z elektroniką możemy kupić go za ok. 90 zł i jest to świetny wybór w tej cenie. Urządzenie jest kompaktowe, wodoodporne i zapewnia całkiem niezłą jakość dźwięku jak na swoją cenę i wymiary. Oczywiście nie trzeba ograniczać się do najpopularniejszych producentów – można szukać ciekawych, mniej znanych modeli, które także są w stanie zaoferować to, czego oczekujemy. Przestrzegałbym jedynie przed najtańszymi głośnikami za ok. 30-50 zł, które sprawiają wrażenie chińskich zabawek i przy ustawieniu głośności na wysoki poziom pojawiają się trzaski czy szumy – taki zakup mija się z celem.

Turystyczne lampy LED to dobre gadżety na wakacje do 100 zł dla tych, którzy wybierają się pod namiot

Podczas wyjazdu w miejsce, gdzie nie ma profesjonalnego oświetlenia, przyda się własna lampa LED. Najlepiej taka, która będzie odporna na warunki atmosferyczne. W kwocie do 100 zł można kupić urządzenie, które z pozoru wygląda na zwykłą latarkę. Po rozłożeniu zmienia się jednak w lampę świecącą mocnym światłem. Jej możliwości docenimy, spędzając wieczór np. na polu namiotowym lub na ogródku działkowym. Niektóre lampy ładują się same w trakcie dnia dzięki promieniom słonecznym.

Czytaj także: Elektryczne hulajnogi nie spełniają podstawowych norm. Inspekcja zawiadomiła organy ścigania

Jak widać, nawet za mniej niż 100 zł można kupić ciekawy gadżet, który przyda się w wakacje. Niektóre z przedstawionych urządzeń z powodzeniem można wykorzystać również poza letnim sezonem – wiele zależy od naszych indywidualnych wymagań i kreatywności. Głośnik mobilny można wykorzystywać także w pomieszczeniach, a lampa LED przyda się nie tylko na biwaku, ale również np. w warsztacie.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.