Średnia półka jest lepsza, a przynajmniej częściej chcemy po nią sięgać, niż po flagowce. W zeszłym tygodniu przeprowadziliśmy ankietę, gdzie zapytaliśmy was, ile jesteście w stanie wydać na smartfona. Poniżej znajdziecie jej wyniki i zapewne nie będą one specjalnie zaskakujące.

Średnia półka jest lepsza

Średnia półka jest lepsza
Wyniki naszej ankiety

Łącznie oddaliście prawie 1000 głosów, więc chyba możemy uznać badanie za miarodajne. Przyznaję, że do samej ankiety mogłem dodać jeszcze jedną opcję, a mianowicie smartfon do 4 tysięcy złotych, ale założyłem, że powyżej 3 tysięcy, cena przestaje mieć po prostu znaczenie. Zamierzam podobną ankietę jeszcze kiedyś przygotować, więc wtedy pojawi się już więcej opcji, słowo. Przejdźmy jednak do samych wyników, z których można odczytać, że średnia półka jest lepsza, a przynajmniej częściej przez was wybierana.

Najwięcej głosów zebrała opcja, że na smartfona jesteście w stanie wydać do 2 tysięcy złotych. Można więc założyć, że mówimy tutaj o średniej półce cenowej lub też starszych flagowcach. Drugie miejsce należy do przedziału cenowego do 3 tysięcy złotych, czyli jeszcze lepszej, ale obecnie dalej średniej półce. Ceny nowych flagowców to zazwyczaj od 4 tysięcy wzwyż, choć spodziewamy się, że niedługo ta granica zostanie przesunięta jeszcze wyżej. Wielu z was, drodzy czytelnicy, postawiło także na tańsze rozwiązania, bo na trzecim miejscu znalazły się smartfony do 1000 złotych. Później mieliśmy jeszcze odpowiedź, że „cena nie gra roli”, a najmniej głosów zebrały sprzęty typowo budżetowe, czyli do 500 złotych.

Zobacz też: Integracja Instagrama z Messengerem właśnie się zaczęła.

Widać więc, że flagowce, choć dalej popularne, nie są najbardziej pożądanymi sprzętami. Jasne, zawsze można kupować je na raty czy w opcji abonamentowej, bo to sprawia, że wydatek nie jest jednorazowy. Ceny nowych urządzeń potrafią zaskoczyć i to raczej mało pozytywnie. W końcu średnia półka ma teraz bardzo dużo do zaoferowania. Nie dziwne, że nie chcemy wydawać na nowe urządzenia 5 czy nawet 6 tysięcy złotych, gdy za połowę tego, otrzymujemy podobne rozwiązania. Zgadzacie się z wynikami ankiety?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.