ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

LG TONE Free – słuchawki, na których posłuchasz muzyki i… je odkazisz

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Artykuły

LG TONE Free HBS-FN6 oraz HBS-FN4 to nowe, bezprzewodowe słuchawki douszne od producenta. Jednak oprócz standardowych możliwości, produkty będą mogły być automatycznie odkażane, co z pewnością wpłynie na komfort ich użytkowania oraz zdrowie samych użytkowników. Wszystko za sprawą specjalnego etui, które dołączane jest do słuchawek. Jak ma to działać i co oferują same słuchawki?

LG TONE Free HBS-FN6 oraz HBS-FN4

LG TONE Free HBS-FN4
Fot. LG TONE Free HBS-FN4

Nowe słuchawki LG TONE Free HBS-FN6 oraz HBS-FN4 przychodzą razem z etui, które jednocześnie będzie je odkażać. Zważywszy na to, że niewielu producentów jeszcze o tym pomyślało, LG zrobiło dobry ruch. Nie chodzi tutaj nawet o ogólnoświatowe zainteresowanie higieną, które związane jest z pandemią wirusa. Ważne jest to, że faktycznie korzystanie ze słuchawek dousznych może powodować problemy zdrowotne. Niektóre badania stwierdzają, że na powierzchni takich słuchawek zbiera się więcej bakterii, niż na desce do krojenia w kuchni. Co oczywiście może prowadzić do infekcji uszu, a jeżeli ze słuchawek korzysta więcej, niż tylko jedna osoba, to… Odpowiedzcie sobie sami.

Tutaj LG postanowiło przyjść z odpowiedzią i w nowych słuchawkach pojawiło się specjalne etui ładujące. To wyposażone zostało w źródło światła ultrafioletowego, które ma eliminować do 99,9 procent bakterii (E. coli oraz S. aureus). Czy tak dzieje się za każdym razem, kiedy słuchawki będą znajdowały się w etui? Nie do końca. Potrzeba na ten proces około 10 minut, a etui powinno być podłączone do ładowania. Dodatkowo same słuchawki zostały wyposażone we wkładki douszne z nietoksycznego, hipoalergicznego żelu silikonowego.

Zobacz też: WhatsApp z nową funkcją, która ma pomagać w szukaniu informacji.

Dobrze, że LG zdecydowało się na taki ruch, bo choć nie mamy tutaj do czynienia ze sprzętem medycznym, to dodatkowe zabezpieczenie zawsze warto mieć. Obecnie model HBS-FN4 można kupić w Polsce na stronie LG czy w sklepie Media Expert. Słuchawki zostały wycenione na 449 złotych. Model FN6 ma pojawić się w sprzedaży w sierpniu, ale jego ceny jeszcze nie znamy

LG TONE Free HBS-FN4
LG TONE Free HBS-FN4

Specyfikacja słuchawek HBS-FN4

 • Wymiary słuchawki dousznej: 16,1 x 32,77 x 25,0 mm
 • Wymiary etui z funkcją ładowania: 54,6 x 54,6 x 27,5 mm
 • Pojemność baterii słuchawki douszne: 55 mAh x 2
 • Pojemność baterii etui: 390 mAh
 • Czas szybkiego ładowania: 5 minut wystarczające na 1 godzinę odtwarzania
 • Czas pracy baterii rozmowy: 5 godzin
 • Odtwarzanie: 6 godzin
 • Słuchawki + etui: 18 godzin
 • Łączność: Bluetooth 5.0 (połączenie z jednym urządzeniem)
 • Głośnik: Dynamiczny 2-warstwowy
 • Mikrofony: 2 zewnętrzne
 • Kompatybilność: Android/iOS
 • Kodek audio Bluetooth: SBC/AAC
 • Kolory: czarny (Stylish Black) / biały (Modern White)
LG TONE Free HBS-FN4
LG TONE Free HBS-FN4

Co jeszcze oferują słuchawki?

LG TONE Free zostały wyposażone w technologie HSP (Headphone Spatial Processing) od Meridian Audio, co ma dawać zupełnie nowe doznania przy słuchaniu muzyki. Dodatkowo można samodzielnie ustawiać to, jak chcemy, żeby brzmiały słuchawki. Dostępne są m.in. cztery unikalne ustawienia korektora dźwięku, które oczywiście można dowolnie modyfikować. Są to: Natural – o naturalnym i zrównoważonym brzmieniu, Immersive – z silniejszymi wrażeniami przestrzennymi, Bass Boost – ze wzmocnionymi basami, Treble Boost – ze zwiększoną wyrazistością wokalu.

Oba modele słuchawek mają być także wyjątkowo wytrzymałe. Są odporne na zachlapania czy pot (norma IPX4). Można z ich pomocą łączyć się z Asystentem Głosowym Google czy Siri, bo urządzenia są kompatybilne zarówno z systemem Android, jak i iOS. Na powierzchni słuchawek znajdują się dotykowe przyciski, które pozwalają na sterowanie podstawowymi funkcjami. Jeżeli więc ktoś poszukuje dla siebie nowych słuchawek dousznych, teraz może wziąć pod uwagę także nowe produkty od LG.

Tworząc dźwiękową tożsamość nowej serii słuchawek LG TONE Free, wykorzystaliśmy całe nasze doświadczenie oraz wiedzę. Słuchawki LG TONE to wyraźny krok naprzód w dziedzinie innowacji audio i walorów użytkowych. Spełniają one wymagania konsumentów z całego świata, oczekujących wysokiej jakości dźwięku oraz wygody w każdej sytuacji – w domu, samochodzie, środkach transportu publicznego czy na siłowni – John Buchanan, dyrektor generalny firmy Meridian Audio

Źródło: LG Informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy