ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xbox Game Showcase

Xbox Game Showcase – STALKER 2, HALO i to, co zmierza na Series X

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Artykuły

Xbox Game Showcase za nami, a tym samym poznaliśmy więcej tytułów, które pojawią się Xbox Series X. Jakiś czas temu swoją prezentację tytułów na kolejną generację sprzętową miało Sony, a teraz przyszła pora na Microsoft. Jednak w oby przypadkach dostaliśmy dużo ogólników i mało faktycznej rozgrywki z produkcji. Co zaprezentowała firma z Redmond?

Xbox Game Showcase

Xbox Game Showcase
Fot. Microsoft

Przed samym Xbox Game Showcase odbył się mały pre-show, czyli pokaz niektórych tytułów, które gracze mogą już znać. Zaprezentowano m.in. nowy fragment z Watch Dogs Legion czy Echo Generation. Jednak największe i najciekawsze tytuły zostawiono już na faktyczne wydarzenie. To, podobnie jak to organizowane przez Sony, odbywało się w całości w wersji on-line. Mogliśmy więc oglądać fragmenty gier, które były także poprzedzane także krótkimi wprowadzeniami. Innymi słowy, samo prowadzenie wydarzenia było praktycznie takie samo, jak w przypadku Sony. Oczywiście dobór gier był zupełnie inny.

Warto tutaj zauważyć, że wszystkie z zaprezentowanych dziś tytułów, mają trafić do Xbox Game Pass. Widać więc, że Microsoft faktycznie zamierza mocno inwestować w rozwój swojej usługi. To rzecz, której posiadacze PlayStation mogą mocno zazdrościć. No, chyba że mają także PC-ty, bo tam również będzie można ogrywać większość z produkcji. Czy jest na co czekać? Zdecydowanie tak, bo Microsoft postawił na różnorodność. Oczywiście otrzymaliśmy także krótkie spojrzenie na „klasyki”, czyli produkcje, które pojawić się po prostu musiały.

Zobacz też: PlayStation 5 oficjlanie – co pokazano na wydarzeniu Sony?

Co pojawi się na Xbox Series X?

Pierwszym tytułem, który został zaprezentowany, było Halo Infinity. To już kolejna odsłona uwielbianego przez graczy cyklu, która miała pokazać pełną moc Xbox Series X. I choć tytuł prezentuje się ciekawie, trudno było tę moc faktycznie zaobserwować. Oczywiście nie da się tego zrobić, oglądając materiał na YouTube, ale trudno byłoby powiedzieć, czy to faktycznie next-gen, czy tytuł na Xbox One. Niemniej fani MasterChefa będą usatysfakcjonowani. Tytuł ma działać w 60 klatkach na sekundę i być najbardziej „epicką” odsłoną serii. Microsoft nie mógł także zapomnieć o innym tytule, który kojarzony jest z ich platformą. Mowa oczywiście o Forza, ale w tym przypadku mogliśmy zobaczyć jedynie renderowany fragment. Za to produkcja ma być bliska realizmu, co w przypadku Forza jest „do zrobienia”.

Zapowiedziano także powrót zombie, czyli State of Decay 3. Wprawdzie nie mogliśmy zobaczyć zbyt dużo z samej produkcji, ale już sam zwiastun sprawia, że warto o tytule pamiętać. Wiadomo, że tematyka zombie zawsze dobrze się sprzedaje i tym razem pewnie będzie tak samo. Mogliśmy także spojrzeć na zapowiedź od Dontnod Entertainment, czyli studia odpowiedzialnego za m.in. Life is Strange. Ich nowa produkcja także będzie podzielona na odcinki, a pierwszy zadebiutuje jeszcze w sierpniu. Grę nazwano Tell My Why i z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy grali we wcześniejsze produkcje studia. Na Xbox Series X zawita także odświeżona wersja Ori and the Will of the Wisp. Tym razem w 120 klatkach na sekundę, więc warto będzie zainteresować się tą platformówką, jeżeli wcześniej się tego nie zrobiło. Destiny 2 także pojawi się na next-genie i będzie działało w 60 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 4K.

STALKER 2 – pierwszy zwiastun

Jedną z największych niespodzianek Xbox Game Showcase był pierwszy zwiastun STALKER 2. Co ciekawe, produkcja będzie na początku dostępna tylko na Xbox-a oraz PC-ty. Nie oznacza to jednak, że posiadacze PlayStation zostaną z niczym. Będą musieli po prostu dłużej poczekać na to, by przenieść się do Czarnobyla i jego okolic. Niestety, ale nie zobaczyliśmy fragmentów rozgrywki, więc na otwieranie szampana jest jeszcze za wcześnie.

Warto wspomnieć także o polskim akcencie na prezentacji Microsoftu. Mowa o grze Medium, która została przygotowana przez Bloober Team. To nowe IP, które ponownie będzie horrorem, a tym razem główną bohaterką będzie kobieta, która potrafi odwiedzać świat duchów. Zapowiada się ciekawie, ale zobaczymy, jak tytuł będzie się prezentował na nowej generacji konsol. Zobaczyliśmy także sporo innych tytułów, które zmierzają na Xbox Series X, a ich zapowiedzi znajdziecie poniżej. Coś konkretnego przykuło waszą uwagę? No i główne pytanie – kto poradził sobie lepiej z prezentacją gier na nową generację? Sony czy Microsoft?

Źródło: Microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy