To już kolejna odsłona SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia. Jeżeli coś Wam umknęło w mijających dniach, to koniecznie przeczytajcie newsy, które dla Was wybrałem.

Pochwała

Samsung DeX bez kabla. Muszę przyznać, że ta funkcja podoba mi się bardzo. Często używam jej na moim Galaxy Tab S6. Cieszy mnie fakt, że Samsung wychodzi naprzeciw użytkownikom, którzy chcą mieć wrażenia korzystania z prawdziwego komputera na tablecie. Tego typu urządzenie sprawdza się na wyjazdach lub na urlopie. Tym bardziej muszę pochwalić Samsunga, że DeX będzie się łączył z monitorem bez stacji dokującej, a nawet bez kabla! Wszystko ma się odbywać w sposób bezprzewodowy.

Microsoft ulepsza Chrome. To był świetny ruch, że Microsoft wydał przeglądarkę Edge w oparciu o Chromium. Poprzedni projekt działający na silniku EdgeHTML był nielubiany przez użytkowników. Teraz Edge ma funkcje, którymi mogą pochwalić się konkurenci, a nawet oferuje więcej, ponieważ perfekcyjnie współgra z Windows 10. Jednak na zmianie silnika programu, korzystają nie tylko jego użytkownicy. Okazuje się, że Microsoft wdrażając nowości do Chromium poprawia też konkurencyjną przeglądarkę – Google Chrome. W moim wpisie znajdziecie kilka przykładów takich ulepszeń.

Nowy iTunes dla Windows 10. Odkąd pamiętam, korzystanie z iTunes na Windowsie było istnym koszmarem. Aplikacji zacząłem używać na Windows XP i mam bardzo negatywne wspomnienia. Co chwilę coś się „zacinało”, nie łączyło albo trzeba było ponownie uruchamiać program. Teraz sytuacja wygląda trochę lepiej, ale aplikacja Apple nadal łapie „lagi”. Całe szczęście Apple podobno pracuje nad nową aplikacją dla systemu Windows, która zastąpi iTunes. Oby to było coś na miarę programu, jaki został wydany na macOS. Apple mogłoby również poprawić wyszukiwarkę utworów, która jest niefunkcjonalna.

Torchlight II za darmo. W oczekiwaniu na Torchlight III, warto pobrać za darmo Torchlight II. Miałem okazję grać w ten tytuł i mam bardzo pozytywne wspomnienia. Dość kreskówkowa oprawa graficzna i typowy hack&slash to przepis na godziny udanej zabawy. Zachęcam do pobrania z Epic Game Store, który jak zawsze nie zawodzi i po raz kolejny oferuje hit i to całkowicie za darmo.

Krytyka

Nadużycia w Ubisoft. Mam mieszane odczucia co do tej firmy. Gigant zniszczył dwie moje ulubione serie. Pierwszą jest The Settlers, od piątej serii jest to gra, która nie ma nic wspólnego z pierwowzorem. Myślę, że grono fanów ma podobne zdanie. W tunelu jednak tli się światełko, ponieważ nadchodząca część ma przypominać te pierwsze. Mój drugi zarzut dotyczy całkowitego zarzucenia serii Heroes of Might and Magic, która w ostatnim czasie nazywała się Might and Magic: Heroes. Ubisoft skończył na „hirołsach 7” i na horyzoncie nie widać nadchodzącej części z uwagi na małą opłacalność ewentualnego projektu. Niech więc Ubi odda serię komuś innemu… Mam nadzieję, że nadchodzące zmiany personalne w firmie spowodują wiele dobrego dla moich ulubionych tytułów.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.