Od konferencji otwierającej WWDC 2020 minął już miesiąc. Apple zaprezentowało nam nowe wersje wszystkich, swoich systemów operacyjnych. Nie otrzymaliśmy jednak żadnych nowych urządzeń, o których plotkowano wcześniej. Kilka sprzętów z oferty firmy z Cupertino niecierpliwie wyczekuje na aktualizacje. Wydawało się, że Apple może niektóre urządzenia pokazać od razu na swojej stronie, niedługo po konferencji. Na razie tak się jednak nie stało. Rzućmy okiem na wszystko, czego nie ogłoszono na WWDC, a może trafić do oferty praktycznie w każdej chwili. Oto nowości Apple, które na rynek trafią w 2020 roku.

Zobacz także: Komputery Mac kontra iPad – Apple planuje przyszłość obydwu systemów

Nowy iMac to jedna z najważniejszych nowości Apple w 2020 roku

Nie jest to żadna niespodzianka. Komputer all-in-one wygląda cały czas bardzo dobrze, ale ta konstrukcja ma prawie osiem lat. Niecałe dwa tygodnie przed WWDC usłyszeliśmy plotkę, że ​​spółka z nadgryzionym jabłkiem w logo planuje wykorzystać to wydarzenie do pokazania kolejnej generacji iMaca. Nowy model mają wyróżniać cieńsze ramki i zaktualizowane podzespoły, takie jak układ Apple T2 i procesory graficzne AMD Navi. Zapasy obecnej wersji komputera w sklepie internetowym Apple od wielu tygodni są minimalne, a na zamówiony sprzęt czeka się kilka tygodni.

Ming-Chi Kuo przewiduje, że nowy iMac, który, jak mówi, będzie ostatnim z układami Intela, powinien pojawić się między lipcem, a wrześniem. Kuo spodziewa się również, że nowość w ofercie, czyli 24-calowy iMac z własnym procesorem Apple pojawi się w pierwszym kwartale kolejnego roku. 

Apple nowości 2020

Pierwszy komputer z własnym procesorem Apple czeka na debiut

Ekscytującym i oczekiwanym komunikatem podczas przemówienia było ogłoszenie przejścia Apple z procesorów Intela dla komputerów Mac, na układy oparte na ARM. Nie pokazano jednak pierwszego komputera z nową architekturą przeznaczonego do sprzedaży , ale stworzono zestaw dla programistów, który zawiera Maca mini z chipem A12Z Bionic. Tim Cook ujawnił, że pierwsze urządzenie dla wszyskich, będzie dostępne pod koniec roku, a cała transformacja ma zamknąć się w dwóch latach. 

Analitycy przewidują, że to 13-calowy MacBook Pro po raz pierwszy skorzysta z niestandardowego procesora Apple. Tylko, czy tak ważne i wielkie wydarzenie nie jest godne całkowicie nowego modelu, o którym się spekuluje, czyli 14-calowego MacBooku Pro?

AirPods Studio to kolejny krok do zdobycia rynku słuchawek

Po raz pierwszy ikony nadchodzących słuchawek nausznych wyciekły już w marcu. Pomogła wczesna wersja iOS 14. Od tego czasu pojawiały się dalsze szczegóły. Bloomberg poinformował, że słuchawki będą wyposażone w wymienne nauszniki magnetyczne i pałąk i powinny pojawić się w tym roku. Ming-Chi Kuo poinformował, że produkcja rozpocznie się w połowie 2020 roku.

Apple nowości 2020

W maju serwis 9to5Mac dowiedział się z kilku źródeł, że nowe słuchawki nauszne będą miały system wykrywający szyję, głowę oraz lewe i prawe ucho wraz z niestandardowymi ustawieniami korektora. Tymczasem Jon Prosser stwierdził, że akcesorium nazwane zostanie AirPods Studio, a wycenione zostanie na $349. Podobno Apple chciało je pokazać na WWDC, ale być może przeszkodziła w tym nowa forma wydarzenia i premierę odłożono. Jeśli prognoza dotycząca rozpoczęcia produkcji jest poprawna, mogą zadebiutować w najbliższym czasie. 

Przyszłość lokalizatora AirTag nie jest pewna

W kwietniu 2019 roku portal 9to5Mac poinformował, że Tim Cook i spółka pracują nad małym urządzeniem śledzącym. Później odkryto, że dla produktu użyto nazwy AirTag. Zaledwie dwa miesiące temu Apple przypadkowo ujawniło nazwę w filmie wsparcia na YouTube, który szybko usunięto. Spodziewaliśmy się premiery już pod koniec 2019 roku, a teraz jesienią 2020 roku. To jednak wcale nie wydaje się pewne.

Nowa wersja Apple TV jest już spóźniona

Apple TV 4K wprowadzone na rynek w 2017 roku, wyposażone jest w procesor A10X Fusion i nadal jest flagową przystawką firmy. W tym roku pojawiły się wskazówki dotyczące nowego modelu, który może być napędzany układem A12 lub A13, a także wyposażony w nowego pilota. Nie było wzmianki o nowym sprzęcie Apple TV na WWDC, ponieważ ogłoszono tvOS 14, ale urządzenie może pojawić się na rynku jesienią. Już w tamtym roku spekulowano o możliwym debiucie nowego modelu wraz z premierą serwisu Apple TV+.

Nie zapominajmy o iPhone 12… ale premiera tego urządzenia jest przecież pewna, jak nic innego.

Źródło: 9to5mac