Hejt w internecie był, jest i zawsze będzie. Jego przejawy można zaobserwować nie tylko w komentarzach pod treściami związanymi z polityką, a dosłownie wszędzie – również w naszej branży. Odkąd pamiętam, w Sieci toczy się zażarta walka, o to, co jest lepsze: smartfony z Androidem czy iPhone’y. Nienawiść niektórych osób do produktów nielubianej przez siebie marki jest tak duża, że przekracza wszelkie granice absurdu. O tym, dlaczego nie warto robić z siebie idioty w internecie, biorąc udział w bezsensownych „wojenkach”, przeczytacie dalej.

Android kontra iOS, czyli ulubiony temat bezmyślnych hejterów

Android vs IOS

Internet to dziwne, a zarazem fascynujące miejsce. Spotykają się w nim zupełnie różne od siebie osoby, niejednokrotnie rozpoczynając wspólny dialog. Dziś skupimy się na rozmowach poświęconym smartfonom z Androidem i iPhone’om, które niejednokrotnie mają poziom tak niski, że nie jestem w stanie go do niczego przyrównać.

Na sam początek warto ustalić jedno: są różne gusta. Z tego też powodu jedna osoba kupi smartfon z Androidem, a druga iPhone’a i każda będzie zadowolona. Fani obu marek potrafią być niekiedy naprawdę… dziwni. Widać to szczególnie po komentarzach na Facebooku czy forach, gdzie często jedni potrafią w absurdalny sposób hejtować wybór drugich. Zazwyczaj nie są to odpowiedzi poparte argumentami, a zwykłą nienawiścią, która najprawdopodobniej ma na celu dowartościowanie swojej osoby. Bo jak inaczej wytłumaczyć komentarze, w których ktoś nazywa wszystkie inne smartfony poza iPhone’ami odchodami (ładnie to ujmując) lub odwrotnie, przy tym starając się sprowadzić drugą osobę do niższej rangi, tylko dlatego, że ta korzysta z innego smartfona? To czysty absurd, ale takich rozmów w internecie jest pełno. Oczywiście zdarzają się też perełki, gdzie ludzie wyzywają się od najgorszych, bo używają sprzętu z innym systemem operacyjnym.

Co najciekawsze, „krzykacze”, bo tak będę ich nazywać w tym artykule, najczęściej nigdy nie mieli w rękach smartfona, którego mieszają z błotem. Niejednokrotnie widziałem, jak ludzie zapytani o to, dlaczego mają takie, a nie inne zdanie, odpowiadali, że gdzieś coś usłyszeli i teraz to powielają, lub korzystali ze sprzętu danej firmy kilka lat temu i im się nie podobał. A jak wiadomo, „kilka lat” w branży technologicznej to cała wieczność, co w 99% przypadków czyni wypowiedzi krzykaczy po prostu nieaktualnymi.

Nie rób z siebie idioty – nie hejtuj ludzi, którzy korzystają ze smartfonów z innym systemem od twojego

Można być wielkim fanem smartfonów z konkretnym systemem operacyjnym, ale trzeba przy tym pamiętać, że to tylko zwykła elektronika. Czy w jej imieniu warto robić z siebie idiotę, obrażając przy tym osoby, które ośmieliły się kupić inny sprzęt? W mojej opinii nie, ale niestety to tylko moje zdanie, które nie wszyscy podzielają.

Zobacz także: Opaska Xiaomi Mi Band 4C oficjalnie zaprezentowana – tak dużo za tak niewiele pieniędzy

Sam jestem wielkim fanem nowych technologii, w których skład wchodzą między innymi smartfony, ale nigdy w życiu nie przyszło mi do głowy, aby zmieszać kogokolwiek z błotem, bo wybrał przeciwny obóz. W życiu jest wiele znacznie ważniejszych spraw, a o gadżety składane w Chinach po prostu nie warto walczyć. Za to warto żyć i dać żyć innym, szanując podejmowane przez ludzi wybory. Wyzywanie od najgorszych z tak błahych powodów świadczy po prostu źle o osobie, która upadła tak nisko, by wojować w internecie z powodu głupiego smartfona.

Ten tekst to nie hiperbola. Nie trzeba daleko szukać, aby natrafić na przykład opisanej przeze mnie sytuacji „w dziczy”. Mam nadzieję, że choć kilka osób, zażarcie walczących w imieniu danej marki, po prostu sobie odpuści. Nie warto. Nie dość, że ci ludzie przyprawiają sobie łatkę durnia w oczach rozsądnych osób, to jeszcze sprawiają przykrość innym.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.