Apple nie pokazało żadnego, nowego sprzętu na WWDC, ale to nie znaczy, że w najbliższym czasie nic się nie wydarzy. Aktualizacje oprogramowania wskazują na duże zmiany na horyzoncie. Jest wiele rzeczy na temat nowych urządzeń, których możemy się dowiedzieć z tego, co na konferencji zaprezentowała firma z Cupertino. 

Zobacz także: Microsoft zamyka sklepy – wszystkie, które posiadał i na stałe

Apple Pencil ważniejszy niż Magic Keyboard

Najbardziej zaskakujące w iPadOS 14 jest to, czego w nim brakuje, a chodzi o nowe gesty gładzika lub ulepszenia wielozadaniowości. Kiedy Magic Keyboard pojawiła się dla nowego iPada Pro można było pomysleć, że duża część kolejnej wersji systemu będzie bazowała na nowym kursorze i gładziku. Ale nic takiego firma Tima Cooka nie pokazała.

Apple Pencil był na początku przeznaczony głównie dla ilustratorów, ale potem okazał się przydatny także dla reszty użytkowników. W iPadOS 14, Pencil będzie używany nie tylko do rysowania, ponieważ ulepszone oprogramowanie rozpoznaje pismo odręczne w dowolnym polu tekstowym. Co ważniejsze, nie musimy odkładać „ołówka”, aby zacząć pisać.

Wszystkie iPady już obsługują Apple Pencil i nabiera on większego znaczenia. Jest teraz sprzedawany jako akcesorium, ale wraz ze zmianami wprowadzonymi do iPadOS może szybko stać się niezbędnym narzędziem dla tabletu.

Apple WWDC

Nigdy nie kupimy samochodu Apple

Apple dość zaskakująco miało wiele do powiedzenia na temat samochodów. Jest Car Key, który zamienia iPhone’a w bezprzewodowy pilot do pojazdu (o ile jest nim nowe BMW), nowe kategorie aplikacji dla CarPlay i trasy pojazdów elektrycznych. Ale podstawową wiadomością, którą usłyszeliśmy, było stwierdzenie, że samochód Apple nie wchodzi w grę. Po zapoznaniu się z funkcjami w iOS 14 jestem przekonany że spółka nigdy nie wyprodukuje samochodu. Zamiast tego przejmie te części, które mają znaczenie za pośrednictwem CarPlay, Car Keys, Siri i Map, używając iPhone’a i Apple Watch jako klucza.

Okulary VR Apple będą czymś wyjątkowym

W ARKit 4 dostępne są ważne rozszerzenia pod maską, które zapewniają precyzyjne pomiary głębokości, rozszerzone śledzenie twarzy i lepszą okluzję obiektów w celu płynnej integracji świata rzeczywistego i wirtualnego. Co ważniejsze, wiele nowych funkcji jest ukierunkowanych na szybkie interakcje w ruchu. Wyobraźmy sobie świat, w którym możesz wsunąć okulary VR i uzyskać wskazówki dojazdu rowerem, przeglądać przewodniki po mieście, skanować kody QR, aby uzyskać dane aplikacji, a nawet odblokować samochód gestem.

Apple Watch 6 z lepszą żywotnością baterii

Apple Watch otrzymał najbardziej poszukiwaną funkcję, czyli śledzenie snu. W systemie watchOS 7 zegarek będzie śledzić czas spania podczas, który można ustawić w aplikacji. To duża poprawa w porównaniu z systemem watchOS 6, który potrzebował aplikacji innej firmy do śledzenia, ale wciąż daleko do tego, co mogą zrobić bardziej zaawansowane urządzenia śledzące z Fitbit.

Problemem jest żywotność baterii. Smartwatch zachował 18-godzinny czas pracy baterii na każdym etapie, który jest teoretycznie za krótki na działanie przez dzień i noc. Z drugiej strony Fitbit Versa ma czterodniową żywotność baterii, dzięki czemu śledzenie snu jest bezproblemowym przedsięwzięciem. Nie jestem pewny, czy Apple Watch osiągnie tak wysoki poziom, ale możliwe, że podwoi żywotność baterii, co umożliwi także bardziej zaawansowane funkcje śledzenia.

iPhone 12 z ekranem 120 Hz ProMotion

Nie spodziewaliśmy się, że Apple powie nam coś o nadchodzącym iPhonie 12 na WWDC, ale otrzymaliśmy pewne wskazówki, co przyniesie nowy telefon. Ben Geskin zauważył interesujący nowy przełącznik w ustawieniach ułatwień dostępu w iOS 14 o nazwie „Limit klatek na sekundę”. Jak sama nazwa wskazuje, włączenie go spowoduje ustawienie maksymalnej liczby klatek na sekundę. Słyszeliśmy pogłoski, że iPhone 12 Pro będzie miał ekran 120 Hz i ten przełącznik wydaje się to potwierdzać.

Źródło: Macworld

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)