Po tygodniowym urlopie wracam do Was z kolejną odsłoną SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia. Tym razem nie przegapicie najważniejszych newsów, a w minionych dniach najbardziej namieszał CD Projekt.

Pochwała

Cyberpunk 2077 później. Czy ktokolwiek naprawdę wierzył, że gra ukaże się we wrześniu? Dla mnie było to nie możliwe. Jestem zadowolony z decyzji CD Projektu. To firma, która odstaje od konkurentów w podejściu do tworzenia i sprzedawania gier. Producent nie wyciska z graczy pieniędzy w kwestii płatnych dodatków. Jeżeli chodzi o proces twórczy to spółka woli się upewnić, że tytuł jest dopracowany w najmniejszym detalu zanim go wyda na rynek. Analitycy zwiastują, że gra będzie gigantycznym hitem. CD Projekt nie chce zawieść graczy, ale także inwestorów, dla których zabugowana gra mogłaby wywołać lawinę hejtu, co miałoby odbicie w obniżonej sprzedaży i „wodospadzie” na kursie akcji. Podsumowując, przesunięcie daty wydania nadchodzącego hitu wszystkim wyjdzie na dobre.

Apple liderem na rynku smartwatchy. To chyba nikogo nie powinno dziwić. Apple Watch to urządzenie, które oferuje najwięcej możliwości spośród urządzeń noszonych. Znajdziemy tu płatności mobilne, asystenta głosowego, funkcje monitorowania aktywności fizycznej, bezproblemową (głosową) możliwość odpowiadania na powiadomienia, opcję rozmowy przy użyciu zegarka i baterię, która wystarczy na dwa dni użytkowania. Trudno znaleźć na rynku urządzenie, które zaoferuje wszystkie te funkcje. Sprzęt Huawei oferuje połowę z tego, a Samsung nie ma płatności mobilnych i konkurencyjnego asystenta. Z kolei urządzenia Garmina trudno nazwać typowymi smartwatchami. To rewelacyjne urządzenia do monitorowania aktywności fizycznej z funkcjami smart.

Krytyka

This War of Mine lekturą szkolną. This War of Mine to świetny tytuł, który miałem okazję ograć na smartfonie. Nietypowa survivalowa gra porusza trudną tematykę wojny i stawia gracza przed dokonaniem niełatwych wyborów. Jakiś czas temu pojawiły się plotki, że tytuł może stać się lekturą szkolną. Okazały się one prawdziwe. Z całym szacunkiem do gry i twórców, ale nie uważam, że gra powinna stanowić temat lekcji na języku polskim.

Aktualizacja Windows 10 20H2 nadchodzi. Oczywiście zadebiutuje jesienią – prawdopodobnie w październiku. Niestety nie należy oczekiwać dużej ilości nowości. Po raz kolejny bowiem, jesienny update skupi się na poprawce błędów i usprawnieniu działania systemu. Jedną z większych nowości będzie preinstalowany w Windows nowy Microsoft Edge oparty na Chromium. Taki zabieg powinien przysporzyć przeglądarce nowych użytkowników. Gigant powinien poważnie się zastanowić, czy nie wprowadzić jednej aktualizacji w ciągu roku.

Tęczowa histeria CD Projektu. To zabawne, jak wielu (a tak naprawdę garstka) samozwańczych fanów polskiego producenta, jest w stanie zrezygnować z ogrania Cyberpunka 2077 przez jeden symbol tęczowej flagi umieszczony za logiem firmy. Rozumiem, że przez takie „promowanie” „sodomitów” nastąpi gwałtowny „wzrost zachorowań” na „homoseksualizm”, a polskie i zagraniczne rodziny zostaną zdewastowane i zniszczone. Dosłownie – strach się bać. Tęczowi przeciwnicy powinni konsekwentnie nie kupować też produktów innych spółek, które przez lata znacznie bardziej wspierały społeczność LGBT. Drodzy krzykacze – nie kupujcie Coca-Coli, mebli z Ikei, butów Nike, Reeboka czy Adidasa, sprzętu Apple – to tylko kilka przykładów z gigantycznej listy spółek wspierających LGBT. Jak szaleć to do końca i konsekwentnie. Śmiem jednak wątpić, czy osoby głośno protestujące, faktycznie bojkotują te marki, a to jest już żenująca hipokryzja.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.