Windows 10 jest ciągle ulepszany przez Microsoft. Gigant przyspiesza innowacje dzięki inwestycjom w jakość, nowe funkcje i ogólne wrażenia związane z aktualizacjami, które zostały zaprojektowane z myślą o ochronie i wydajności. Wczoraj spółka z Redmond przedstawiła kolejny update funkcji. Windows 10 20H2 ma zostać wydany w drugiej połowie tego roku i zostanie dostarczony w sposób zoptymalizowany dla każdego, kto korzysta z aktualizacji Windows 10 May 2020 Update (zwanej także Windows 10, wersja 2004). W tym artykule dowiecie się kilku szczegółów na temat nadchodzącej łatki.

Szybka instalacja Windows 10 20H2 oraz nowy Edge dla wszystkich

Windows 10 20H2

Windows 10, wersja 20H2 będzie oferować zestaw funkcji o określonym zasięgu, które poprawią wydajność i jakość. Będzie to także pierwsza wersja systemu Windows 10 z nowym Microsoft Edge, opartym na Chromium.

Microsoft nadal uczy się i dostosowuje sposób dostarczania i ogólne wrażenia z aktualizacji systemu Windows na podstawie opinii klientów. W rezultacie gigant ponownie dostarczy system Windows 10 w wersji 20H2 przy użyciu technologii serwisowej (takiej jak ta stosowana w procesie comiesięcznej aktualizacji) dla klientów korzystających z aktualizacji z maja 2020 r., którzy zdecydują się na aktualizację do nowej wersji. Mówiąc najprościej, każdy, kto ma update z maja 2020 r. będzie mógł w sposób niespotykanie szybki i bezproblemowy zainstalować kolejną łatkę.

W przypadku użytkowników indywidualnych lub komercyjnych, którzy mają wcześniejsze wersje systemu Windows 10, proces aktualizacji do nowej wersji będzie taki sam, jak był dotychczas i będzie działał w podobny sposób. Ponieważ ta wersja systemu Windows 10 jest skierowana na drugą połowę 2020 r., klienci komercyjni korzystający z wersji Windows 10 Enterprise i Education w wersji 20H2, nadal będą korzystać z 30 miesięcy obsługi.

Zobacz także: Dopiero Windows 10 21H1 będzie dużą aktualizacją

Nowe oficjalne nazewnictwo aktualizacji

Począwszy od nadchodzącej łatki, Microsoft uprości podejście do wersji numerycznych dla systemu Windows i przejdzie do formatu reprezentującego połowę roku kalendarzowego, w którym wydanie stanie się dostępne w kanałach detalicznych i komercyjnych. Windows 10 w wersji 20H2 jest zatem nazwany „20H2”, ponieważ zostanie wydany w drugiej połowie roku kalendarzowego 2020. Jest to znane podejście dla niejawnych testerów systemu Windows i ma na celu zapewnienie spójności w nazwach wersji. Oczywiście Microsoft nadal będzie używać bardziej „przyjaznej nazwy”, takiej jak aktualizacja z maja 2020 r., w komunikacji dla klienta.

Kolejne kroki aktualizacji

„Nadal stosujemy wielowarstwowe podejście do opracowywania i uruchamiania aktualizacji funkcji, które obejmują pełne wykorzystanie programu Windows Insider w celu uzyskania informacji zwrotnych od użytkowników i danych dotyczących jakości. Dzisiaj zaczniemy udostępniać kompilacje 20H2 dla niejawnych testerów systemu Windows w Slow Ring – dla tych niejawnych testerów, którzy chcą ją przetestować, a nowe funkcje będą oferowane w przyszłych kompilacjach Windows Insider Preview, gdy będą gotowe. Szeroka dostępność systemu Windows 10 w wersji 20H2 rozpocznie się pod koniec tego roku kalendarzowego i dostarczymy więcej informacji na ten temat w miarę zbliżania się do uruchomienia kolejnej aktualizacji. Czekamy na Twoją opinię.

– czytamy na oficjalnym blogu Microsoft.

Źródło: Microsoft

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.