allegro nowe obowiązki sprzedających

Z Allegro znikną alkohol i… używane maseczki. Są też nowe obowiązki dla sprzedających

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Artykuły

Na Allegro nie będzie już ofert przedstawiających alkohol oraz używane maseczki. Największa polska platforma sprzedażowa nakłada też na sprzedających nowe obowiązki oraz wprowadza kilka istotnych nowości. Przeanalizowaliśmy zmiany w regulaminie i wybraliśmy informacje, które dla wielu z Was mogą okazać się przydatne. Chodzi zwłaszcza o sprzedawców.

Alkohol i używane maseczki na Allegro? Nie ma takiej opcji

allegro alkohol używane maseczki

W kategoriach Maseczki bawełniane (są takie w działach Moda oraz Dziecko) nie będzie można sprzedawać używanych przedmiotów. Allegro tłumaczy to troską o bezpieczeństwo.

Znika za to kategoria Wino, także od 9 lipca. Allegro przekształci podkategorię Wino bezalkoholowe w samodzielną kategorię. Pozostałe oferty napojów alkoholowych zostaną usunięte. Allegro informuje, że dba o bezpieczeństwo firm i nie chce, by przez różne interpretacje przepisów o sprzedaży alkoholu sprzedawca był narażony na cofnięcie zezwoleń.

Nowe obowiązki sprzedających na Allegro

Od 1 sierpnia na Allegro będzie funkcjonował obowiązek łączenia 1% ofert z produktem. Dotyczy to kategorii Elektronika, Uroda, Kultura i Rozrywka. Jeżeli po 1 sierpnia sprzedający nie będzie miał przynajmniej 1% powiązanych ofert z produktem w którejś z tych kategorii, nie będzie mógł dodać w niej nowej oferty. Allegro chce, by do połowy przyszłego roku wszystkie oferty w wybranych kategoriach były powiązane z produktami. Zmiany będą wprowadzane etapami. Allegro zapewnia, że dzięki zmianom kupujący łatwiej znajdzie propozycje sprzedawcy. Ten ostatni ma otrzymać na początku lipca od Allegro narzędzia pozwalające sprawdzić, jaki procent produktów jest powiązanych z produktami.

Sprzedający będą musieli także dostosować swoje zdjęcia w tle w Twoim Sklepie do nowych wymogów. Te zaczną obowiązywać 9 lipca. Grafika ma obrazować działalność i asortyment sprzedawcy. Nie może zawierać treści promocyjnych ani danych kontaktowych. Do zdjęcia w tle będzie możliwe dodanie loginu i krótkiej informacji o prowadzonej działalności.

Pojawią się nowe kategorie

Na Allegro Lokalnie pojawią się nowe kategorie motoryzacyjne. Stanie się to 9 lipca. Chodzi o Samochody, Motocykle i quady, Maszyny, Przyczepy, naczepy, Inne pojazdy i łodzie. Jeśli sprzedający wystawi ogłoszenie motoryzacyjne na Allegro, pojawi się ono na Allegro, Allegro Lokalnie i na Autocentrum. Jeżeli natomiast sprzedający doda ogłoszenie przez Allegro Lokalnie, pojawi się ono tylko na Allegro Lokalnie oraz Allegro. Pojawią się też nowe rodzaje ogłoszeń w kategoriach motoryzacyjnych: Lite, Turbo i Nitro. Różnią się one cenami i czasem trwania – szczegóły na stronie Allegro.

allegro alkohol używane maseczki

Skoro już przy motoryzacji jesteśmy – w dziale Motoryzacja ma pojawić się kategoria Paliwa. Od 9 lipca sprzedawcy, którzy posiadają koncesję na obrót paliwami ciekłymi, będą mogli sprzedawać paliwa na Allegro. Prowizja od sprzedaży w nowej kategorii wyniesie 2%.

Kilka zmian porządkowych

Zaktualizujemy zapis w regulaminie o formie, w jakiej przekazujemy Ci pełnomocnictwo do składania reklamacji przesyłek, za które rozliczasz się bezpośrednio z nami – informuje Allegro.

Wkrótce mają pojawić się zbiórki na Allegro Lokalnie. Tymczasem Allegro poinformowało o uzupełnieniu zasad zbiórek. Przekazanie pieniędzy nie będzie możliwe w przypadku ogłoszeń z m.in. takich kategorii, jak Suplementy diety, Erotyka, Medycyna naturalna, ASG czy Samochody.

W niektórych kategoriach będzie można zrezygnować z białego tła na miniaturkach. Chodzi o to, by sprzedawcy oświetlenia mogli zaprezentować walory świetlne produktów.

Z Allegro znikają używane maseczki i alkohol, ale pojawiają się nowe opcje w dostawach

Od 9 lipca będzie funkcjonowała nowa usługa dodatkowa. To zwrot Allegro Przesyłki Poleconej w przypadku braku możliwości jej doręczenia. Cena tej usługi to 6,49 zł brutto. W przypadku dostawy kurierem DPD sprzedawca będzie mógł wysyłać paczki, których długość przekracza 250 cm. Za każdy rozpoczęty metr powyżej 250 cm sprzedający zapłaci jak za kolejne 100 kg.

Czytaj także: Koniec darmowych dostaw Allegro Smart dla wszystkich? Wszystko na to wskazuje

Z listą i szczegółami wszystkich zmian wprowadzanych na Allegro, o których właśnie poinformowała platforma, można zapoznać się na podlinkowanej stronie internetowej. Tam też znajduje się zaktualizowany regulamin.

źródło: Allegro

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy