Android 11 to najnowszy system Google, który na chwilę obecną jest w fazie beta. Premiera oficjalnej wersji powinna się odbyć już za kilka miesięcy. Wiele osób zastanawia się, kiedy ich smartfony dostaną aktualizację do stabilnego wydania wyczekiwanego Androida 11. Dziś postaram się odpowiedzieć na to pytanie, choć oczywiście niczego nie należy brać za pewnik – zawarte w niniejszym artykule terminy to tylko przewidywania oparte na podstawie kilku zmiennych. Oczywiście wziąłem pod uwagę tylko smartfony, które można kupić w chwili obecnej – te, które zadebiutują przed premierą oficjalnej wersji Androida 11, nie zostały uwzględnione.

Kiedy twój smartfon Google dostanie Androida 11?

Pixel 4 promocja

Android to system Google, więc nikogo nie powinien przesadnie zdziwić fakt, że Android 11 trafi na kompatybilne smartfony tego producenta w dniu swojej premiery. Najnowszą wersję Zielonego Robocika dostaną następujące urządzenia giganta z Mountain View:

  • Pixel 2
  • Pixel 2 XL
  • Pixel 3
  • Pixel 3 XL
  • Pixel 3a
  • Pixel 3a XL
  • Pixel 4
  • Pixel 4 XL

Kiedy twój smartfon Samsunga dostanie Androida 11?

Samsung Galaxy S20

Samsung ma w swoim portfolio wiele smartfonów, które dostaną Androida 11, choć firma nie udostępniła jeszcze oficjalnej listy. Z tego też powodu skupimy się jedynie na flagowcach, które z pewnością załapią się na wymienioną aktualizację.

Rodzina Galaxy S20

Mając na uwadze sytuację z Galaxy S10 i Androidem 10, można śmiało założyć, że i tym razem Samsung spisze się na medal. Użytkownicy smartfonów z serii Galaxy S20 powinni się spodziewać aktualizacji do oficjalnej wersji Androida 11 już w okolicach końcówki listopada lub grudnia.

Rodzina Galaxy Note10

Seria Galaxy Note9 dostała Androida 10 w styczniu, więc można założyć, że z Galaxy Note10 i Androidem 11 będzie podobnie. Uaktualnienie najprawdopodobniej trafi do właścicieli najnowszych obecnie Notatników w okolicach stycznia 2021 roku.

Rodzina Galaxy S10

Zeszłoroczne flagowce Samsunga, w których skład wchodzi Galaxy S10e, Galaxy S10 i Galaxy S10+, zapewne załapią się na aktualizację do Androida 11 w okolicach lutego 2021 roku.

Kiedy twój smartfon OnePlusa dostanie Androida 11?

OnePlus 8

OnePlus robi świetną robotę, jeśli chodzi o tempo wydawania nowych aktualizacji Androida. Uaktualnienie do Androida 11 z pewnością dostaną smartfony z rodziny OnePlus 8 i OnePlus 7, ale niewykluczone, że na najnowsze wydanie systemu Google załapią się też użytkownicy serii OnePlus 6.

Rodzina OnePlus 8

Seria OnePlus 8 to obecnie oczko w głowie OnePlusa, więc z pewnością będzie pierwsza w kolejce do Androida 11. W zależności od momentu, w którym Google wyda nową wersję systemu, użytkownicy OnePlusów 8 mogą się spodziewać aktualizacji już nawet kilka dni po prezentacji oficjalnej wersji. Najprawdopodobniej mówimy o wrześniu.

Rodzina OnePlus 7

Seria OnePlus 7 dostanie Androida 11 nieco później, niż najnowsze flagowce. Można tu raczeu przewidywać maksymalnie dwumiesięczne opóźnienie względem rodziny OnePlus 8, co oznacza, że Android 11 najprawdopodobniej zawita do właścicieli urządzeń z linii OnePlus 7 w przedziale październik-listopad.

Kiedy twój smartfon Huawei dostanie Androida 11?

huawei p40 pro plus premiera w polsce cena dostepnosc roznice

Problemy Huaweia ze Stanami Zjednoczonymi nie oznaczają, że urządzenia tej firmy nie dostaną aktualizacji do Androida 11. Wręcz przeciwnie – załapie się na nią wiele smartfonów. Podobnie jak Samsung, Huawei ma w swoim portfolio wiele produktów, więc skupimy się jedynie na kilku wybranych.

Rodzina Huawei P40

Jeśli firma zdecyduje się utrzymać tempo z zeszłego roku, to najnowsza aktualizacja powinna trafić do flagowców (P40, P40 Pro, P40 Pro+) już w okolicach listopada lub grudnia, a dla niższej półki (P40 Lite, P40 Lite E) na przełomie lutego i marca 2021 roku.

Rodzina Huawei P30

Posiadacze flagowców z serii Huawei P30 mogą się spodziewać Androida 11 w okolicach maja lub czerwca 2021 roku. Właściciele P30 Lite raczej nie mają co liczyć na uaktualnienie.

Rodzina Huawei Mate 30

Flagowe urządzenia z linii Mate 30 powinny dostać Androida 11 w grudniu lub styczniu 2021. Z kolei Mate 30 Lite najprawdopodobniej otrzyma uaktualnienie w lutym lub marcu.

Kiedy twój smartfon Xiaomi dostanie Androida 11?

Xiaomi Mi 10

Xiaomi także ma masę urządzeń w portfolio, więc ponownie skupimy się jedynie na wybranych smartfonach.

Rodzina Xiaomi Mi 10

Tym razem będzie krótko i zwięźle – flagowce z serii Mi 10 powinny dostać stabilnego Androida 11 już w listopadzie lub grudniu, a Mi 10 Lite na przełomie lutego i marca.

Rodzina Xiaomi Mi Note 10

Seria Mi Note 10 dostała Androida 10 w maju, więc z Androidem 11 powinno być podobnie – użytkownicy tych smartfonów powinni wyczekiwać aktualizacji w kwietniu lub maju 2021 roku.

Rodzina Xiaomi Mi 9

Flagowce z serii Mi 9 powinny załapać się na Androida 11 w lutym 2021 roku, choć może się zdarzyć niewielkie opóźnienie. Posiadacze średniaków z kolei najprawdopodobniej muszą się uzbroić w cierpliwość aż do kwietnia/maja 2021 roku.

Kiedy twój smartfon dostanie Androida 11? Podsumowanie

Powyższe zestawienie objęło jedynie wybrane smartfony kilku najpopularniejszych firm, więc jeśli twoje urządzenie nie zostało w nim uwzględnione, to wcale nie oznacza, że nie otrzyma ono aktualizacji do Androida 11.

Zobacz także: Premiera HTC U20 5G i Desire 20 Pro – czyżby firma wstawała z kolan?

Pod koniec jeszcze raz przypominam, że podane terminy są oparte jedynie na przewidywaniach, co oznacza, że mogą, choć wcale nie muszą się potwierdzić.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.