ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
elektroniczne gadżety na prezent na dzień ojca

Elektroniczne gadżety na prezent na Dzień Ojca – najlepsze propozycje

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Artykuły

Co mają ze sobą wspólnego Dzień Ojca i technologia? Zdecydowanie prezenty. Elektroniczne gadżety na prezent na Dzień Ojca – to temat, którym dzisiaj się zajmiemy. W końcu nie od dziś wiadomo, że nie mała grupa mężczyzn (w tym ojców) lubi różnego rodzaju gadżety i wszelaką elektronikę. Przypomnijmy – Dzień Ojca wypada już 23 czerwca, więc warto już zastanowić się nad jakimś podarunkiem z tej okazji. Przejdźmy zatem do konkretów.

Elektroniczne gadżety do auta – pomysły na prezent na Dzień Ojca

elektroniczne gadżety na prezent na dzień ojca

Ojcowie przeważnie mają prawo jazdy, a wielu z nich samochód traktuje jako coś więcej niż narzędzie do przemieszczania się. W aucie zawsze można coś ulepszyć, zmienić i poszerzyć jego wyposażenie/funkcjonalność. Pomóc może w tym prezent otrzymany na Dzień Ojca.

Nasza pierwsza propozycja na prezent to transmiter FM. Jeśli mamy dosyć ograniczony budżet, ta opcja sprawdzi się znakomicie. Do czego służy transmiter FM? Pozwala słuchać w aucie muzyki odtwarzanej np. z telefonu, nawet jeśli samochodowe radio nie posiada modułu Bluetooth czy wejścia AUX. Wiele transmiterów ma dodatkowe funkcje, jak możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych podczas jazdy czy ładowanie telefonu. Ceny transmiterów zaczynają się już od ok. 10 zł, natomiast za ok. 50 zł powinniśmy być w stanie kupić przyzwoity model. Na naszym portalu możecie przeczytać recenzje m.in. modeli Forever TR-300 oraz Xiaomi Roidmi 2S.

Nie każdy jednak zwraca dużą uwagę na to, jaka muzyka leci w aucie. Posiadacze nowszych samochodów mają natomiast w nich radioodtwarzacze z modułem Bluetooth i transmitera nie potrzebują. W takim wypadku dobrym wyborem może być wideorejestrator samochodowy. Niewielkie kamerki nagrają wszystko, co dzieje się przed samochodem (a czasem także i za nim). W przypadku niejasnej sytuacji na drodze kierowca zyska cenny dowód w sprawie. Nie wiecie, jaki model będzie odpowiedni na prezent na Dzień Ojca? Zajrzyjcie do naszego wciąż aktualnego poradnika jaki wideorejestrator samochodowy do 200 zł kupić.

Chcecie więcej propozycji? Zestaw słuchawkowy mocowany za uchem świetnie sprawdzi się m.in. u zawodowych kierowców. Możecie także rozważyć zakup nawigacji samochodowej, kamery cofania lub… lokalizatora kluczyków. Opcji jest więc całkiem sporo.

Elektroniczne gadżety związane z aktywnością fizyczną to także świetny pomysł na prezent

elektroniczne gadżety na prezent na dzień ojca

Wasz tata przez czas kwarantanny zasiedział się w domu i ciężko mu wrócić do sportowej aktywności? Kupcie mu elektroniczny gadżet związany z aktywnością fizyczną, by zmotywować go do ćwiczeń.

Opaska sportowa to świetny gadżet, którego możliwości doceni sportowiec amator, ale nie tylko. Smart opaski są lekkimi, wygodnymi zegarkami wzbogaconymi o dodatkowe funkcje, takie jak liczenie kroków, mierzenie pulsu czy przypominanie o konieczności ruchu. Dostępne są także specjalne tryby sportowe, a niektóre smart opaski wyświetlają powiadomienia z telefonu i pozwalają na sterowanie jego funkcjami w jakimś stopniu. Tu już wiele jednak zależy od konkretnego modelu. Opaskę sportową bez problemu można kupić już za ok. 100 zł. Na naszym portalu możecie przeczytać m.in. recenzję Xiaomi Mi Band 4 – bardzo popularnego urządzenia ze wspomnianej kategorii opasek sportowych.

Na rynku są dostępne ciekawe gadżety elektroniczne do roweru. Czujniki prędkości, a także nawigacje dedykowane rowerzystom to tylko niektóre z nich, które sprawdzą się jako prezent na Dzień Ojca. Wartymi uwagi są również słuchawki sportowe oraz kamery, które możemy zamocować np. na kasku.

Szeroko pojęty lifestyle, czyli ostatnia kategoria z elektronicznymi gadżetami na prezent na Dzień Ojca

elektroniczne gadżety na prezent na dzień ojca

Była motoryzacja, był sport, jakie jeszcze technologiczne prezenty mogą ucieszyć niejednego ojca?

Głośnik mobilny to rozwiązanie niezwykle popularne wśród młodzieży, ale osoba w wieku ponad 40 lat także może docenić jego możliwości, jeśli posiada np. ogródek działkowy lub dom z ogrodem. Poszczególne głośniki różnią się między sobą wielkością, mocą i dodatkowymi funkcjami. Szczególnym uznaniem wśród użytkowników cieszą się urządzenia marek JBL i Creative, ale konkurencja także ma niekiedy sporo do zaoferowania. W tym miejscu odsyłam też do tekstu o tym, jaki głośnik mobilny wybrać w 2020 roku.

Czytaj także: Premiera PlayStation 5 – konsola w całej okazałości i masa gier na nią

Ciekawym gadżetem elektronicznym jest też wzmacniacz WiFi, który może poprawić zasięg sieci w domu. Warto również rozważyć powerbank, indukcyjną ładowarkę do urządzeń czy inteligentne żarówki, którymi możemy sterować telefonem. Szczególnie ten ostatni prezent na Dzień Ojca zaskoczy niejednego rodzica.

Sprawdź najnowsze wpisy