ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
akcesoria do mi band 4

Akcesoria do Xiaomi Mi Band 4 – odmień swoją opaskę!

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Artykuły

Dziś przyjrzymy się ciekawej kategorii produktów, jaką stanowią akcesoria do Mi Band 4. Część osób czytających ten tekst może być zdziwiona – w końcu sama smart opaska Xiaomi jest nieraz określana jako pewnego rodzaju gadżet, akcesorium do smartfona. Okazuje się jednak, że akcesoriami do samej opaski także warto się zainteresować.

Dlaczego akcesoria do Xiaomi Mi Band 4 mają sens?

Choć sama opaska Mi Band 4 jest w naszym kraju bardzo popularna i zbiera głównie pozytywne opinie, po pewnym czasie użytkowania jej można poczuć się nieco znudzonym. Design urządzenia nie jest szczególnie wyjątkowy, w dodatku często spotkamy kogoś, kto ma na ręce identyczną opaskę. Jeśli chcemy się nieco wyróżnić i sprawić, by opaska stała się ciekawym dodatkiem wizualnym do naszego ubioru, warto zainteresować się akcesoriami wpływającymi na wygląd urządzenia.

Kolejna kategoria akcesoriów do Mi Band 4 to już dodatki pozwalające na wygodniejsze korzystanie z niej każdego dnia. Różnego rodzaju produkty pozwolą zabezpieczyć urządzenie przed uszkodzeniami czy ułatwić jego ładowanie. Przejdźmy zatem do konkretów i przyjrzyjmy się akcesoriom do Mi Band 4 dostępnym na polskim rynku.

Wymienne paski do Mi Band 4 całkowicie odmienią wygląd urządzenia

akcesoria do mi band 4
źródło: Banggood

Użytkownicy Xiaomi Mi Band 4 zapewne doskonale wiedzą, że urządzenie składa się w zasadzie z 2 podstawowych elementów. Są to niewielka pastylka z dotykowym ekranem i odpowiednimi czujnikami, a także gumowy pasek. Jeśli chodzi o tę drugą część opaski, wymieniając ją, jesteśmy w stanie odmienić wygląd naszej opaski. Najprostsza opcja to zakup kolejnego gumowego paska, tyle że w innym kolorze. Tego typu dodatki można kupić już od kilku złotych na Allegro, lub za ok. 25 zł w oficjalnych sklepach Xiaomi. Zamienniki są różne – grubsze, cieńsze, z dodatkowym wzorem – naprawdę jest w czym wybierać.

Jeśli nie pasek, to może… bransoletka?

akcesoria do mi band 4
źródło: Foster Technologies

Do Mi Banda możemy dokupić także stalowe bransoletki. Tego typu rozwiązanie to koszt ok. 50 zł. Bransoletki są najczęściej w kolorze srebrnym lub złotym, ale zdarzają się także czarne czy niebieskie. Pozwalają uczynić z Mi Banda coś na pozór bardziej stylowego zegarka. Nie zapominajmy jednak, że wtedy cała konstrukcja będzie cięższa, nie będziemy też już bez przeszkód mogli mieć opaski na ręce podczas snu. Mimo to, stalowe bransoletki wydają się być ciekawym dodatkiem, który odmieni wygląd Mi Banda.

Ładowarka do Mi Banda także może być przydatna

Kupując opaskę Mi Band 4, jedną ładowarkę otrzymujemy w zestawie. Urządzenie to jednak łatwo zgubić – opaska wytrzymuje na 1 ładowaniu naprawdę długo i po kilkunastu dniach od ostatniego ładowania możemy nie mieć pojęcia, gdzie zostawiliśmy ładowarkę. Wtedy pozostaje zakup nowej. Oryginalną ładowarkę do Mi Banda 4 możemy kupić za ok. 20 zł. Ma jednak ona pewne wady – umieszczenie w niej samego urządzenia Xiaomi nie należy do najbardziej intuicyjnych czynności, poza tym kabel jest bardzo krótki – ma zaledwie 12 cm.

akcesoria do mi band 4
źródło: Xiaomi / mi-home.pl

Alternatywą są ładowarki innych producentów dostępne w internecie. Kosztują po kilkanaście zł i oprócz kompatybilności z Mi Bandem zapewniają rozwiązania poprawiające wygodę ładowania opaski. Niektórzy producenci decydują się na znacznie dłuższy kabel, inni proponują ładowarkę o takiej budowie, by na czas ładowania nie trzeba było wypinać pastylki z gumowego paska. Oczywiście z jakością wykonania, trwałością i odpowiednim zabezpieczeniem całej konstrukcji w nieoryginalnych ładowarkach bywa różnie, więc zalecamy ostrożność.

Folie i szkła, czyli zabezpieczenie ekranu w Mi Bandzie

Wielu z nas nosi opaskę na ręce przez cały dzień. Łatwo można się do niej przyzwyczaić i przestać na nią zwracać szczególną uwagę. Niczym nadzwyczajnym nie będzie więc, jeśli zahaczymy Mi Bandem np. o futrynę drzwi lub zarysujemy naszą opaskę w najmniej oczekiwanej sytuacji.

akcesoria do mi band 4
źródło: GSMok

Akcesoria ochronne mogą pomóc chronić wyświetlacz Mi Banda. Czy warto je jednak kupić? Choć folie i szkiełka mogą przedłużyć trwałość naszej opaski, trzeba być świadomym ich wad. Po pierwsze, trudno je prawidłowo zamontować. Przedni panel Mi Banda jest bardzo niewielki i w dodatku zaokrąglony na krawędziach. Kolejny problem to łatwe odklejanie się szkiełek czy folii od wyświetlacza, szczególnie przy kontakcie z wodą. Tymczasem jedną z zalet opaski jest przecież jej wodoodporność, można np. z nią pływać, by urządzenie wykonywało stosowne pomiary. Każdy musi więc zadecydować, czy na tyle zależy mu na idealnym stanie wyświetlacza opaski, że jest w stanie przygotować się na częste zmienianie folii czy szkiełka w Mi Bandzie.

Akcesoria do Xiaomi Mi Band 4 – główne wady i zalety, podsumowanie

Akcesoria do urządzenia, jakim jest Mi Band 4, mają dwie zasadnicze cechy. Stanowią one jednocześnie największe zalety, jak i wady tych dodatków.

Różnego rodzaju akcesoria do Mi Banda są szeroko dostępne i mają wielu producentów. Z jednej strony mamy dzięki temu bardzo duży wybór. Z drugiej jednak możemy natrafić na produkt słabej jakości. Przykładowo, nieprecyzyjnie wykonany pasek może doprowadzić do tego, że pastylka, będąca właściwą częścią urządzenia, wypadnie nam z gumowego otworu i już jej nie znajdziemy.

Czytaj także: Miesiąc z Xiaomi Mi Band 4 – czy było warto?

W przypadku akcesoriów do Mi Banda trzeba też zwrócić uwagę na ich ceny. Teoretycznie nie są one specjalnie wygórowane. Biorąc jednak pod uwagę bardzo niską cenę samego Mi Banda, okazuje się, że stalowa bransoletka lub zestaw składający się z markowych folii na przedni panel oraz z oryginalnej ładowarki będą stanowić 1/2 ceny nowego urządzenia.

Sprawdź najnowsze wpisy