Pierwszy tydzień czerwca za nami. To, że powoli zbliżają się wakacje, nie oznacza, że w świecie technologicznym możemy mówić o nudzie, wręcz przeciwnie! Zapraszam do lektury najbardziej interesujących wpisów mijającego tygodnia w SPT – subiektywnym podsumowaniu tygodnia.

Pochwała

Darmowe Gry Epic Games. To co wyprawia względnie nowy sklep z grami od Epic Games to coś niesamowitego. Portal regularnie rozdaje darmowe gry dla użytkowników. Wystarczyło mieć tam konto i można było cieszyć się takimi hitami jak GTA 5 lub Civilization 6 bez wydania grosza. Oczywiście oferty były ograniczone czasowo, jednak takie zabiegi powodują, że nowy sklep z grami zyskuje oddanych użytkowników, a gracze mogą cieszyć się solidnymi tytułami. Okazuje się także, że taka forma promocji i marketingu przyciąga deweloperów i zwiększa także sprzedaż w sklepie. Steam powinien mieć się na baczności!

Valorant już dostępny. Jeśli mam zacząć grać w strzelankę, to w taką, która nie będzie zdominowana przez graczy, którzy znają tytuł bardzo dobrze od miesięcy. Valorant to bardzo dobra opcja, żeby wdrożyć się w grę typu FPS, tym bardziej, że za jego produkcją stoi Riot Games znane z League of Legends. Sądząc po filmach na YouTube i pierwszych recenzjach, tytuł prezentuje się całkiem zacnie. Riot Games ma pewne doświadczenie w tworzeniu gier wieloosobowych, więc jestem w stanie zaufać firmie raz jeszcze.

League of Legends: Wild Rift. Valorant to nie jedyna gra, nad którą pracuje Riot Games. W ostatnich dniach producent pochwalił się tym, jak wygląda League Of Legends: Wild Rift – odpowiednik pierwowzoru, ale na smartfony. Tytuł i rozgrywka prezentują się bardzo podobnie do oryginału, ale pewne elementy zostały oczywiście dostosowane do urządzeń mobilnych. Zobaczymy tu odpowiednie przyciski dotykowe do rzucania umiejętności czy umieszczania „wardów”. Ponadto czas rozgrywki został skrócony do kilkunastu minut. Więcej szczegółów w moim wpisie.

Windows 10 z nowymi funkcjami. Co prawda aktualizacja znowu zaliczyła falstart i Microsoft musiał ją wycofać, to jednak wprowadza szereg nowych opcji dla użytkowników. Do najlepszych nowych funkcji można zaliczyć możliwość dostępu do Windowsa 10 bez haseł. Cieszy też więcej opcji wirtualnych pulpitów czy ulepszenie zarządzania pamięcią w Microsoft Edge. Szkoda tylko, że po raz kolejny Microsoft dał plamę i nie obyło się bez problemów.

Krytyka

Brzydkie menu wyłączania. Premiera Androida 11 zbliża się wielkimi krokami. Wśród nowych funkcji nowej wersji zielonego robota zobaczymy ulepszone menu wyłączania smartfona. Nowa opcja pojawi się po przyciśnięciu wyłącznika. Jednak to, co wyciekło na materiałach, nie przekonuje mnie. Ekran z dodatkowymi opcjami wygląda wyjątkowo chaotycznie i może stanowić problem dla zwykłego użytkownika. Dodatkowo, menu jest po prostu brzydkie. Mam nadzieję, że Google zmieni ostateczny wygląd na bardziej minimalistyczny.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.