ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung The Frame

Nowe telewizory Samsunga – kiedy poziomy obraz to za mało

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Artykuły

Nowe telewizory Samsunga zostały ostatnio zaprezentowane i trzeba przyznać, że mają swój urok. Modele z serii The Sero, The Frame i The Serif charakteryzują się wyjątkowym wyglądem oraz możliwościami. W końcu przywykliśmy do tego, że obraz na telewizorze oglądamy w poziomie, a tymczasem Samsung ma na to inny pomysł.

Nowe telewizory Samsunga

Nowe telewizory Samsunga The Frame
Samsung The Frame

Nowe telewizory Samsunga mają pojawić się w sprzedaży w lipcu tego roku, czyli już niedługo. Każdy z modeli charakteryzuje się odrobinę innym podejściem do designu, co oznacza, że lepiej może wyglądać w pewnego rodzaju wnętrzach. Szczególnie model The Frame (Rama), który jak sama nazwa wskazuje, idealnie może nadawać się jako… obraz. Model został zaprojektowany tak, by częściowo imitował prawdziwe obrazy, bo jego obramowanie przypomina ramę prawdziwego obrazu. Wszystkie nowe telewizory Samsunga łączy jednak jedna rzecz. Lifestyle. Pod takim „parasolem” zostały one bowiem zaprezentowane i nie sposób się z tym nie zgodzić. Technologia stała się poniekąd „stylem życia”, więc warto tworzyć ją w wyjątkowy sposób.

The Frame

Samsung The Frame
Samsung The Frame

Telewizory z serii The Frame, pojawia się w kilku rozmiarach (32, 43, 50, 55, 65, 75 cali) tak, by pasowały do praktycznie dowolnego wnętrza. Nazwa telewizorów nawiązuje bezpośrednio do ich budowy, bo okalająca wyświetlacz ramka, zrobiona została tak, by wyglądała identycznie, jak rama obrazowa. Tutaj klienci będą mieli do wyboru cztery rodzaje kolorów: czarny, brązowy, beżowy oraz biały. Zadbano także o to, by telewizor faktycznie przypominał obraz jeszcze w jednym względzie. Można włączyć w nim Tryb Sztuka, który sprawia, że po wyłączeniu, zamiast czarnej tafli ekranu, będą na nim wyświetlane obrazy. Obecnie jest dostępnych około 1200 różnego rodzaju obrazów do wyboru. Jeżeli chodzi o specyfikację, to wiadomo, że będziemy mieli do czynienia z QLED, a technologia Dual LED ma zwiększać kontrast na podstawie temperatury podświetlenia.

Zobacz też: Dropbox Passwords w fazie testów – co przyniesie?

The Sero

Samsung The Sero
Samsung The Sero

Ten model to coś, czego nie spotyka się na co dzień, a już na pewno nie w kwestii telewizorów. Sama nazwa wywodzi się od koreańskiego słowa, które oznacza „pionowy”. Telewizor The Sero wyposażony bowiem został w specjalny tryb, który dostosowuje go do właśnie pionowych treści. Co za tym idzie, można go ustawiać w ten sposób, o ile zaopatrzymy się w odpowiedni stojak (sprzedawany osobno). Telewizor bez problemu będzie można sparować ze smartfonem i w ten sposób oglądać na nim to, co normalnie robimy na telefonie. Tutaj także po wyłączeniu będzie można uruchomić na wyświetlaczu różnego rodzaju plakaty czy tapety dzięki funkcji Tryb Portret. Telewizor ma pojawić się w Polsce w lipcu i w jednym rozmiarze (43 cale).

The Serif

Samsung The Serif
Samsung The Serif

The Serfi z pewnością spodoba się miłośnikom sztuki przemysłowej. Zaprojektowany wspólnie z firmą braci Ronan & Erwan Bouroullec, wygląda jak małe dzieło sztuki. Został stworzony tak, żeby z każdej strony wyglądał równie dobrze, czyli można go wykorzystać jako element dekoracyjny pomieszczenia. Sprzęt wyposażony jest w moduł NFC, czyli można go szybko sparować z telefonem. Dodatkowo ma wspierać Airplay2, a na pokładzie znalazł się tryb Multi View. Sam telewizor pojawi się w rozmiarach 43, 49 oraz 55 cali. Dostępne wersje kolorystyczne to Cloud White oraz Cotton Blue.

Źródło: Samsung Informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy