ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
PREMIERY Canal+

PREMIERY Canal+, czyli witamy nowy serwis do wypożyczania filmów

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Artykuły

PREMIERY Canal+ zadebiutowało w sieci, a tym samym miłośnicy dobrego kina, zyskali kolejne miejsce, gdzie mogą wypożyczać produkcje online. Tym samym platforma wychodzi do szerszego grona odbiorców i to po raz kolejny. Niedawno zadebiutowała przecież Internetowa Telewizja od Canal+, a teraz mamy kolejny krok naprzód. Co ma do zaoferowania nowy serwis VOD?

PREMIERY Canal+

PREMIERY Canal+ to zupełnie niezależna usługa, więc żeby z niej korzystać, nie trzeba być abonentem żadnej telewizji. Przez wiele lat Canal+ kojarzył się właśnie tylko z telewizją, ale widać, że czasy się zmieniły i trzeba zacząć nadążać. Obecnie usługę uruchomimy jedynie na przeglądarkach, ale mają pojawić się także dedykowane aplikacja na Androida i iOS oraz będą wspierały technologię Google Cast i Air Play. Możemy również oczekiwać tego, że zostaną udostępnione aplikacje na smartTV Samsung (Tizen), LG (webOS), Android TV oraz Apple TV. To jednak ma wydarzyć się w bliżej nieokreślonej przyszłości, więc obecnie pozostaje nam jedynie przeglądarka.

W serwisie PREMIERY Canal+ udostępniono na ten moment około 120 produkcji (m.in „Sonic. Szybki jak błyskawica”, „Bad Boys For life”, „Doktor Dolittle”, „Psy 3. W imię zasad”, „Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie”, „1917”, „Dżentelmeni”, „Kraina lodu II”, „Jojo Rabbit” „Kult. Film”), ale z czasem będzie pojawiało się ich znacznie więcej. Filmy można tylko wypożyczać na okres 48 godzin, więc nie ma tutaj możliwości kupienia produkcji, by oglądać ją później wielokrotnie, kiedy będzie miało się tylko ochotę. Ceny za wypożyczenia są różne. Zaczynają się od 9,90 złotych, a kończą na 24,90. Za wypożyczenie zapłacić można kartą (Visa, MasterCard), BLIK-iem czy przelewem online pay-by-link.

PREMIERY Canal+
Fot. PREMIERY Canal+

Zobacz też: Apple wysyła informacje do złodziei

Czy warto skorzystać?

Widać, że Canal+ otwiera się na nowych klientów, co dobrze wróży jego przyszłości. Przecież nie każdy musi korzystać z ofert abonamentowych na dostęp do telewizji, co sprawiło, że zadebiutował serwis Canal+. Teraz przyszła pora na jego rozszerzenie. Opisywany tutaj serwis to nie to samo, co Netflix czy HBO Go, ale jest to jednak pewien wybór dla użytkowników. Wypożyczanie produkcji to segment VOD, który staje się coraz popularniejszy, a szczególnie przy premierach filmowych, które niedawno były w kinach. Jeżeli ktoś nie chce czekać na to, aż filmy trafią na Netflix, może ich szukać np. w PREMIERACH Canal+. Jakość produkcji to obecnie maksymalnie 1080p, ale z czasem powinny być też udostępnianie tytuły w 4K. Zobaczymy, jak serwis będzie się dalej rozwijał, bo zapowiada się interesująco.

PREMIERY Canal+
Fot. PREMIERY Canal+

CANAL+ od wielu lat dostarcza swoim abonentom filmową rozrywkę na najwyższym poziomie, zarówno w ofercie kanałów telewizyjnych, jak i w ramach stale aktualizowanych bibliotek na żądanie. Dziś otwieramy dostęp do bogatego katalogu treści w ramach jednej wygodnej usługi dostępnej dla każdego, w tym dla osób nie związanych z CANAL+ umową. Już niebawem zaoferujemy również możliwość odtwarzania katalogu na niemal dowolnym urządzeniu dzięki mobilnym aplikacjom i wsparciu dla wszystkich najpopularniejszych systemów smart TV. Nowa usługa uzupełnia jednocześnie serwis CANAL+ telewizja przez internet o funkcjonalność wypożyczalni online, z której można skorzystać w ramach jednego konta. – informuje Grzegorz Skowron-Moszkowicz, dyrektor ds. budowania wartości klienta w CANAL+.

Źródło: Canal+ informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy