ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Weekendowa Porcja Gier i Aplikacji [26.10.2014]

Autor: Daniel Marcinkowski Kategoria: Aplikacje
wpgia111

Temperatura spada przypominając o nieuchronnie zbliżającej się zimie. Radzimy więc zrobić sobie herbatę i zasiąść wygodnie przed ekranem komputera.  Redaktorzy jak zawsze czekaja na Wasze propozycje gier i aplikacji pod adresami email: [email protected] i [email protected], w odpowiednim wątku na naszym forum oraz w komentarzach pod artykułem. Chcieliśmy się podzielić pewnymi nowinami, mianowicie to ostatnie wydanie WPGiA w takiej formie. Zmieniamy się na Waszą korzyść urozmaicając nieco temat i formę tekstów. Od następnego razu zaprezentujemy Wam grę i aplikację tygodnia oraz porównania najlepszych trzech tytułów z określonej kategorii. Dziś ostatnie spotkanie z taką porcją gier i aplikacji, zapraszamy!

European War IV: Napoleon

European War 4 Napoleon Hack Unlimited Medals Unlimited Royal Emblems v1.0.0

Od razu powiem, że ta gra mnie urzekła zważając na pewien niedobór tego typu produkcji w Sklepie Play. Mimo tego, że tytuł nie ma specjalnej konkurencji to potrafiłby z nią łatwo wygrać, dlaczego?

European War IV to coś podobnego do pecetowej Europy Uniwersalis. Wcielając się w generała podbijamy określone tereny walcząc z innymi państwami oraz wdając się w stosunki dyplomatyczne. Jak zdążyliśmy się przyzywczaić grafika jest tutaj umowna, a wszystko skupia się wokół umowności i skupianiu się na grywalności, nie na wrażeniach wizualnych. Chociaż z drugiej strony pokazanie konfliktu na taką skalę w tradycyjny sposób mogłoby być kłopotliwe.

unnamed

Czasowo gra prowadzi nas przez XVIII i początek XIX wieku na fali wydarzeń rozgrywających się w Europie i na świecie. Do wyboru mamy kilka dostępnych kampanii począwszy od walk o niepodległość Stanów Zjednoczonych aż do czasów napoleońskich.  Misji w każdej z nich jest po kilkanaście co zapewni wiele godzin rozgrywki. Co ważne, wszystko zgodnie z realiami historycznymi. Mamy autentyczne bitwy, sojusze i rewolucje rozgrywające się w autentycznych czasach i rejonach Europy co jest sporym plusem.

unnamed (1)

Za fundusze kupujemy jednostki charakteryzujące się określoną siłą ognia, wytrzymałością i mobilnością. Każda działa skuteczniej na innych wrogich żołnierzy i artylerię. Oprócz tego warto wykorzystywać teren, aby lepiej się chronić i umacniać. Od naszej taktyki i samozaparcia zależą losy Europy. Poza rozbudowaną kampanią mamy dostęp do podboju gdzie w sześciu okresach historycznych podporządkowujemy sobie Europę i Stany Zjednoczone jako jedna ze stron konfliktu. Pozwala to poznać wojnę z wielu różnych stron i można sobie wyobrazić jak wyglądały współczesny świat, gdyby tak potoczyła się historia.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=7tHPiUtUQUg[/youtube]

europeanwar4

Pobierz Europen War 4: Napoleon za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Rozbudowane opcje taktyczne;
 • Możliwość walki po różnych stronach konfliktu;

Minusy:

 • Brak.

RETRY

rovio retry

Po sukcesie Flappy Bird zaczęły powstawać jej klony, które nie zbliżyły się nawet do popularności pierwowzoru. Producenci zainteresowali się tematem i rozpoczeli pracę nad grami o podobnym poziomie trudności, ale z inną mechaniką. Nawet taki gigant jak Rovio wrzuca swoje trzy grosze i udostępnia nam RETRY.

Tutaj pokierujemy samolotem za pomocą jednego kliknięcia. Trzymając palec na ekranie lecimy w górę aż do pełnego obrotu. Należy klikać tak, aby poruszać się w miarę prosto i nie uderzyć w żadną przeszkodę.

DOWNLOAD RETRY GAME APK ANDROID FOR FREE

Jedyne miejsca gdzie możemy się zatrzymać to lotniska, które da się oznaczyć jako checkpoint za odpowiednią sumę złotych monet zbieranych podczas lotu. Jeśli nie chcemy ich wydawać, musimy zaczynać cały poziom od początku. Pomyłki zdarzają się często i trzeba się do nich przyzwyczaić, bo gra nie jest łatwa. Nasza ilość prób oraz błędów wpływa na ilość zdobywanych gwiazdek.

5

RETRY to interesująca propozycja dla fanów wprowadzania nerwówki do swojego życia. Gra jest jednocześnie czymś nowym i ciekawym, a ja mogę ją spokojnie polecić.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zerCiQEnrog[/youtube]

retry

Pobierz RETRY za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Ciekawy pomysł na zabawę;
 • Trudna i wciągająca.

Minusy:

 • Mikropłatności znacząco ułatwiają grę.

The Tower

The_Tower_Review_Featured_01

The Tower to prosta gra logiczna opierająca się na prostych założeniach. Wcielając się w budowniczego mamy za zadanie zbudowanie jak największej wieży tak, aby kolejne elementy leżały równo na sobie.

The Tower (1)

Gra jest czysto zręcznościowa. Od prawej do lewej strony ekranu przesuwają się kolejne piętra, a pojedynczym kliknięciem decydujemy kiedy należy je ustawić. Złe wyczucie czasu skutkuje upuszczeniem elementu, a pozostała jego część będzie z oczywistych względów mniejsza i trudniej nią operować. Ilość punktów odpowiada liczbie pięter, a pomyłka skutkuje zakończeniem gry. Możemy oczywiście wznowić zabawę płacąc odpowiednią sumę złotych monet.

The Tower (2)

The Tower to doskonała gra na kilkuminutowe sesje podczas innych zajęć. Tutuł przeciętny, ale godny polecenia.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=J4M40JoZELM[/youtube]

thetower

Pobierz The Tower za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Prosta mechanika;
 • Wciągająca.

Minusy:

 • Brak.

Inbox by Gmail

bigtopblog_fullres

Email znany jest praktycznie od początku istnienia Internetu. Mimo ilości różnorakich komunikatorów jego popularność nie słabnie. Wciąż jest jednym z najlepszych narzędzi do komunikacji np. w organizacjach. Od lat forma w jakiej piszemy i odczytujemy maile na uległa zbyt wielkiej zmianie, aż do wydarzeń mających miejsce w kończącym się właśnie tygodniu, w którym to Google przedstawiło światu Inbox. Czym takim wyszukiwarkowy gigant odmienił tradycyjną pocztę elektroniczną?

Screenshot_2014-10-26-12-16-20

Nowy klient pocztowy od Google ma być z założenia połączeniem klasycznego Gmaila z funkcjonalnością oferowaną przez Google Now. Po uruchomieniu Inbox pierwsze co ujrzymy to najważniejsze dla nas informacje, jak np. zarezerwowane bilety lotniczne, zaproszenia na wydarzenia, czy przypomnienia. Szczególnie ważne wiadomości możemy dodatkowo przypiąć, dzięki czemu nie usuniemy ich przypadkiem i będą zawsze wyróżniane. Inbox ma formę znaną z aplikacji to-do-list. Każdy email traktowany jest jako zadanie, które możemy oznaczyć jako wykonane lub przełożyć na inny termin.

Screenshot_2014-10-26-12-12-58

Wspomniane wyżej przypomnienia są synchronizowane z naszym Google Now, dzięki czemu zawsze mamy je pod ręką. Podczas ich tworzenia podsuwane są nam treści związane z naszymi korespondencjami, jak np. nazwy restauracji, czy numer do nich. Działa to niezwykle sprawnie i okazuje się pomocnym narzędziem. Podobnie działa to podczas przeszukiwania poczty.

Screenshot_2014-10-26-12-15-33

Nowo wprowadzona przez Google usługa nie ma być następcą Gmaila, a jedynie alternatywą dla niego, więc jeśli nie podoba Wam się idea inteligentnej poczty możecie śmiało pozostać przy klasycznej wersji, niemniej jednak Inbox zasługuje na danie mu szansy. Niestety, na razie aby móc korzystać z tej aplikacji wymagane jest zaproszenie. Poprzedzając Wasze pytania – nie posiadam na razie możliwości ich wysyłania, ale jeśli Wy taką macie to zachęcamy do dzielenia się zaproszeniami z pozostałymi czytelnikami!

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=bzNTjpUMOp4[/youtube]

inboxbygmail

Pobierz Inbox by Gmail za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Piękny i intuicyjny interfejs;
 • Połączenie funkcjonalności znanej z Google Now i Gmail’a;
 • Łatwy dostęp do najważniejszych informacji.

Minusy:

 • System zaproszeń.

Potential Beta

Converted_file_1a14dc92

Całkiem niedawno przybliżyliśmy Wam aplikację Battery Genie, za pomocą której mogliście w łatwy sposób kontrolować stan baterii wszystkich należących do Was urządzeń działających pod kontrolą Androida. Dziś mam dla Was kolejną aplikację tego typu – Potential.

Screenshot_2014-10-26-12-36-26

Podobnie jak w przypadku Battery Genie aplikacja do działania nie wymaga od nas zbyt wiele, wystarczy zalogować się do niej za pomocą tego samego adresu email na wszystkich urządzeniach, których status naładowania chcemy śledzić. Potential posłuży nam również jako narzędzie do zwiększania czasu działania naszych smartfonów, czy tabletów, nawet gdy nie mamy ich pod ręką, a to wszystko za sprawą możliwości sterowania modułem WiFi i Bluetooth. Aplikacja bez problemu działa również z zegarkami opartymi o system Android Wear.

Screenshot_2014-10-26-12-42-10

Ogromnym plusem jest sam wygląd interfejsu Potential, który został przygotowany w Material Design. Niestety, w aplikacji nie obejdziemy się bez mikropłatności. Po zakupie pełnej wersji za nieco ponad 6 zł dostaniemy możliwość wysyłania powiadomień alermujących nas o niskim stanie naładowania któregoś z naszych urządzeń. Pod wieloma względami Potential brakuje sporo do recenzowanego dwa tygodnie temu Battery Genie, jednak stanowi dla niego nie aż tak złą alternatywę. Warto pamiętać, że aplikacji wciąż znajduje się w fazie beta i będzie dalej rozwijana.

potentialbeta

Pobierz Potential Beta za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Monitorowanie stanu naładowania wszystkich naszych urządzeń;
 • Interfejs wykonany w Material Design;
 • Możliwość zdalnego wyłączania WiFi i Bluetooth.

Minusy:

 • Nieadekwatna cena pełnej wersji;
 • Brak aplikacji/wtyczki dla komputerów.

Material Wallpapers

Converted_file_d9345f35

Do premiery ostatecznej wersji Android Lollipop pozostało już bardzo niewiele czasu. Z dnia na dzień pojawiają się kolejne przecieki jego dotyczące, odświeżone aplikacje, a nawet obrazy całego systemu. Gorączka przed premierą “lizaka” nie ma końca. W celu uspokojenie spragnionych 5.0 użytkowników Androida powstają takie aplikacje jak Material Wallpapers.

Screenshot_2014-10-26-12-38-40

Jest to zbiór 30 tapet inspirowanych designem z nadchodzącej wersji Androida. Wśród nich znajdują się również oficjalne grafiki od Google. Jeśli jesteście fanami Material Design to z całą pewnością powyższy zbiór tapet powinie Wam przypaść do gustu.

Screenshot_2014-10-26-12-37-42
Materialwallpapers

Pobierz Material Wallpapers za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Świetnie wyglądające tapety inspirowane Material Design;

Minusy:

 • Brak.

Sprawdź najnowsze wpisy