W Google Play można znaleźć wiele aplikacji do strumieniowego przesyłania muzyki i zwykłych programów do odtwarzania plików. Istnieją jednak inne typy aplikacji muzycznych, które pomagają organizować fizyczną kolekcję, znajdować teksty piosenek, identyfikować utwory, a nawet konwertować listy odtwarzania z jednej usługi przesyłania strumieniowego na inną. Przy tak wielu sposobach interakcji z muzyką warto się z nimi zapoznać. Oto nietypowe aplikacje muzyczne dla Twojego smartfona.

Nietypowe aplikacje muzyczne

Audiomack

Audiomack to narzędzie do odkrywania muzyki. Ma mnóstwo mixtape’ów, albumów, singli i innej muzyki z różnych gatunków, w tym Afropop, Reggae, R&B, rapu, hip-hop i inne. Możesz przesyłać strumieniowo muzykę, którą chcesz lub pobrać do osobistego słuchania. Darmowa wersja ma streaming z reklamami, płatna nie zawiera reklam i kosztuje 4,99 USD miesięcznie. Ta aplikacja koncentruje się na niezależnych artystach, a nie na najbardziej popularnej muzyce, jaką można znaleźć.

Change Playlist Image

Change-Playlist-Image nietypowe aplikacje muzyczne

Change Playlist Image czyli zmień obraz listy odtwarzania – to prosta aplikacja dla użytkowników Spotify. Zaloguj się do Spotify za pomocą programu, a następnie zmień swoją listę odtwarzania. Aplikacja pozwala zmienić nazwę, opis i obraz listy. Zmiany te znajdują odzwierciedlenie w Spotify. Jest to jedna z wielu aplikacji do zarządzania popularnym serwisem streamingowym, ale charakteryzuje się prostotą i wypełnieniem luki w samej aplikacji. Ci, którzy tęsknią za widżetem Spotify, mogą również wypróbować tę aplikację.

Zobacz także: Chrome z poważnymi błędami bezpieczeństwa

CLZ Music

CLZ-Music nietypowe aplikacje muzyczne

CLZ Music to aplikacja organizacyjna dla Twoich fizycznych nośników. Możesz indeksować i kategoryzować swoje płyty CD i nagrania, aby śledzić wszystko, co posiadasz. Ponadto możesz skanować kody kreskowe w celu szybszej organizacji i synchronizować swoją kolekcję między urządzeniami. Dodatkowo można wyszukiwać rzeczy według numeru katalogowego lub nazwy w bazie danych aplikacji. Cena programu wydaje się wysoka, ale jest to opłata roczna. Aplikacja przydaje się do odtwarzania płyt winylowych.

MediaMonkey

MediaMonkey

MediaMonkey to lokalny odtwarzacz muzyki, ale potrafi o wiele więcej. Dostępna jest również wersja stacjonarna dla systemu Windows, która współpracuje bardzo dobrze z tą na smartfon. Możesz zarządzać biblioteką na komputerze i synchronizować ją z urządzeniem. Działa za pośrednictwem kabla lub przez Wi-Fi.

Musixmatch

Musixmatch

Musixmatch to aplikacja tekstów piosenek i jest jedną z niewielu, która działa całkiem dobrze. Obsługuje wiele usług przesyłania strumieniowego z pływającym paskiem, który pokazuje teksty piosenek, których słuchasz. Dodatkowo ma teksty offline, wsparcie YouTube, wsparcie dla Wear OS i Chromecast. Niestety największym mankamentem programu są reklamy. Oczywiście można zapłacić abonament, aby je usunąć.

Playlistmania

Playlistmania

Playlistmania to to całkiem nowa aplikacja do zarządzania muzyką. Założenie jest dość proste – program chce pomóc dodawać nowe listy odtwarzania, konwertując je z innych źródeł. Niestety, ma on bezpośrednie wsparcie jedynie dla Deezer i Spotify. Można oczekiwać jednak, że z czasem lista ta będzie rosła.

Plex

Plex to prawdopodobnie najlepsza opcja do strumieniowego przesyłania lokalnej muzyki do telefonu… bez usługi przesyłania strumieniowego. Konfiguracja jest trochę skomplikowana. Tworzysz serwer na swoim komputerze, a następnie przesyłasz strumieniowo zawartość z komputera do telefonu. Stamtąd możesz przesyłać strumieniowo muzykę, filmy, programy telewizyjne, książki audio i inne treści multimedialne. Aplikacja zawiera także obsługę Chromecasta oraz bezpośrednią obsługę subskrypcji HiFi firmy TIDAL dla audiofilów.

Źródło: androidauthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.