Aplikacje muzyczne

Nietypowe aplikacje muzyczne na Twój smartfon. Warto je wypróbować

3 minuty czytania
Komentarze

W Google Play można znaleźć wiele aplikacji do strumieniowego przesyłania muzyki i zwykłych programów do odtwarzania plików. Istnieją jednak inne typy aplikacji muzycznych, które pomagają organizować fizyczną kolekcję, znajdować teksty piosenek, identyfikować utwory, a nawet konwertować listy odtwarzania z jednej usługi przesyłania strumieniowego na inną. Przy tak wielu sposobach interakcji z muzyką warto się z nimi zapoznać. Oto nietypowe aplikacje muzyczne dla Twojego smartfona.

Nietypowe aplikacje muzyczne

Audiomack

Audiomack to narzędzie do odkrywania muzyki. Ma mnóstwo mixtape’ów, albumów, singli i innej muzyki z różnych gatunków, w tym Afropop, Reggae, R&B, rapu, hip-hop i inne. Możesz przesyłać strumieniowo muzykę, którą chcesz lub pobrać do osobistego słuchania. Darmowa wersja ma streaming z reklamami, płatna nie zawiera reklam i kosztuje 4,99 USD miesięcznie. Ta aplikacja koncentruje się na niezależnych artystach, a nie na najbardziej popularnej muzyce, jaką można znaleźć.

Change Playlist Image

Change-Playlist-Image nietypowe aplikacje muzyczne

Change Playlist Image czyli zmień obraz listy odtwarzania – to prosta aplikacja dla użytkowników Spotify. Zaloguj się do Spotify za pomocą programu, a następnie zmień swoją listę odtwarzania. Aplikacja pozwala zmienić nazwę, opis i obraz listy. Zmiany te znajdują odzwierciedlenie w Spotify. Jest to jedna z wielu aplikacji do zarządzania popularnym serwisem streamingowym, ale charakteryzuje się prostotą i wypełnieniem luki w samej aplikacji. Ci, którzy tęsknią za widżetem Spotify, mogą również wypróbować tę aplikację.

Zobacz także: Chrome z poważnymi błędami bezpieczeństwa

CLZ Music

CLZ-Music nietypowe aplikacje muzyczne

CLZ Music to aplikacja organizacyjna dla Twoich fizycznych nośników. Możesz indeksować i kategoryzować swoje płyty CD i nagrania, aby śledzić wszystko, co posiadasz. Ponadto możesz skanować kody kreskowe w celu szybszej organizacji i synchronizować swoją kolekcję między urządzeniami. Dodatkowo można wyszukiwać rzeczy według numeru katalogowego lub nazwy w bazie danych aplikacji. Cena programu wydaje się wysoka, ale jest to opłata roczna. Aplikacja przydaje się do odtwarzania płyt winylowych.

MediaMonkey

MediaMonkey

MediaMonkey to lokalny odtwarzacz muzyki, ale potrafi o wiele więcej. Dostępna jest również wersja stacjonarna dla systemu Windows, która współpracuje bardzo dobrze z tą na smartfon. Możesz zarządzać biblioteką na komputerze i synchronizować ją z urządzeniem. Działa za pośrednictwem kabla lub przez Wi-Fi.

Musixmatch

Musixmatch

Musixmatch to aplikacja tekstów piosenek i jest jedną z niewielu, która działa całkiem dobrze. Obsługuje wiele usług przesyłania strumieniowego z pływającym paskiem, który pokazuje teksty piosenek, których słuchasz. Dodatkowo ma teksty offline, wsparcie YouTube, wsparcie dla Wear OS i Chromecast. Niestety największym mankamentem programu są reklamy. Oczywiście można zapłacić abonament, aby je usunąć.

Playlistmania

Playlistmania

Playlistmania to to całkiem nowa aplikacja do zarządzania muzyką. Założenie jest dość proste – program chce pomóc dodawać nowe listy odtwarzania, konwertując je z innych źródeł. Niestety, ma on bezpośrednie wsparcie jedynie dla Deezer i Spotify. Można oczekiwać jednak, że z czasem lista ta będzie rosła.

Plex

https://www.youtube.com/watch?v=IZkECitYs5g&feature=emb_title

Plex to prawdopodobnie najlepsza opcja do strumieniowego przesyłania lokalnej muzyki do telefonu… bez usługi przesyłania strumieniowego. Konfiguracja jest trochę skomplikowana. Tworzysz serwer na swoim komputerze, a następnie przesyłasz strumieniowo zawartość z komputera do telefonu. Stamtąd możesz przesyłać strumieniowo muzykę, filmy, programy telewizyjne, książki audio i inne treści multimedialne. Aplikacja zawiera także obsługę Chromecasta oraz bezpośrednią obsługę subskrypcji HiFi firmy TIDAL dla audiofilów.

Źródło: androidauthority

Motyw