ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Moto G Pro

Moto G Pro – pierwsza Motorola z rysikiem zapowiedziana

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Artykuły

Moto G Pro będzie nowym, biznesowym smartfonem od producenta. Tym razem Motorola postanowiła stworzyć sprzęt, który będzie wyposażony dodatkowo w rysik, a więc wchodzi na nieznane dla siebie wody. Do tej pory użytkownicy byli przyzwyczajeni do urządzeń z rysikami i tego, że wielkość ich ekranów jest spora. Jednak w przypadku tego modelu tak nie jest, choć do małych ten smartfon nie należy.

Moto G Pro

Moto G Pro
Fot. Moto G Pro

Motorola zdecydowała się opublikować pierwsze informacje o tym, czym w ogóle będzie ich nowy produkt. Nie bez powodu na początku tekstu wspomniane zostało, że ma to być smartfon biznesowy. Otóż Moto G Pro ma być dostępne w Europie od czerwca, ale tylko w ofercie dla przedsiębiorców oraz firm. To dość dziwny ruch ze strony producenta, bo z pewnością kilka osób chciałoby mieć dla siebie taki sprzęt, a nie posiadają firmy. Cóż, niewykluczone, że w przyszłości jednak urządzeni trafi do wolnej sprzedaży, choć trudno tutaj o 100-procentową pewność. Nie podano jeszcze także tego, ile za sprzęt trzeba będzie zapłacić, ale ta informacja powinna pojawić się niedługo. W końcu sprzęt ma zadebiutować na rynku za niecały miesiąc.

Motorola nie zdradziła także wszystkich elementów specyfikacji swojego smartfona. Dostaliśmy jedynie kilka informacji, ale te już pokazują, że mamy tutaj do czynienia ze smartfonem ze średniej półki. Zresztą, zobaczcie sami.

Specyfikcja Moto G Pro

  • Wyświetlacz: przekątna 6,4 cala, Max Vision
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 665
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Pamięć Flash: 128 GB
  • Aparat front: 16 Mpix
  • Aparaty tył: Trzy obiektywy – główne oczko z 48 Mpix (Quad Pixel); obiektyw z pięciokrotnym zoomem, obiektyw szerokokątny
  • Akumulator: 4000 mAh
  • System: Android 10 (Android One)

Zobacz też: Realme 6s zadebiutowało

Moto G Pro
Fot. Moto G Pro

Wygląd Moto G Pro

Na froncie będzie czekała na użytkowników „dziura” w ekranie, która umieszczona została w lewym górnym rogu. Tam znajduje się kamera do selfie, która korzysta z technologii Quad Pixel. Według producenta ma się to przełożyć m.in. na lepsze jakościowo zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych. Na pleckach znajdują się trzy obiektywy oraz czytnik linii papilarnych, który ukryty został pod logiem producenta. Zdecydowanym wyróżnikiem będzie tutaj rysik, choć niewiele jeszcze wiadomo o nim samym. Tak opisuje go producent:

Dodany do smartfonu rysik sprzyja ekspresji i umożliwia precyzyjne sterowanie smartfonem. Dzięki niemu w każdej chwili można edytować zdjęcia, robić notatki, szkicować rysunki, kopiować i wklejać tekst czy zaznaczać szczegóły na zrzutach ekranu. Aby udostępnić wykres z raportu, można skopiować rysikiem określony element, a następnie wkleić go do nowej prezentacji PowerPoint, wiadomości e-mail czy dokumentu. Rysik został płynnie zintegrowany ze stylem i oprogramowaniem telefonu. Wystarczy go wyjąć i zacząć pisać w aplikacji Moto Note — nie trzeba nawet odblokowywać telefonu.

Warto czekać?

Z plusów Moto G Pro warto jeszcze wymienić obecność modułu NFC na pokładzie czy fakt, że smartfon należy do programu Android One. To ma zapewnić stałe, comiesięczne aktualizacje bezpieczeństwa oraz dwie duże systemowe. Do tego dochodzą jeszcze zabezpieczenia Google Play Protect. Smartfon ma być także zabezpieczony powłoką hydrofobową, która ma go zabezpieczyć przed drobnymi zalaniami. Na pokładzie znajdą się także głośniki stereo. Zobaczymy, jak będzie wyglądała reszta specyfikacji oraz ile za sprzęt trzeba będzie zapłacić. Moto G Pro wygląda ciekawie, a jeżeli rysik będzie miał dużo do zaoferowania, to smartfon może okazać się sukcesem. Przynajmniej wśród biznesmenów. Trzeba jeszcze dodać to, że to najprawdopodobniej europejska wersja Moto G Stylus, który w USA jest już dostępny dla klienta biznesowego. Dalej to jednak pierwsza „motka” w Europie, która będzie miała rysik.

Źródło: Motorola informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy