Zdalne nauczanie, a potem wystawianie ocen to nie taka prosta sprawa. Nawet w naszym kraju, ostatnie wydarzenia pokazały, jak nie jesteśmy przygotowani do nowych metod. Proste sprawy stają się wtedy bardzo skomplikowane. Jednak to, co się dzieje w Stanach Zjednoczonych może wydawać się nam absurdalne… Nick Bryner, licealista w Los Angeles, podchodził w zeszłym tygodniu do końcowego testu z literatury angielskiej. Kiedy zrobił zdjęcie pisemnej odpowiedzi swoim iPhone’m i próbował przesłać ją do portalu testowego, ten przestał odpowiadać. Strona utknęła na ekranie ładowania, aż skończył się czas na odpowiedź. Bryner nie zdał testu.

Zobacz także: Ciesz się maską na twarzy – Apple zmienia działanie Face ID w iOS 13.5

Problem ze zdjęciami z iPhone – tylko, czy na pewno?

Bryner jest jednym z wielu uczniów szkół średnich w Stanach Zjednoczonych, którzy ukończyli testy online w zeszłym tygodniu, ale nie byli w stanie przesłać odpowiedzi do systemu. Kto jest winny? Pierwszym podejrzanym jest format zdjęcia, a co za tym idzie iPhone…

Dla niewtajemniczonych – egzaminy na koniec liceum w Stanach Zjednoczonych wymagają długich, pisemnych odpowiedzi. Uczniowie mogą je wpisać lub załadować zdjęcie pracy napisanej odręcznie. Ci, którzy wybiorą tę drugą opcję, mogą to zrobić w formacie JPG, JPEG lub PNG. Ale portal testowy nie obsługuje domyślnego formatu na urządzeniach z iOS i niektórych nowszych telefonach z Androidem, chodzi o pliki HEIC. Są one mniejsze niż JPEG i inne formaty, dzięki czemu możemy przechowywać o wiele więcej zdjęć na urządzeniach. Z formatu HEIC korzysta Apple oraz Samsung. Jednak nawet popularne usługi, takie jak Slack, nie traktują HEIC w taki sam sposób jak standardowe pliki JPEG.

Bryner mówi, że wielu jego kolegów z klasy również próbowało przesłać zdjęcia z iPhone’a i napotkało ten sam problem. Szkoła kilka dni później przesłała uczniom porady, aby zapobiec kolejnym błędom podczas przesyłania.

iPhone problem

Problem ze zdjęciami z iPhone – szkoła go nie widzi

Według szkoły, zdecydowana większość studentów pomyślnie ukończyła egzamin w pierwszych dniach testów, a mniej niż 1% nie był w stanie przesłać odpowiedzi. Wiadomość otrzymana przez Brynera nie zawiera informacji o formacie HEIC, ale zawiera link do strony internetowej, która instruuje uczniów z iPhone’ami, aby zmienili ustawienia aparatu, aby zdjęcia zapisywane były w formacie JPEG, a nie HEIC.

Nawet studenci, którzy wiedzieli o problemie z HEIC, mieli problemy z ustaleniem, jak to naprawić, szczególnie w momencie działania pod presją. Sean z Chicago użył OneDrive do przeniesienia zdjęcia na pulpit systemu Windows z iPhone’a, a następnie próbował przekonwertować plik za pomocą Windows Photo. Ze względu na rozmiar zdjęcia konwersja trwała ponad pięć minut. Potem, zanim JPEG w pełni się przesłał, jego czas się skończył.

Problem ze zdjęciami z iPhone – kuriozalna sytuacja w Stanach Zjednoczonych

Kolegium pozwala teraz osobom, które mają problemy z przesłaniem testów, wysłanie ich pocztą elektroniczną – iPhone automatycznie konwertuje pliki HEIC na pliki JPEG, gdy są dołączone do wiadomości e-mail w aplikacji Mail. Jeśli nie zgłoszenie nie zostanie przesłane, uczeń natychmiast otrzyma powiadomienie i unikalny adres e-mail do użycia. Ta opcja jest dostępna tylko dla przyszłych egzaminów – nie pomoże Brynerowi i innym, którzy nie zdali testów w zeszłym tygodniu.

Dziesiątki tysięcy studentów domagają się, aby szkoły zrobiły coś więcej. Po problemach technicznych z jej własnym testem w zeszłym tygodniu, uczennica z Los Angeles, Eliana Sisman stworzyła petycję wzywającą szkoły do umożliwienia jej i innym uczniom ponownego złożenia poprzedniej pracy. Petycja zebrała ponad 23 000 podpisów.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)