Microsoft Build 2020 będzie różnił się niż poprzednie konferencje tego typu. Z uwagi na pandemię COVID-19, Microsoft zdecydował się na event wyłącznie w Internecie. Pierwotnie zaplanowana na cztery dni w Seattle ogromna konferencja programistów Microsoft jest teraz „48-godzinnym doświadczeniem cyfrowym”. Konferencja rozpocznie się jutro o 17:00 polskiego czasu. Pierwszy dzień będzie transmitowany na żywo i rozpocznie się od przemówienia Satyi Nedlii – szefa Microsoftu.

Nowe produkty Microsoft?

microsoft surface pro x windows 10 arm

Niestety wygląda na to, że Microsoft nie będzie miał wiele do zaprezentowania odnośnie swoich produktów konsumenckich podczas tego wydarzenia. Mimo, że konferencja Build zawsze była dla programistów, firma z Redmond w przeszłości publikowała wiadomości związane z klientami. Tegoroczna impreza jest jednak podobno bardziej skupiona na programistach niż kiedykolwiek wcześniej.

Zobacz także: Te funkcje w Androidzie mnie wkurzają, wyłącz je i Ty

Oczekiwania Microsoft Build 2020

Jak już wspomniałem, nadchodzące wydarzenie będzie jeszcze bardziej skoncentrowane na programistach i rozwiązaniach opartych na sztucznej inteligencji, z sesjami takimi jak Expert Q&A: Cloud AI i Machine Learning oraz nowinki z Azure AI.

Mam jednak nadzieję, że Microsoft podzieli się wiadomościami na temat aktualizacji swojego systemu operacyjnego Windows 10, która ma się ukazać w tym miesiącu. Powinniśmy też zobaczyć nowości z obozu Microsoft Office i być może Windows 10X.

Aktualizacja systemu Windows 10 z maja 2020 r

Ponieważ wcześniejsze kompilacje dla aktualizacji systemu Windows 10 z maja 2020 r. były dostępne dla testerów od początku 2019 r., znamy już niektóre nowe funkcje i zmiany, które wprowadzi update. Wiemy również, że łatka zostanie wydana między 26 maja a 28 maja. Te informacje zostały przypadkowo ujawnione przez Microsoft w ostatnich dniach.

Niedługo przed datą premiery Microsoft z pewnością wykorzysta konferencję programistów, aby podzielić się nowościami w tej aktualizacji lub może ją nawet wypuścić ku zaskoczeniu obserwatorów. Według Digital Trends, Microsoft przeprowadzi sesję Windows podczas konferencji, więc coś może być na rzeczy. Ponadto zespół niejawnych testerów systemu Windows ogłosił już na Twitterze, że będzie organizować dwie transmisje internetowe z tego wydarzenia.

Microsoft Office

Aby w marcu wprowadzić cenne narzędzia, których używamy w pracy, do życia osobistego i rodzinnego, Microsoft zaprezentował dwie nowe usługi – Microsoft 365 Personal i Microsoft 365 Family. Następnie, w maju tego roku, wprowadzono aktualizację Office 365 z nowymi funkcjami, poprawkami błędów i uaktualnieniami zabezpieczeń.

Microsoft 365 Build 2020
Fot. Microsoft

W Microsoft Build 2020 odbędą się warsztaty związane z pakietem Office dla programistów, takie jak Focus Group: Rozszerzalność pakietu Office i automatyzacja arkuszy kalkulacyjnych za pomocą skryptów Office w programie Microsoft Excel. Nie jest prawdopodobne, aby Microsoft ogłosił jakieś ważne uwagi dotyczące swojego pakietu Office.

Surface Duo, Android i Windows 10X

Problem z Microsoft Surface Duo
Fot. Surface Duo

Surface Duo i Windows 10X to obszary, które mnie ekscytują najbardziej. Obserwatorzy liczą, że Microsoft opublikuje nowe informacje na temat swojego nadchodzącego urządzenia z dwoma ekranami – Surface Duo, które będzie działało na Androidzie 10. Powinniśmy też zobaczyć nowe newsy o Windows 10X dla laptopów i urządzeń ze składanymi ekranami (Surface Neo).

Ponieważ krążą pogłoski o potencjalnym wczesnym wydaniu Surface Duo, a jego ewentualne ostateczne specyfikacje wyciekły, Microsoft może skorzystać z okazji, aby ustalić szczegóły i być może podzielić się ekscytującymi wiadomościami na ten temat.

Źródło: digitaltimes, techradar, microsoft

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.