Seria opasek fitness Xiaomi Mi Band to prawdziwy hit. Akcesorium noszone oferuje podstawowe funkcje do śledzenia aktywności za niewielkie pieniądze. Warto przypomnieć, że produkcją serii zajmuje się Huami. Nie inaczej będzie w przypadku Xiaomi Mi Band 5 – jaka będzie cena, funkcje i kiedy w końcu zadebiutuje nowa opaska?

Xiaomi Mi Band 5 – kiedy premiera?

Biorąc pod uwagę, że Mi Band 4 został wydany w czerwcu ubiegłego roku, Mi Band 5 może również pojawić się w tym samym okresie. Z drugiej strony, Huami potwierdziło, że urządzenie pojawi się w drugiej połowie roku, co oznacza najwcześniej lipiec. Fakt zbliżającej się opaski potwierdza również certyfikacja NCC. Warto dodać, że Mi Band 4 pojawił się w Polsce dopiero pod koniec lipca.

Xiaomi Mi Band 5 cena kiedy premiera 4 iF Design Awards 2020

Oprócz nadchodzącego Mi Band 5, Indiashopp informuje również, że zauważył urządzenie do noszenia o nazwie Mi Smart Band 4C na stronie internetowej indonezyjskiego urzędu telekomunikacyjnego. Ten produkt ma ten sam numer modelu co Redmi Band, który został niedawno wprowadzony na rynek w Chinach. Dlatego możliwe jest, że Xiaomi przygotowuje się do wprowadzenia Redmi Band jako Mi Band 4C na całym świecie.

Zobacz także: Tych funkcji Androida nie znoszę, od razu je wyłączyłem

Funkcje nowej opaski Xiaomi

Według plotek Xiaomi Mi Band 5 będzie wyposażony w znacznie większy 1,2-calowy ekran dotykowy AMOLED. To dość duża zmiana w porównaniu do 0,95-calowego wyświetlacza Mi Band 4. Oby fani opaski zaakceptowali tę zmianę. Plotki wskazują też, że nowy wyświetlacz ma mieć większy kontrast niż ten w Mi Band 4.

Zarówno Xiaomi Mi Band 3, jak i Mi Band 4 miały obsługę NFC, ale tylko w Chinach. Jednak według najnowszych informacji, nowa opaska doda obsługę NFC dla reszty świata. Nie wiadomo, czy Mi Band 5 będzie obsługiwał tylko system Mi Pay Xiaomi, czy pojawi się może Google Pay. Byłoby to naprawdę świetne i bardzo wygodne rozwiązanie.

Niedawno portal TizenHelp poinformował, że Xiaomi Mi Band 5 otrzyma nowy zestaw czujników fitness, które pomogą użytkownikom śledzić zdrowie serca. Ma to być funkcja podobna do tej w Google Fit, w której otrzymujemy punkty kardio i Active Zone Minutes w Fitbit.

Xiaomi ma podobno dodać pakiet PAI Health do Mi Band 5. PAI oznacza Personal Activity Intelligence, zapewnia użytkownikom łatwą do zrozumienia metrykę, która umożliwi ocenę ogólnego stanu zdrowia. PAI da użytkownikom wynik od 1 do 100 na podstawie pomiarów tętna, aktywności i innych parametrów. Im wyższy wynik, tym użytkownik jest zdrowszy.

Ekran w Xiaomi Mi Band 5 potwierdzony premiera cena kiedy

Jak będzie wyglądał Mi Band 5? W Internecie pojawiły się zdjęcia urządzenia, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że to fake. Niestety, innych fotografii nadchodzącej opaski nie ma w sieci.

Xiaomi Mi Band 5 cena

Xiaomi Mi Band 5 ma podobno kosztować 179 juanów w Chinach (około 25,31 USD) i zostanie wprowadzony na tamten rynek w czerwcu lub lipcu 2020 roku. Oczywiście z uwagi na różnego rodzaju podatki cena w Stanach Zjednoczonych i Europie będzie wyższa. Dla porównania, Xiaomi Mi Band 4 można kupić w USA za około 32 USD, choć początkowo pojawił się za 39,99 USD. W Polsce w dniu premiery, opaska kosztowała 149 zł. Można spodziewać się nieco wyższej ceny za Mi Band 5, jeżeli moduł NFC będzie faktycznie dostępny dla wszystkich.

Źródło: androidauthority, tizenhelp

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.